Problémový menzes a snaha o dieťa

tina1037
26. máj 2017

Ahojte potrebujem radu. Začnem s mojím príbehom pekne od začiatku. Už strašne dlhú dobu mám problém z menštruáciou mala som jednu pani doktorku ktorej som chodila pravidelne s problémom že nemám menštruáciu 4 mesiace mi len pichala vyvolávačku aj keď veľmi dobre vedela že aj tak nepomáha. Po 4 mesiacoch mi prišla menštruácia bola som šťastná. Menštruácia prešla a potom zas nič . Zmenila som doktora keďže mi bolo stále tvrdené že je všetko v poriadku. Druhý pán doktor ma poslal na diagnostickú laparoskopiu keďže som mala aj bolestí v podbrušku. Na laparoskopii zistili že je všetko v poriadku no menštruácia aj ked prešiel rok stále nikde doktor bol zúfalí tak mi nasadil antikoncepciu na tri mesiace aby som mala menštruáciu. Po roku som mala menštruáciu. Prichádza teraz hlavná otazka môžem byť vôbec tehotná lebo doktor ma plaší že nie a mi s priateľom by sme už chceli veľmi dieťatko vie to aj doktor.

331kikus
26. máj 2017

do prvého pôrodu som tiež mávala nepravidelnú, 4 mesiace nic a potom 3 a potom zrazu po mesiaci.....a nakoniec som otehotnela práve keď som bola 5 mesiacov bez...druhé tehotenstvo to isté ....nič nie je nemožné....tým nechcem zľahčovať, ja som začala pravidelne cvičiť, úprava stravy, a čaj (alchemilka,materina dúška,medovka)....ale bohužiaľ na každého platí niečo iné...

tina1037
autor
26. máj 2017

Kamarátka mi radila aby som pretala brať tu antikoncepciu ale bojím sa že potom zase žiadna menštruácia a ani ovulácia

tina1037
autor
26. máj 2017

Potrebovala by som prípadne niaku radu čo robiť

331kikus
26. máj 2017

vela kamosiek bolo takých, čo mali na predpis ATK na rozbehnutie MS, ja by som tie tri mesiace vydržala... za to nic nedas....bohuzial hormonom niekedy treba pomoct....

tina1037
autor
26. máj 2017

Doktor mi aj bral krv na hormonálny profil ešte pred tým ako som začala brat ATK a povedal že výsledky ukázali že som mala prvú fázu cyklu aj ked som nemala tu menštruáciu tak to troška nechápem

zania
26. máj 2017

@tina1037 ja bez tabletiek menzes nemam. Doktor mi pichol vyvolavacku a potom nasadil utrogestan(aby som mala pravidelny cyklus,netreba antikoncepciu) a na ovulku mi dal potom tabletky(clostylbegyt),ked sme chceli drobca. Trvalo to 5 rokov,kym sme sa k nemu dopracovali. Zatial mi zistili stitnu zlazu,pco a anovulaciu. Cele tehu som si musela riedit krv.

Treba zistit pricinu nepravidelnosti. Ja som mala problem uz od zaciatku,prvy raz mi prisla pred mojimi 17. narodkami. Doktorka to vtedy neriesila a mne vyhovovalo,ze nemam menzes kazdy mesiac. Mlada a hlupa som bola. Potom som pribrala behom roka a zacal sa kolotoc. Neodkladaj to. Ak doktor nema chut to riesit,treba hladat ineho.

brankova
26. máj 2017

Tiez som nemala 6 mesiacov menzes, az po druhej vyvolavacke, nabehol. No aj potom som mala problemy so slabym krvacanim a ovulaciou. Tiez bolo vsetko ok podla doktora. Neviem, ci je to tvoj pripad, ale u mna to suviselo s nizkou hmotnostou a prilisnym sportovanim. Ked som pribrala 5 kg vsetko sa upravilo. Potom som cvicila uz iba hormonalnu jogu a o mesiac som otehotnela. Vyskusaj teda tu jogu cvicit na stimulaciu vajecnikov.

tina1037
autor
26. máj 2017

On mi stále tvrdí že treba brať ATK a že potom sa uvidí ked som od neho chcela iné tabletky nie ATK tak mi povedal že to nejde proste nemá žiaden záujem a uz neviem na koho sa mám obrátiť

emilllll
26. máj 2017

Ahoj no ja mam ten isty problem.Syce mam uz dva deti,ale tiez menzes nic aj jed sem tam dostanem tak len slaby.Tiez mi lekar nasadil antiku a ponej uz vobec nic.A lekar tiez tvrdi,ze je vsetko Ok.No ja si myslim,ze to tiez vobec nieje ok☹

zania
26. máj 2017

@tina1037 nechapem naco atk,ked su aj ine moznosti upravy cyklu,aby si ho mala pravidelny a ak chcete aj babo,tak uz vobec. To je na hlavu

sofia1
26. máj 2017

Štítnu žľazu mas v poriadku???

