Problémy s konečníkom po pôrode

11. dec 2020

Ahojte,
pisem anonymne, pretoze to je osemetna tema. Som par dni po porode - napriek nastrihu som mala vacsie von. zranenia.
Vyrazne dostal zabrat konecnik. Ten ma po porode bolel ovela viac ako napriklad zositie.
Vcera a dnes som si vsimla, ze ked lezim na chrbte a mam pokrcene nohy v kolenach (teda “vetram” rany), z konecnika mi unika trochu akoby “vytok”, nie vela, ale je to samovolne (vobec o tom neviem) a co je najhorsie, je to citit akoby po rybine.
Dostala som pred porodom klystir (100% ale nefungoval) a dnes bola prvykrat aj stolica.
Zacinam fungovat normalne (na tabletkach proti bolesti), ale ten vytok ma znepokojuje.
Ja viem, ze je to velmi intimna tema, ale mohli ny ste dat vediet, ci ste sa s tym stretli aj vy?
Mozno je to normalne a prejde to, ked sa sa zvierac dokopy (myslela som, ze uz sa stalo), ale mozno nie.
Dakujem..

1mina
11. dec 2020

Kedze je to taka intimna tema pohybujem ze tu budu aj baby verejne pisat .... ale aj ako fyzioterapeut mam nrjake skusenosti s tim by som vedela poradit aspon trocha ak chces napis spravu

zara0201
11. dec 2020

Ja som mala cca tyzden problem so samovolnym unikom vzduchu. Vobec som to nevedela ovladat. Potom same odoznelo.

kiki68
11. dec 2020

No ono sa to bude davat dole dokopy, pockaj tak dva tyzdne a keby sa to nelepsi tak volaj lekarom co s tym. Vies co neni to osemetne. Patri to k porodu, tie ostatne otvory dostanu zabrat, tiez mi nebolo vsetko jedno a to som mala iba kozmeticke stichy. Urcite co najvacsia hygiena a uvidis. Klystir by uz mal byt davno mimo posobenia, jedine ze by bol nesterilne prevedeny a sposobil by nejaky zapal. Tiez neviem ci pouzili iba vodu, ci nieco gelovej konzistencie. Mne ho dat nestihli. Ale mam ho doma a pouzila som ho par krat prave po porode, potom uz nebolo treba. Inak vacsina zien co som videla mala problemy so stolicou a pytali v nemocke rozne lieky na to.

ankare
11. dec 2020

Napis do skupiny Zdravotníci na MK. Držím palce!

autor
11. dec 2020

@1mina
@zara0201
@kiki68
Dakujem vam, skusim teda vydrzat a budem dufat, ze sa to napravi. Dam tomu aspon tie dva tyzdne.
Planovala som chodit k poporodnemu fyzioterapeutovi, ale nie akurat s tymto. 🙁
Ja zatial beriem len lieky proti bolesti, stolica ide sama (je to zazitok - ani nie kvoli bolesti ako kvoli strachu), dnes skusim glycerinovy cipok, len si nan nechcem radsej velmi zvykat.
Je to sila ten porod, toto mi vobec nenapadlo.

1mina
11. dec 2020

Drzim palce ja som mala po pravde este horsie problemy po porode...tiez by ma to ani nenapadlo...hamba nehanba ja som to rovno povedala vsetkyn a prisiel an skobtrolovat az primar.... a pozitivum cvicenim a sestonedelim sa dalo vsetko do poriadku 😊 viem ake je to beprijemne takto po porode clovek ma dost a este problemy...drzim palce nech je rychlo vsetko ok