Problémy s hormónmi a túžba otehotnieť

andy02
6. aug 2012

Ahojte, o bábätko sa pokúšame asi rok, nedari sa nám. ani neviem či mám vôbec ovuláciu. Beriem lieky , vytamíny a žiaden vysledok. Mám nepravidelnú menštruáciu (teda bez liekov a vyvolávaciek nemám vôbec) Sama od seba som mala raz tú prvú ☹ z vnútra mám všetko v poriadku, len hormony nie. Veľmi túžim po bábätku. Je tu niekto s podobnými problémami? Ako to riešite? ďakujem 😅

zmrzlinkams
6. aug 2012

@andy02 ja som mala tiež taky problem nepravidelna menses same lieky a natikoncepcia, potom duphaston a vyvolavačky a teraz po porode to tak mam...... pred otehotnenim som nemala rok menses a liečili ma vyše pol roka aj tak nedošli na to prečo som to tak mala ale skušali na mne všeličo a bola som na roznych vyšetreniach či to neni z niečoho ineho v tele, potom bol už aj verdikt že to je psychickeho razu ale to sa už nedoriešilo lebo som ostala tehotna a dr. čo ma liečila bola aj trochu v šoku a moja gyn. tiež ale tešili sa všetci somnou že sa to podarilo aj normalnou cestou a nie umelou aj napriek zdravotnym problem a to že som nemala mrchu rok a ked sa ma v porodnej poradni pytali na poslednu menses lebo mne termin vedeli vyratať len podla sona boli uplne šokovany a tak sa všetci mohli orientovať len podla sona babatka a termin mi dali taky orientačny ale rodila som v 38tt ale kedže posledne sono sme pred porodom nestihli tak neviem či to tak ozaj bolo ale hlavne je že mala je napriek všetkemu a napriek tym liekom čo som brala je v poriadku a živa až moc - niekedy fakt nestiham za nou... 4,5 r sme čakali na našu princezničku
treba len dufam, mať nadej a veriť že sa to podari.
ja som mala zvišeny mužsky hormon a vajička mi nedorastali do spravnej velkosti a myslim si že tie posledne lieky čo mi dali na upravu tochto konkretneho tak to bol ten bod a ta nahoda že sme to využili ani nevieme ako a stalo sa to 🙂
pokial niesu uplne vážne problemy zdravotne z vnutra tak tam bude niečo ine alebo treba dufať.
nebrala si pred tym dlho antikoncepciu?? ja 9 rokov a myslim že aj to bol možno kluč k tomu všetkemu že to bolo ťažšie aj k tomu ešte aj ten iny problem tak jedno s druhym urobila svoje že sme museli čakať aj ked dr. vravi že antikoncepcia na to nema nejaky vplyv...
držim palce aby sa to podarilo 🙂

lauricka
6. aug 2012

@andy02 po roku ta uz budu riesit v centre asistovanej reprodukcie a tam ti aj poradia viac, moznych je velmi vela pricin a na to su tu uz temy. Ale aj tak to tazko zistis, kym Ta poriadne neodsleduje lekar. Ja som napr. mala problem s polycystickymi vajecnikmi, aj to mozes mat alebo kopec inych veci. Urcite uz nestracaj cas a dohodni si v nejakom centre termin.

sisaha
6. aug 2012

@andy02 myslim, ze je najvyssi cas na navstevu centra asistovanej reprodukcie. Tam ti povedia ci ovulku vobec mas a ake mas moznosti na vlastne dieta. Drzim palce.

janie80
6. aug 2012

@andy02 urcite by som zasla do nejakeho CARu, ako pisu dievcata... Moze to byt vselico... Tak vas oboch s partnerom poriadne vysetria a navrhnu riesenie... Drzim palce... 🙂

andy02
autor
6. aug 2012

@zmrzlinkams brala som antikoncepciu ale nie tak dlho ako ty. tiez som uz presla roznymi liekmi a stale prechadzam uz ma to ozaj nebavi. dufame stale a verim ze raz sa to podari :D
dakujem za novu nadej :D

andy02
autor
6. aug 2012

@sisaha a ako to vlastne v takom centre prebieha? hm uvidime co povie lekar na najblizsej navsteve snad zacneme nove kroky v rieseni

andy02
autor
6. aug 2012

Ďakujem baby :D

sisaha
6. aug 2012

@andy02 najprv sa objednas, ak mas od svojho gynekologa robene nejake vysetrenia vezmi si ich. Ale oni si vacsinou porobia vlastne. Ako prve pojde na spermiogram tvoj partner. Potom ides na rad ty - vysetrenia na mykoplazmy, ureaplazmy, vezmu ti krv - vysetria vsetky hormony, budu sledovat ci mas ovulku. Ak nie, nasadia lieky a skusia to s nimi. MOzno do uvahy bude pripadat laparoskopia na zistenie priechodnosti vajcovodov. Potom sa rozhodnu co s tebu dalej.. Navstevu je zbytocne odkladat, lebo vsetko toto je na dlhe lakte a zopar mesiacov nez vsetko absolvujes to potrva...

