Problémy s menštruáciou

monika00707
23. máj 2023

Ahojte, mam 25r a trapi ma jedna vec a to je to že nemám menštruáciu . Dlhodobo s tým mám problémy a neviem si rady. Ked som mala 21-22r som mala 1. Krát antikoncepciu ktorá mi nesadla, vyskúšali sme inú variantu ani ta nebola dobrá potom aj tretiu ktorú som nakoniec brala vyše roka ale mala som z nej vedľajšie účinky ako akne a priberanie. Nuž stala sa mi taká vec že som túto antikoncepciu svojvoľne vysadila a tak mi to narušilo ženské veci že sa mi zastavil menzes . Ale že úplne . Predminulý rok som mala menzes asi 2x do roka . Riešila som to na gynde a doktorka mi povedala že či chcem či nechcem musím brat antiku nech sa to upraví . Samozrejme som odmietla a skúšala som hocijaké veci ( vitamíny, čaje, lieky) a nič nepomohol. Minuly rok som mala menzes 10mesiacov v kuse . A tento rok som mala dokopy asi 4dni . Čiže 2dni v januári a 2dni v apríli . Neviem kde môže byt problém. Žiadne ochorenia ani nič podobne nemám chcem si to prírodnou cestou a bez antiky upraviť sama ale neviem si pomôcť a som h toho az zúfalá . Nemá prosím niektorá z Vás podobne skusenosti ? Ďakujem za každé rady a tipy

domkakvet
23. máj 2023

@monika00707 ako si mohla mat menzes 10 mesiacov v kuse, ved by si vykrvacala.

vanilkovazmrzka
23. máj 2023

Antikoncepcia ti neupravi cyklus, pocas uzivania hak ani len nemas normalnu menstruaciu… boze mne je smutno ze gynekologovia dokazu tvrdit take kraviny, ako ze ti hak upravi cyklus…

Nejakym sposobom krvacat 10 mesiacov a zaroven tvrdit ze nie je ziaden zdravotny problem, to je uz riadny oxymoron.

Uz som to tu niekde pisala, ale pozri si vsetko, co ma na instagrame na profile ownyourcycle, ma tam kopu veci, ktore ti mozu velmi pomoct porozumiet tomu, co sa deje. A zmen lekara.

kristie571
23. máj 2023

@monika00707 v prvom rade zmen lekarku a nechaj si vysetrit hormonalny profil, nie ne to vporiadku, a ziadna antika ti to do poriadku neda, tak ako radi
@vanilkovazmrzka , skus pozret aj ten profil na ig, ja sama som tam nasla tiez kopu dobrych informacii ohladom toho ako moj cyklus vlastne funguje

laurikalalinka
23. máj 2023

@monika00707 prepáč ale 10 mesiacov je veľa,ak si bola u gynekologičky, nedala ti ziadne lieky na zastavenie, či nerobila vysetrenie, ja som mala skoro 3 mesiace a myslela som ze pozabijam všetkých okolo seba,bola som nervózna,unavena,spala som,na každého som kričala,všetko má hneď rozculovalo, a to boli len 3 mesiace..

monika00707
autor
24. máj 2023

@domkakvet asi ste ma nepochopili dobre 🙈 10 mesiacov som mala každý mesiac pk 5 dni MS 🤦🏼‍♀️

domkakvet
24. máj 2023

@monika00707 antikoncepcia skodi, nikdy by som si ju nedala, ale ked uz sa tak stalo, vymenila by som gynekologicku, lebo toto nie je normalne s tvojou menstruaciou.

janush
24. máj 2023

ja som takto fungovala niekolko rokov... od zaciatku som mala menzes tak 4x do roka, nic nezistili, nebrala som atb.. nevadilo mi, zila som s tym velmi dlho. Upravilo sa mi to az po druhom dietati, odvtedy ma menzes kazdy mesiac a lezie mi to poriadne na nervy 😖😀

severinav
29. máj 2023

Ja som si tiez podobne zazila. Na vyvolavacky som chodila ako na klavir. Trvalo to asi 3 roky. Moj rekord bol tusim 8 mesiacov bez ms. A problem bol ze som vela cvicila a bola vysportovana. Ked som to prestala riesit a trochu zvolnila, upravilo sa to. A vela zohrava aj psychika v tomto. Takze by som isla na hormonalne vysetrenie aj stitna zlaza atd a ked nenajdu nic, vykasli sa na to. Upravi sa to same ked pride cas

monika00707
autor
30. máj 2023

@severinav skusim, Dakujem pekne 😇