geruata
26. máj 2017

:D neplaš sa. Ja som nikdy nemala normálne menzes,tak som brala hak cca 10 rokov, vysadila som a nedostala som to zhruba rok a štvrť potom mi to nabehlo tak,že mi chodila 2 až 4 krát do roka,tiež mi lekárka nevedela povedať či vôbec budem mať deti len krčila plecami ale žiadne vyšetrenia mi nerobili,a tak som si myslela že nemôžem otehotnieť a deti asi mať nikdy nebudem,ale omyl. cca po 3 rokoch bez hak som otehotnela(mám dvojičky),sestrička na gynde mi povedala že to je zázrak že som otehotnela a ešte k tomu dvojičky no ja si myslim že niektoré to asi skrátka s tým cyklom máme takto. Ináč vraj sa to po pôrode upraví.. neupravilo aj teraz som mala naposledy pred trištvrte rokom a aj to vyvolávačkou. Musíte skúšať,skúšať a skúšať určite sa ti podarí neboj😉

tina1037
autor
26. máj 2017

Na vyšetrení štítnej žľazy som ešte niekdy nebola a sama nechápem preco mi dal ATK

vejula
26. máj 2017

@tina1037 takže ATK ti menštruaciu nevrátila, to krvácanie čo máš nieje menštruacia. Bojiš sa, že po vysadení nebudeš mať menzes, ale to je len psychologický o.eb. Ty ju nemaš ani teraz, takže sa nič nezmení. Nerozumiem logike týchto gynekologov čo daju ATK aby žena mala menzes.

vejula
26. máj 2017

@tina1037 poradila by som ti gyn, ktorý by riešil inak ako HAK, ale bohužial je tak plný, že do septembra nebere ani na konzultácie :-/

laura0107
26. máj 2017

@tina1037 ahoj.tiez som bola ako ty.nasadili tabletky.ze je vsetko o.k. brala som ich dlhe roky.potom som ich vysadika a skusala caje z lekarne az mi poradiki kvapky Epam( Dr. Tichanskeho), kupila som ich v trnave v jednej lekarni.tusim aj cez net sa daju objednat.je to cisto prirodne.kvapkaju sa pod jazyk 3 krat denne.pockas 3 minuty a prehltnes.no ale chcem povedat ze mne strasne pomohli.normalne som mala cyklus kazdy mesiac ked som ich uzivala.pila som aj tie himalajske caje co su pri nepravid.menstr. a otehotnela som bez problemov.kludne napis spravu ked chces.

nesvadbovo
AMBASÁDORKA
26. máj 2017

@tina1037 precitaj si na internete nieco o syndrome polycystickych vajecnikov (PCOS), ja som presne tak mala MS, bez tabletiek (lutenyl, duphaston) mi neprisla. Avsak ani nasadenie tychto liekov ti nepomoze k tehotenstvu, tam je dolezite sledovanie ovulacie a spravny gynekolog by ti mal jednoznacne urobit folikulometriu aspon v dvoch cykloch, ak vie o snahe o dieta.. urcite zmen doktora za niekoho, co ta aspon vysetri..

katkalubkova
26. máj 2017

@tina1037 skus duphaston tabletky, tie by mohli pomoct.
Porozmyslaj po case, ze by si ant. uz vynechala a skusili ste, mozno sa to uchyti.
Ja som mala tiez velmi nepravidelnu menstruaciu, ale po porode sa mi to upravilo, dokonca, aj ked som kojila, tak mi vzdy prisla presne na den.
Držím palce, s Duphastonom mam ja dobre skusenosti. Ant. som nikdy nebrala, tak neviem posudit.

kabba
26. máj 2017

@tina1037 ja ti odporucam ist na vysetrenie k endokrinologovi kvoli stitnej zlaze.
A zmenit asi zas gynekologa (ak ti nedostatocne vysvetluje tvoj stav, necitis sa dostatocne informovana o postupoch liecby, treba najst lepsieho. Aj keby si mala dochadzat do ineho mesta). Na sone si vajecniky mala v poriadku? Nemas na nich cysty? Ale podla toho co pises, tiez mam podozrenie na PCO syndrom (polycysticke vajecniky) alebo ta stitna zlaza (hypertyreoza alebo hypotyreoza).

janap76
26. máj 2017

Mne pomohlo na úpravu cyklu tabletky čo majú brať ženy v prechode. Brala som to ako 36 ročná - otehotnela som. Potom som to brala ako 38 ročná - otehotnela som. Náhoda ? Neviem, ale výsledok mám doma. Antiku som odmietla. Určite to nemôže uškodiť. Bolo to na prírodnej báze. Akurát je pravda že som brala double dávku 🙂

juliet86
26. máj 2017

@tina1037 ono. Tvoj gyn to neriesi spravne. Preber to aj so vseobecnou. Mala by si navstivit aj endogrinologa. Komplet hormonalny profil. Aku mas vahu a vysku? Nemas ine zdravotne problemy??

pekkka
26. máj 2017

tina1037 presla som si rovnakým procesom. menstruacia raz za cas 2-4x za rok. moja gyn to riesila HAK, co mi vyhovovalo. Na endokrinologii / kam ma poslala obvodna, pre rýchle priberanie/ mi zistili znizenu funkciu stitnej zlazy. ked som chcela otehotniet, vysadila som HAK a brala clostylbegyt neskor az 3xnasobnu davku . vraj po vysadeny HAK otehotniem velmi rychlo. nakoniec sa mi narodilo dievcatko po IVF. Druhe mam v brusku a pocali sme ho prirodzene. to ze mas mendzes, este neznamena, ze mas aj ovulaciu. pri testoch mi pichli vyvolavacku a sledovali cinnost vajecnikov .... a vajecniky nic.... po porode sa mi upravil aj cyklus a uz mendzes viac mam ako nemam. odporucam ti navstivit endokrinologa a centrum asistovanej reprodukcie. nepotrebujes tam vymenny listocek od lekara. spravia tam vysetrenia obom a budes presne vediet na com si . a ako dalej postupovat. drzim palce

tina1037
autor
27. máj 2017

Asi navštívim svoju doktorku a spýtam sa jej na názor a poprosím ju aby ma poslala na to vyšetrenie. Dúfam že to vsetko bude dobre lebo už naozaj sa v tomto všetkom nevyznám ďakujem za každú jednu radu.