mimka11111
6. aug 2012

@andy02 ahoj, o bábätko sa snažíme 1,5 roka a stále nič...ovuláciu mám, BT som merala, všetky výsledky ok / zatial len tie klasické /, užívala som kyselinu listovú a aj napriek tomu sa nám zatial nezadarilo ☹...prišlo obdobie,kedy som prestala merať BT a menej som sa na bábätko zaujala / čo sa samozrejme velmi ani nedalo /, aj napriek tomu som neotehotnela, momentálne si znovu meriam BT,ovulácia prebieha a taktiež sa s partnerom do ovulácie "strafíme", od budúceho mesiaca ideme do tvrdého "boja", partner ide na vyšetrenie spermiogramu,atd. ....a ja na dalšie potrebné vyšetrenia....takže určite nie si v tak dlhom snažení sama 😉

andy02
autor
6. aug 2012

ste hrozne zlaté, ja si myslim že nemám ovuláciu, na buduci mesiac si idem kupit ovulacne testy, odradila ma cena no vidim ze inač to nepojde. a tie centra su drahe? prepacte ze sa na vsetko vypytujem ale netusim ako to chodi. viem ze v tom niesom sama, len stale sa pytam preco to ide tak tazko, prečo ludia ktorý túzia po dietati maju problemy s otehotnením a ty ktorí na to ani nepomyslia ostanu tehotne ani nevedia kedy. nikdy som nemyslela ze to bude tak tazke. ☹

byxy
6. aug 2012

@andy02 ahoj.. Hlavne nestrácaj nádej, najlepšie je sa úplne odviazať a nemyslieť na to že bábätko silou mocou chceš. Práve to uvolnenie pomáha... Je to zložité,ale určite to zvládneš. Nájdi si prácu- zábavu ktorá ťa zamestná a nebudeš rozmýšľať nad prckom......bábätko príde v tú pravú chvíľu keď ho nebudeš čakať. Veľmi mi pomohla alternatívna medicína, lieky na prírodnej báze a moxy z čínskej medicíny. Asi po 2 mesiacoch liečby som otehotnela 🙂 Držím palce

petraracova
7. aug 2012

@andy02 Ahoj a odkial vies, ze su to hormony? Robil ti lekar profil? Neskusala si si kupit femigard????

blackbeauty
7. aug 2012

@petraracova boze ja ked vidim to slovo femigard je mi zle. ten femigard tebe pomohol, ked jej ho nukas? lebo ja som ho pila dva mesiace a poriadne mi vsetko rozhadzal a bolo to este horsie. moje telo sa snazi dat uz skoro pol roka do normalu po tom femigarde, ale este stale to nie je ono....

petraracova
7. aug 2012

@blackbeauty To vazne ti takto vsetko rozhadzal? Ja som o nom citala same chvaly. A preco si ho zacala pit? mala si nejake tazkosti, alebo si ho len chcela skusit kvoli otehotneniu?

belalinda
7. aug 2012

@lauricka ahoj, mne teraz nedavno na zaklade zvysenej hladiny AMH diagnostikovali PCO (plus par dalsich veci, len ten anti-mullerov to cele rozhodol...) a caka ma laparka a drilling...Ty pises ze si tiez mala problemy s PCO, zaujimalo by ma ako si ich prekabatila 😉 Mala si tiez vysoke hodnoty AMH?

blackbeauty
7. aug 2012

@petraracova chcela som ho skusit ci nahodou nepomoze k babatku 🙂 pili sme femigard aj s manzelom.. a ked som isla po dvoch mesiacoch ku doktorke co som pila femigard, ta ma ´´zdrbkala´´ ze preco pijem takeho veci. su to hormonalne pripravky, ktoré posobia na cely organizmus a vidis, u mna sa to nerpejavilo dobre. radsej treba zajst ku gyne a ona uz vie co treba predpisat. a uz som sa poucila, ze nasadzovat si sama kadejake veci uz nebudem :D

andy02
autor
7. aug 2012

@petraracova od zaciatku som mala problem s prolaktinom ten sa uz upravil a teraz mi vybehol nejaky iny. ako to viem? vsetky ultrazvuky, vnutorne aj vonkajsie su normalne :(

