Predrakovinové ochorenie krčka maternice a tehotenstvo. Poradíte?

valeria1402
9. apr 2015

Dobry den. Doktor mi zistil predrakovinove ochorenie krcka maternice, kazal mi vysadit antikoncepciu a odporucil pouzivat prezervativ. Samozrejme som ho posluchla lenze vcera nam prezervativ pravdepodobne praskol a mam strach. Citala som o tabletke "po" len neviem ci ju mozem uzit nakolko za tyzden maju prist vysledky z LBC a podla toho doktor da liecbu. Bojim sa ze by to nejako ohrozilo dietatko alebo moj celkovi zdravotny stav. Neviem ci uzit tu nahradnu antikoncepciu alebo nie. Niesom si na 100% ista ci vlastne prezervativ praskol alebo nie. Dakujem.

violet77
9. apr 2015

A nevies ci si mala plodne dni? A co sa bojis, ze ohrazi babatko? tabletka po, ci liecba predrakovinoveho ochorenia?

katrinka8
9. apr 2015

Ahoj, ja byť Tebou, asi by som šla do nemocky na gynkológiu, keďže tá tabletka po má obmedzenú dobu užitia, (k svojmu gynekológovi to už asi nestihneš) a tam by som sa opýtala o radu.

maminecka2
9. apr 2015

Ahoj, myslím že takáto tbl. sa dáva len do 24 hodín, dajú ti ju asi na gynekol. pohotovosti. Predrakovinové štádium ešte nemusí byť vážne, vačšinou sa tam robí konizácia čípku, taký ozaj malý zákrok. Držím palce

ilie
10. apr 2015

Preto by si nemala teraz otehotnieť,lebo ak ti prídu zlé výsledky,pôjdeš na konizáciu. A krčok a musí najprv zahojiť,lebo to nie je dobré v tehotenstve,môže robiť problémy

dadulka256
10. apr 2015

skús sa obrátiť o pomoc na stránku www.poradnagynekologa.sk