Problémy na intímnom mieste

7. júl 2024

Ahojte, je mi trochu trápne ale poviem to na rovinu. Mám 14 r. a asi týždeň dozadu ma začali páliť vnútorné pysky. Potom som mala tak týždeň ,,pokoj" lebo som mala menštruáciu a teraz znova, už aj vonkajšie, len svrbenie, pálenie a suchosť. Skúšam Sudokrém zatiaľ ale v stredu pôjdeme preč tak ma napadlo či by nepomohol lepšie iný krém, prípadne z čoho sa toto stáva lebo do teraz som problémy nemala, a samozrejme, žiadne intímne veci nerobím. Vopred ďakujem 🙏

moonlight1210
7. júl 2024

Skus Candibene. Najskor to moze byt mykoza.

sardinka32
7. júl 2024

V lekarni je na to Canesten...je vo forme kremu, a aj tablety, ktora sa dava dovnutra. Krem Ti asi postaci.

dadka1997
7. júl 2024

Preco to nepovies mamine aby s tebou isla na gynekologiu ? Predpokladam, ze v 14r si este panna, takze pohlavným stykom si nič nedostala, a moze to byt zlou hygienou, zlé spodné pradlo ale aj kupaliskom.. radiť dietatu len tak chod do lekarne a kup si canesten hmmm 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️ zvláštne

sissy27
7. júl 2024

@dadka1997 lebo nie kazda ma s mamou taky vztah, aby sa jej bez obav zdoverila s takymito vecami… a dokonca nie kazda ma mamu 🤷‍♀️
Autorka: tiez by som na mieste maminy poradila canesten krem. A do buducna - mykozu zvycajne chytis vo verejnych bazenoch a takisto po kupani nezostavat v mokrych plavkach, ale pekne prezliect suchy spodok. Ono sa to zda, ze ved je teplo a zachvilu uschnu, ale prave ta chvila, kedy su mokre a je teplo, vie vyrobit takyto problem. Ak idete prec, pre istotu kup v lekarni okrem kremu aj tabletu (vklada sa na noc do posvy), keby sa ti to tam zhorsilo.
No a nosit bavlnene nohavicky, ak velmi chces tangace, tak potom treba dbat aj na zvysenu hygienu - po velkej potrebe osprchovat.

sardinka32
7. júl 2024

@dadka1997 lepsie je, aby ju to svrbelo, ze? Evidentne to mame povedat nechce, ked pise tu. Canesten je obycajny volnopredajny krem, nie droga.

lev26
7. júl 2024

Kľudne to môžeš mať aj z intimneho gélu nemusi ti robiť dobre

gabika0825
8. júl 2024

Jes pravdepodobne veľa sladkého a tým pádom vela cukru. Môžeš mat mykozu z tohto dôvodu. Pripadne ak si bola v blízkej minulosti chora a brala si antibiotiká, veľa žien dostane mykozu keď berú antibiotiká, další dôvod môže byt jazero, bazén, kamoska máva po kúpaní z mokrých plaviek podobne problémy, musí si plavky prezliekať za suché. Skúsila by som na tvojom mieste asi iba nejakú masticku, typu canesten. Ak nezaberie do 3 dni tak vyhľadať gynekológa. Sú aj rozne výplachy, tablety vkladacie, atd. Ale to sa vkladá vnutorne a keďže si panna tak by ti to išlo obtiazne. Držím palce

dadka1997
8. júl 2024

@sissy27 ona tu nespomenula vztah s mamou, čiže môže sa aj hanbit.. a ak hej treba to odhodiť a dat sa vysetrit
@sardinka32 tu niekto take nieco povedal? Dala som moznost, povedat mame a ist na gynekologiu, 14rocnu samu nevysetria .. canesten mne sposobil ešte horsie problemy kedysi ja by som ho 14 rocnej neodporucila

sissy27
8. júl 2024

@dadka1997 ja neviem či si si všimla, ale slečna chcela riešiť svoj zdravotný problém, keby sa mohla / chcela opýtať mamy, tak asi nepíše sem... na to, že si dospelá, ti niektoré veci očividne nedochádzajú.

autor
8. júl 2024

@gabika0825 ďakujem všetkým veľmi pekne 🙏❤ Mamina mi nijako neporadila, poslednou dobou je taká zložitejšia situácia u nás a niekedy si u nej prídem na poslednom mieste tak som skúsila tu lebo veľa krát tu sú zlaté žienky čo skvelo poradia. Skúsim Canesten krém, našla som ho aj doma a hej možno je to z toho cukru.

autor
8. júl 2024

@gabika0825 môžem sa ešte opýtať prosím? Keď mám toto, môžem do bazéna aj tak? Totiž ideme na pár dní na návštevu k rodine do Žiliny a majú aj bazén

dadka1997
8. júl 2024

@sissy27 asi tebe nedochádza kolko ma slečna rokov... ale sama píše, ze mama jej moc neporadila, to je o inom...

@autorka a nie nemôžeš do bazéna, ak máš takyto problém nakaziš aj ostatných

sardinka32
8. júl 2024

@dadka1997 neprskaj tu stale...ja mam dceru priblizne v jej veku, preto som jej poradila Canesten, sami sme to doma pouzili...a predstav si, ze aj ked mas dobry vztah s dietatom, su veci, ktore sa hanbia alebo nechcu pubertaci riesit s mamou...a tuna Ti to uz slecna sama vysvetlila, ako to u nich doma je...ja viem citat s porozumenim a pokojne si si mohla odpustit na mna reagovat (davat tam tych trapnych smajlov) a len kočke poradit, nech zájde s tym za mamou...mas este male deti, sama uvidis, ze casom Ti prestanu vsetko vesat na nos

michaela329
8. júl 2024

Musí to byť ale Canesten vaginálny krém, pozor na to. Radšej si prebehni kúpiť do lekárne. Prípadne idelyn veci sú fajn. Do bazéna aspoň 14 dní nie.

dadka1997
8. júl 2024

@sardinka32 ty tu neprskaj laskavo .. ak mas s dietatom dobrý vztah tak sa ti zo vsetkym zdôveri a ak si slepa slečna vysvetlila aky ma vztah a ako to jej marka odignorovala tak co sa furt do mna obuvas ? Ja som napisala, ze canesten nei je vzdy ta spravna volba a určite sa ti nebudem ospravedlnovat len preto, lebo nesuhlasis s mojim nazorom, zamysli sa

sardinka32
8. júl 2024

@dadka1997 Pohorsovala si sa tu prva a ďobla do mna uplne zbytocne, pritom kocka Ti potom sama napisala, ze to doma nema ok momentalne...mne to bolo uplne jasne od zaciatku, pretoze by nehladala rady tu...ale nemas skusenosti, to je evidentne...trosku pokory maj, porad a nerypaj do druhych, lebo napisali inak, ako si to predstavujes Ty. Howgh!

dadka1997
8. júl 2024

@sardinka32 za prvé ty si sa prva do mna obula a to svedci o tvojom charaktere .. skor ty tu riesis niečo co sa ani teba netyka lebo sa to nestotožnilo s tvojim nazorom ✌️✌️✌️ uzi si pekný zbytok dňa

evasemanova
8. júl 2024

Obvodná lekárka odber moču a môže zistiť o akú infekciu ide alebo poradiť.

sonasin
8. júl 2024

Vyskúšaj toto. Je to voľnopredajné. Moja slečna tiež mala problém a toto nám chvalabohu pomohlo. Nie je to ani drahé. Len pozor lebo "farbí" na bielo 🙂

netoppierka
9. júl 2024

Mucogyne. Najlepšie čo som v živote mala.

mantilka
10. júl 2024

Tiež by ti mohol pomoct sedací kúpeľ z dubovej kôry. Kúpiš v lekárni, pripravis podľa pokynov a nalejem scedenu vodu bez kôry do umyteho lavora. Posedis 20 minút. Keď máš problémy, nemala by si chodiť to žiadnych bazénov. Takto sa šíria choroby a tiež môžeš niečo dostať lebo máš to tam oslabené.