Prečo mávam po styku zápaly močovej rúry a mechúra?

14. aug 2022

Gynekologia vysledky negat, “len” polyp na maternici, tento tyzden odstraneni hysteroskopiou.

Imunitne testy: ok

Vytery u urologa a gyn na ureoplazmy, mykoplazmy atd negativne ja aj priatel.

Vzdy po styku ( uz dva roky) od kedy sme s terajsim priatelom zapaly mocovych ciest. Ja sa prieliecujem vzdy. Za 2 roky, 12 ATB ? 😞🤦‍♀️ Stale sa mi to vsak vrati. Skusila som uz 2 urologov, ist k 3. ? Alebo je problem vo mne ? Co vam prosim pomohlo ? Som bezradna😞

2x to bola ecoli, ostatne razy: enteroccocus feacalis.

autor
14. aug 2022

Nasla som tu podobne temy, rady sa opakuju: blokurima, uro caje, vela vody, ist na wc, sprcha… vsetko dodrziavam… este nieco co vam pomohlo ? Budem vdacna 🙂

aaadkaaa
14. aug 2022

Vidim, ze aj priatel je prelieceny, ale skusali ste prezervativ? Mozno to pomoze

nikpa
14. aug 2022

Partner by mal podstúpiť komplet podrobené vyšetrenie a všetky odbery. Keď ty si pochodila toľkých lekárov, mal by aj on. Je jasné, že to máš od neho keď to začalo odkedy si s ním. Neviem či používate kondóm ale mali by ste. Alebo je tu ešte možnosť keď ho používate, že máš alergiu na latex, kúpte iné kondómy. Inak neviem, dosť zúfalá situácia 😕

angi07
14. aug 2022

Enetro feacealis mas z konecnika, nenos tangace denne sa sprchuj viac krat ak mas moznost , pouzicaj vlhcene po velkej ak mas problem sa osprchovat, a vyskusaj cajovnikovy olej kvapkat do intimneho mydla ked sa umyvas zo spodu a nechaj chvilu sposobit hlavne pred stykom
A partner nech robi to iste, neviem ci robite aj anal ale ked ano tak tam bude problem tiez s hygienou

angi07
14. aug 2022

Este jedna super pomocka na mechur a mocove cesty : kazdy den si rozmiesaj 1 pl lyzicu jablcneho octu v 2 dcl teplej vode ( mozes pridat med ) bude to hnusne ale ja som sa takto zachranila pred Atb uz viac X pri zacinajucom zapale mocovych ciest! Ucinky su brutalne, dezinfikuje ti mocove cesty a zabranuje rast bakterii !!! Nehovoriac o tom ze ti to zlepsuje travenie + vela inych veci. Zaviedla by som kazdy den dlhodobo ak by som mala taketo dlhodobe problemy ako ty.

Preventivne mozes pouzivat multy gyn posvovy vyplach po styku , tiez velmi dobra vec

angi07
14. aug 2022

Prepac nie multy gyn ale GYNOFLOR

autor
14. aug 2022

@aaadkaaa nie partner nebol prelieceny, jemu robili testy len na pohlavne bakterie beznu kultivaciu nie :/ vraj netreba

autor
14. aug 2022

@angi07 nie nerobievame, to by som sa tych zapalov uz nikdy nezbavila, tangace nenosim, pouzivam vlhcene utierky, casto sa sprchujem, a aj tak

autor
14. aug 2022

@angi07 gynoglor poznam len capiky, ale vyskusam

luccija
14. aug 2022

Nedostala si imunitnu liecbu?12 ATB za ten cas je velmi vela.Ecoli ma vela zien ziadne tangace prisne dodrziavat hygienu...chlapa preliecit stery a vsetko....
Niekedy si ludia nesadnu, ale skor si myslim, ze si nieco prenasate.

isis234
14. aug 2022

prečítaj si o Gynexu z ENERGY... čítala osm i články, že im to pomohlo.... https://www.energy.sk/sk/p/Gynex

autor
14. aug 2022

@luccija brala som urovaxom, ten pomohol na isty cas

isis234
14. aug 2022

nestrieda priatel partnerky? (jeho kamoši by vedeli povedať,, on ti nepovie)

luccija
14. aug 2022

Ten je dobry...na imunologii Ti vyslo vsetko dobre?ja, ked som brala vela ATB hned mi vysla celkova a bunkova imunita znizena.Chlap nech ide k urologovi ...

kornelies
14. aug 2022

Nastojila by som na prelieceni partnera! Prepac, ani by som sa s nim nebavila na tuto temu. Mala som v minulosti podobny problem, partner stale tvrdil, ze je zdravy, odmietal ist k urologovi. Moj gynekolog mu predpisal antb. a bolo po zapaloch.

cecilia29
14. aug 2022

To co su napisala su bezne bakterie z konecnika. Tu pomoze len lepsiia hygiena pred stykom (zase nie 10x do dna sprcha lebo mas po mikroflore) u oboch, vycikanie sa po styku, a podpora imunity po prelieceni

hama_ba
14. aug 2022

Ešte taký doplnok na prevenciu, ktorý ja robím. Keď cikas po styku, tak zatlač aj tými svalmi ako keby si chcela zintenzívniť prúd moču. Ten tlak splachne baktérie z trubice, ktoré sa tam mohli dostať. Počula som to v jednom podcaste od urológa.

patkanik
14. aug 2022

Skus pridat dlhodobo probiotika Pearls YB. Jedna gulicka denne. Ja som mavala zospodu stale opakujice sa infekcie, Bezne aj speci kultivacie negativne. Zmenila som stravu (nic sladke, kava,atd. ) Plus liecba ( Fluconazol 6 tyzd. + manzel 2tyz. ) a preslo to uplne. Ale u mna to vsetko naznacovalo ma kvasinky. Nie mocove cesty.
Ale jednoznacne tie probiotika. Plus preliecit partnera.

kluska
14. aug 2022

na akykolvek zapal v tele treba vylucit sladke zo stravy

laura164
14. aug 2022

Umývajte sa obaja pred stykom dôkladne a po styku tiež. Kúp si perorálne probiotiká

veronicka88
14. aug 2022

1. Vylucit všetko čo prekysluje 2. Žiadne moeicne výrobky 3.znizit cukor na minimum 4. Sprcha pred aj po a po vypiť veľký pohár vody,aj dvakrát prípadne si doň ankvapkja kapucinku kvapky 5. Blokurimu pravidelne 3. