Problémy pri obrátenej maternici

vicuska161
4. mar 2013

Ahojte zistili mi že mám obrátenú maternicu....lenže dostala som na to 2 odpovede. Moj gynekológ mi tvrdil že to nebude problém pri snahe o dieťatko, že keď otehotniem ono sa to samo napraví ale druhí doktor ktorí mi vyšetrenie robil povedal že budem potrebovať menšiu operáciu pri ktorej my maternicu obrátia na správne miesto, a tvrdil že kým sa to nevyrieši tak otehotnenie je málo pravdepodobné.
So snúbencom sa snažíme o dieťatko ale nedarí sa nám.
Má niekto podobný problém ...prosím poraďte.

zumza
4. mar 2013

Ahoj, neviem, co to znamena v Tvojom pripade obratena maternica, ale ja mam tiez "otocenu dozadu" ako mi povedal moj gynekolog a ten tiez tvrdil, ze to ma asi kazda stvrta zena. A ja uz mam polrocneho syna 🙂 otehotnela som asi 4 mesiace po vysadeni antikoncepcie, ale zas musim povedat, ze sme to nejako strasne neriesili, ci mam prave plodne dni alebo nie. Ako dlho sa snazite? Nemyslim si, ze by Tvoja diagnoza bola problem pri otehotneni, hlavne ked je to taky rozsireny problem.. V kazdom pripade drzim palce!

lenosko
4. mar 2013

tiez mi povedali ze mam obratenu maternicu, teda nesmeruje von ale ku chrbtici. ale problem s otehotnenim bol inde, manzelov zhorseny spermiogram. odporucali nam dokonca mimotelove oplodnenie kde uz napichnu vajicko a nakoniec sa to podarilo uplne prirodzene a necakane, po vitaminovych kurach +maca, u nas oboch. a mozno zabralo aj po styku lezat na bruchu, krcok bol pre spermie pristupnejsi 🙂

vicuska161
autor
4. mar 2013

@zumza N snažíme sa už asi tak pól roka a nedarí sa nám.....predtým som aj ja brala antikoncepciu a po vysadení som nepoznala žiadne zmení .......ani mi nepomohla a dúfam že ani neublížila.
Menštruácia mi ešte vždy chodila presne až do teraz keď my meskal týždeň už som sa tešila až kým som si nekúpila test ktorý mal negatívny výsledok....to ma dosť sklamalo .....a dnes ráno menštruácia nekráčala v plnej sile pri ktorej sa zvíjam a neviem co zo sebou.
maternicu mám otočenú hore krčkom ktorý smeruje dozadu takže úplne zle, keď som dobre pochopila doktora.
Mám strach že možno aj sa ten plod chitá ale sa neudrží.

vicuska161
autor
4. mar 2013

@lenosko
No dúfam že mimo telové oplodnenie nebudem potrebovať.......síce neviem kde sa tie testy plodnosti robia ale asi by bol dobrí nápad ísť a testovať sa.. A vieš mi poradiť aké vitamíny si užívala ...alebo aké doplnky prosím

safenka
4. mar 2013

aj ja mám ten problém, stalo sa mi to po prvom pôrode a doktor ma tiež postrašil, že otehotnieť bude problém a podarilo sa to na druhý šup 🙂, ale skúšali sme iné polohy pri milovaní, dosť som o tom prečítala na nete 🙂 teraz som v 31 tt.

nika5214
4. mar 2013

@vicuska161 ahoj obratena maternica s tym že sa nedari otehotniet nama nič ja som bola u 2dokt.a nema to s tym nič spoločne aj oni povedali a otehotnela som ani neviem kedy a ked spominas tu antikoncepciu švagrinej sa podatilo otehotniet po vyse roka chodila gynekologičke že sa nedari a ta jej povedala že to može bit koli tabletkam po roku otehotnela a už ma dve krasne detičky behla by som este za jednym gynekologom nech sa on vyjadri

bubicka01
4. mar 2013

Ahoj, ja mám obratenu maternicu a ešte aj nevyvinutu, gynekolog mi povedal že otehotnenie bude problém, hneď nato som o mesiac ostala tehotná a druhýkrát mi trvalo pól roka a ostala som tiež tehotná hneď po pôrode po sestonedeli ako som išla na kontrolu maternicu uz som mala opäť otocenú, takze netreba to vzdavat dá sa to aj s otocenou a v mojom prípade aj nevyvinutou maternicou 🙂, držím palce

