Priateľ má chlamýdie

talia16
16. júl 2022

Ahojte môj priatel sa bol testovať a zistili mu chlamydie no oznamil mi to v takom čase kedy sa nemôžem dostaviť k mojmu gynekológovi lebo som odcestovana o tom že chlamýdie môžu spôsobiť neplodnosť viem ale neviem za aku priemernu dobu neliečenia. Tym že su všetky lieky na predpis som rozmyšlala či to vydržím dalšie 2 tyždne s tym že asi 2 tyždne to už mam. Neviete za aky čas sa v priemere stava žena neplodnou?

mamadievcatiek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
talia16
autor
16. júl 2022

@mamadievcatiek vyzera to tak ale obhajuje sa že nie

mamadievcatiek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kkovacovak
16. júl 2022

@mamadievcatiek nie je to prenosné len pohlavným stykom!

kkovacovak
16. júl 2022

@talia16 nemusia spôsobiť neplodnosť automaticky. Ak sú dlhobodo neliečené tak vznikajú komplikácie. Nemáš možnosť zájsť na nejakú gynekologickú pohotovosť keďže si odcestovaná?

mamadievcatiek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kacena4
16. júl 2022

co sa tyka neplodnosti nepanikar, musela by si dostat silny zapal reprodukcnych organov aby viedok k neplodnosti ak nemas bolesti ani zapal tak ti nehrozi neplodnot len to treba preliecit a

macko_usko222
16. júl 2022

mohol to mat uz davno, pokial ste sa nedali otestovat na pohlavne prenosne choroby, bezne sa to nevysetruje az pri problemoch.Budes v pohode , uz by som to neriesila kto koho nakazil a neveru..Je od neho pekne ze ti to povedal, dolezite je sa z toho vyliecit.Budes v poriadku.

kkovacovak
16. júl 2022

@mamadievcatiek najpravdepodobnejší ale nie jediný

zuzanka.zuzu
16. júl 2022

1. za 2 týždne sa neplodnou nestaneš 😀 dlhodobo znamená roky neliečená ale keďže nevieš ako dlho to máš tak by bolo fajn sa dať dokopy.... a 2. môžete to mať už dáááávno ešte predtým než ste sa spoznali, obaja môžete byť len prenášačmi

lenkaspalka
16. júl 2022

Ahoj možno ešte taká rada, aspoň zavolaj svojmu gynekológovi, možno ti rovno predpíše lieky na pre liečenie. Pokiaľ viem tak vždy sa musia pre liečiť obaja partneri súčasne. Nebudeš tak musieť čakať.

mamadievcatiek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
samkolea
16. júl 2022

To je na roky “zanedbania” aby si bola neplodna, nie za mesiac 🙂

mamadievcatiek
17. júl 2022

Tvoj priatel mal nejaké príznaky nákazy a ty nie? Ako dlho ste spolu?

akinom0077
19. júl 2022

@macko_usko222 presne mohol to mat davno…. nemusi to byt o aktualnej nevere… mozno to mal z predosleho vztahu… u muza prebieha 90% pohlavnych infekcii bez priznakov!

akinom0077
19. júl 2022

@jabadabadu aj toto je pravda kludne aj od nej