Prečo sa objavujú hemoroidy?

15. feb 2023

Prečo sa objavujú hemoroidy? Môže sa to stať z častej zápchy?

balaskovae
15. feb 2023

tak dovodov moze byt ozaj niekolko. ty ich mas osobne? niekomu sa vyskytnu po porode, iny to moze mat zase vrodene, takze je to uplne individualne. z castej zapchy - neviem, to som este nepocula, ale vylucene to uplne nie je.

bublinka1426
15. feb 2023

ano aj zapcha moze byt problem a dovod.

luccija
15. feb 2023

Áno, sedavé zamestnanie, státie na nohách, zlá strava..po pôrode, aj zapcha

evuska32
15. feb 2023

mne sa zvyknú pri tvrdej stolici robiť hemoroidy, nakoľko vynaložíš veľa tlaku pri vypudení stolice....pomáha mi dávať si každý deň do jogurtu chia semiačka napučané vo vode. Po pár dňoch sa to upraví. Hemoroidy liečim buď čapíkmi, alebo masťou....v krajnom prípade používam Detralex podľa inštrukcií na príbalovom letáku.....V prípade akútnej hemoroidálnej epizódy sa užíva 6 tabliet denne (3 tablety ráno a 3 tablety večer) po dobu 4 dní, potom 4 tablety denne (2 tablety ráno a 2 tablety večer) po dobu 3 dní. Pre krátkodobé podávanie do 7 dní, čo zodpovedá dĺžke zhoršenia akútneho stavu hemoroidálneho ochorenia.)

anavixy
15. feb 2023

Samozrejme, je to jedna z hlavnych pricin. Vznikaju pri velkej namahe v oblasti konecnika, pri zvyseni tlaku v tej oblasti, z rovnakeho dovodu sa zvyraznuju aj pri tom porode…

babulkomale
15. feb 2023

Tu urcite odporucam pana Google, vycerpavajuce a obsazne clanky od lekarov na kazdu temu.

autor
15. feb 2023

@balaskovae no ja ich nemám ale v rodine mame tete sa tiež objavili preto že mala s tým problém so stolicou ja to tiež mam uz od detstva s tou stolicou ide mi to na nervy

monillia
15. feb 2023

@autor áno problémy s vyprazdnovanim su tiež príčinou vzniku hemoroidov.Treba dbať na pitný režim, pohyb ,dostatok vlákninu v strave. Nevedieť na toalete dlho ,pri vyprazdnovani podložiť pod nohy stolcek aby bol inak vyvinutý tlak.Ked treba riešiť problém s hemoridmi vyššie spomenuté od @evuska32