hrjanka
4. mar 2013

tiež ju mám obrátenú dozadu a gynekológ mi povedal, nech skúšame polohy zozadu, keď budeme chcieť otehotnieť. A po styku ostať ležať pár minút na bruchu a prípadne si ešte panvu podložiť vankúšom (mám rozhľadeného gynekológa ;o)). Známa má tak isto maternicu dozadu a už má dve krásne dietky, takže sa nestresuj a pokiaľ je všetko ostatné u vás OK, tak skôr či neskôr to vyjde 😉

zuzulica
4. mar 2013

@vicuska161 Ja ju mám tiež otočenú,ale ako presne ani neviem,som sa o to nejako nestarala,to sme sa s doktorkou len tak medzi rečou bavili,že kedysi to mamine naprávali,tak mi povedala,že aj ja to mám,ale že už sa to nerobí,takže ťažko povedať a tehotní sme 😉

zumza
4. mar 2013

No podla mna pol roka nie je az tak dlho - j aviem, ze Ty to inak vnimas, ked po tom tuzis.. Skus si pripadne kupit ovulacne testy (tiez sa ocikavaju ako tehotenske), ci vobec ovulujes, mne doktor povedal, ze rocne mozu byt u zeny aj 2 mesiace bez ovulacie... A inak je vsetko u vas OK? Skor by som asi ziadala este dalsie vysetrenia seba aj partnera pred tym, ako by som isla na zakrok. MOze byt problem inde a zbytocne to podstupis. ALe ako hovorim, pol roka este nie je tak dlho, aby si panikarila... Skus prestat na to mysliet a uzivat si - potom to pride ani nebudes vediet ako 🙂 Aj ked viem, ze mne sa to lahko hovori...

mailinka
4. mar 2013

@vicuska161 mne povedal doktor to iste co tebe a teda s otehotnenim som nemala absolutne ziadne problemy a mam deti 3 😉 😉 😉 😉

vicuska161
autor
4. mar 2013

@zumza
A môžem sa opýtať kedy sa vlastne ten ovulačný test má urobiť v tom sa nevyznám ešte som to neskúšala a ani nevidela. A ďakujem pekne za rady

vicuska161
autor
4. mar 2013

Ďakujem pekne a za všetky rady .....dám na vás a keď tak sa dáme vyšetriť a dúfam že sa nám to konečne podarí.
Snúbenec má už 30 a naozaj nechcem dlho čakať z dieťaťom lebo mám strach že v puberte ho sama nezvládnem.Tak mi držte prosím palce nach je všetko v poriadku.......A EŠTE RAZ ĎAKUJEM!

daniela7481
4. mar 2013

@vicuska161 ahoj, aj ja som mala obratenu maternicu, otehotnela som po 4 rokoch. Paradoxne ked mi doktorka na urgente oznamila že som tehotna a ja som tam od šťastia že sa to podarilo skoro odpadla povedala, že to mohol byť dovod problemov...... inak doktor mi odporučil v tehotenstve spať na bruchu aby sa obratila spravne.... do 4. mesiaca sa ma obratiť inak sa to robí vraj ručne aby sa babo mohlo spravne a hlavne malo miesto 🙂 držím palce, mysli pozitívne papa

zumza
5. mar 2013

@vicuska161 ovulacny test by si si mala spravit plus minus v case,kedy by si mala mat ovulaciu, t.j. 8 az 14 den cyklu, takze si radsej kup viac testov 🙂 Ale v teste budes mat presny navod ako na to, mozno je viacero druhov, ja som videla taky, ktory sa mal rano ocikat a podla toho, kolko paliciek tam je budes vediet, ci ovulujes a ak ano, treba - ako hovori moj doktor " byt spolu" aj rano aj vecer v ten den a aj den potom 🙂
Alebo potom je este moznost, ze prides ku gynekologovi a on Ti zisti, kedy ovulujes - vola sa to folikulometria tusim. Spravi Ti sono a podla toho vie, ako si na tom. Ale obavam sa, ze to sa plati, no ved sa spytaj toho svojho.