vierussa
7. aug 2012

ahojte zenusky.ja mam takuto skusenost.tiez sa nam nedari s mojim priatelom.mala som pred par rokmi cystu na vajecniku.s toho mi bolo zle.stale som zvracala.aj mi to pomohlo.aspon som schudla.cystu mi vybrali asom pribrala viac.ma nepravidelny menzes.bez tabletiek nedostanem.potom sme sa zacali viac zaujimat preco neviem otehotniet.a zacal sa kolotoc vystreni.po asi roku brani tabletiek ma uz doktor poslal do centra asistovanej reprodukcie.ze ovulaciu nemam ziadnu.takze navrhuje mimomaternicove tehotenstvo.daco ze plati poistovna a ja 500eur asi 50eur na lieky.dal mi kopec papierov aby som poslala papiere do poistovne.a budem cakat ze co.nervy v cudu.momentalne nemam chut ani na sex vobec s toho soku.a moj drahy trpi. 😝

belalinda
7. aug 2012

@vierussa a v centre Ti robili tiez nejake testy a vysetrenia???

vierussa
7. aug 2012

@belalinda bola som 3krat na krv a s toho 2razy mi robili ultrazvuk.sledovali ci mam ovulaciu.predtym som brala lieky clostygebyt ci akosa to pise.ale nic .to uz sa tam len potvrdilo ze ta ovulacia nie je.

lauricka
7. aug 2012

@belalinda laparka a drilling a nasledny cyklus som otehotnela, nic viac, ziadne lieky, ziadne hormony, velmi ti drzim palce, nech aj tebe sa tak podari!

belalinda
7. aug 2012

@lauricka jeeej tak to si ma velmi potesila! Mna caka laparka a drilling o mesiac tak snad to pojde ako u Teba 🙂 A podarili sa Vam dvojicky?

belalinda
7. aug 2012

@vierussa trosku tomu nerozumiem, Tvoj lekar prisiel na to, ze neovulujes a doporucil Ta do centra na mimotelove oplodnenie? V centre Ti robili ultrazvuk a HP a teraz ides na ivf?

romea
7. aug 2012

@blackbeauty preboha femigard nieje hormonálny prípravok, sú to výťažky normálnych klasických slovenských rastlín ktorý naopak má upraviť cyklus a posilniť ženské orgány

blackbeauty
8. aug 2012

@romea viem o com je to. rozpravala som sa o tom s doktorkou. a ked má upravit cyklus a upravit zenske organy preco mi nepomohol?????? preco som mala z neho problemy, ktore este stale mam???

romea
8. aug 2012

@blackbeauty jasné doktorka by ti radšej predpísala umelé hormony ako by priznala že niekedy pomáhajú aj bilinky, no ale predsa sme každí iní a nie každému zaberie liečba bylinkami, ale za pokus keď chce človek miminko to stojí nie vyskúšať aj bylinky 🙂 mne osobne napr. pomohol upraviť cyklus, síce som s ním neotehotnela, ale veľa kočiek áno, kamarátke nepomohol, tá skúsila iné bylinky a ten mesiac sa zadarilo aj dr. kukal, keď videl veľký folikul a povedal jej že asi sa stal zázrak (vôbec nikdy neovulovala) a ona mu povedala že skúšala bylinky od jednej bylinkárky, usmial sa a povedal že fajn, že nič proti tomu nemá keď jej to pomohlo a že hlavne aby sa zadarilo a bola šťastná aj sa tak stalo, a to je pritom gynekolog odborník ktorý píše do časopisu zdravia. Netreba to zatracovať len preto že tebe to nepomohlo možno ostatným áno 🙂

blackbeauty
8. aug 2012

@romea nechapes ze kazda zena ma iny hormonaly profil. kazda zena je ina. jednej moze pomoct, druhej uskodi. a ano uz by som radsej pracha do seba umele hormony a vedela by som budem ok, ze nebudem mat take problemy ako s femigardom, ako pchat do seba femigard, vyvalit za to kvantum penazi a potom este cakat, kedy sa moje telo konecne ukludni a bude normalne...

romea
8. aug 2012

@blackbeauty to ti vysvetľujem že každému nemusí pomôcť ale zato ho nemusíš odsudzovať veľmi veľa ženám pomohol a myslím že každá žena ktorá túži po miminku to min. chce vyskúšať

vierussa
9. aug 2012

@belalinda no prakticky,hej.lebo mi bral krv.a asi mu to tam ukazalo.bral mi krv na progesteron.tam mu to ukazalo.potom som chodila kazdy mesiac na krv.brala som lieky ten clostylbegyt.asi jeden mesiac co som mala dobru hodnotu.asi rok som tak chodila.uz som nemohla ich dlhsie brat.tak ma poslal na AR.a tam mi len to potvrdil ze nemam ovulaciu.ze som mohla aj prechladnut a som nevedela som o tom.

lauricka
9. aug 2012

@belalinda ano, hned dvojicky