Preventívna prehliadka u gynekológa

alka97
19. feb 2024

Ahojte, menila som nedávno gynekológa. U starého gyn.som mala preventívnu prehliadku štýlom vyliezť na kozu, cytoster, vaginálne sono a dovidenia, možno tak 5 minút aj s vyzliekaním a obliekaním, komunikácia na bode mrazu.No teraz som prišla k novej DR, tá ma najprv vyšetrila zospodu, na sone mi všetko ukázala, vysvetlila👍 Potom mi vyšetrila prsia, prehmatala mi brucho, dokonca ma popočúvala, skontrolovala aj chrbticu. Potom sme sa ešte rozprávali celkom dlho. Takto detailne si ma nepreklepla ani obvodná 😅 naozaj som tam bola asi 30 minút, možno aj viac. Potom mi ešte sestrička krv zobrala a odmerala tlak. Dievčatá, to aj vy máte tak precíznych gynekológov? Bola som veľmi prekvapená( v dobrom), čo všetko vyšetrovala, len som naozaj zvedavá ako to máte vy, lebo ja som bola vždy zvyknuta na prístup šup šup, lebo máme plnú čakáreň, tak som ozaj ostala až v šoku😅 Ďakujem vám za odpovede

magic08
19. feb 2024

@alka97 takeho gyndosa, ako si mala, mam aj ja...od apríla prestupujem k novej doktorke a teraz, po tvojom pripevku, budem ocakavat rovnaky pristup 🙂

alka97
autor
19. feb 2024

@magic08 ja som ani nejak nemala výhrady voči môjmu gynekológovi, lebo som v podstate nemala žiadne problémy, až neskôr nevydarené tehotenstvo, kde mi lekár stále nič nehovoril a len každý týždeň naťahoval so sonom mesiac v kuse a stále som nič nevedela🤦‍♀️ Tak som doslova utiekla. Dúfam, že aj vy natrafíte na takeho skvelého DR ako ja😊

20erika07
19. feb 2024

Nemala som až úplne takého šup šup, no moja terajšia gyndoška je taká ako Tvoja 🙂 neporovnatelny rozdiel.

mimixxxx
19. feb 2024

a kolko rokov ma ta dr?

daniska155
19. feb 2024

tak to sa velmi tesim, ze ked idem na prehliadku, tak u mna to prebieha tak, ako si to opisala v tomto novom pripade, ako to mas po zmene gynekologa. ja som to brala ako automatiku, ze takto to vysetrenie ma prebiehat, netusila som, ze to vie niekto odbavit za 5 minut aj s cestou.

magic08
19. feb 2024

@alka97 tak ani ja sa nestazujem na sucasneho, odnosila som pri nom tri deti, no ordinuje bez zvuku a rychlo rychlo. Je teraz moznost zmeny, tak idem prec. No očakavania samozejme mam 🙂

zafir01
19. feb 2024

@alka97 môj dr má už dôchodkový vek . Prídem , urobí ster , pozrieť domom čo má , pozrie prsníky , pohmata si brucho ( chrbticu nekontroluje ) . Povie mi čo vidí , čo sa mu zdá a čo nezdá . Aký mám cyklus , popýta sa má ,či mám ťažkosti ,a ako sa máme doma ( odrodila som 4 deti a som jeho pacientkou 21 rokov ) .Sestrička mi zmera tlak . Ak sa mu niečo nezdá ,ako nedávno , na druhý deň som mala prísť nalačno na krv . Považujem to za štandard

daniela2202
19. feb 2024

@alka97 👍👍👍, nájdu sa aj dobrí lekári , len ich je ako šafránu

klip0
19. feb 2024

Ako sa volá tvoj nový dr ?

romanadam1626
19. feb 2024

@alka97 áno, aj ja mám teraz takého gynekológa a je to super 🙂🕊️

michaela329
19. feb 2024

@alka97 no pre mňa je postup novej Dr.samozrejmosťou. Vždy som to ta mala - akurát stará Dr. nemala sono ešte a tá posielala do nemocnice naň - ale to bol pravek 😀

modrykolibrik
19. feb 2024

Ja mám doktorku ktorá je úplne jak kamen. Nič nevysvetlí iba pokuka zvnútra urobí sono a idem preč. Nič nevysvetlí. Absolútny nezáujem o mna. Premýšľam o zmene ale zatiaľ sa mi nič nedarí najst

luciaruz
19. feb 2024

No ja som tiež mala taku nekomunimativnu. Najhorsie je, ze v tomto duchu pokracovala aj ked som otehotnela. Nepovedala mi NIKDY NIC. Ja som do 5. nesiaca nevedela, ci je vsetko v poriadku. Zmenila som doktora a je to tisic a jedno. Lutujem len jednu vec, ze som to neurobila skorej.

luccija
19. feb 2024

@alka97 áno, len ma nepočúva a nepozerá chrbticu.Ja som si myslela, že toto je normálne🙂

tana85
19. feb 2024

@alka97 nie, cca 10 minutova prehliadka. moj lekar mi uz velakrat pomohol, ked pridem s problemom alebo otazkami, tak pocuva a pomoze, ale preventivne su taka rutina u neho. na druhej strane, nevidi ma raz zacrok, vzdy nieco pride preco za nim idem, takze v tejti chvili to nevnimam ako hedikep, ze mi nevenuje 30 minut.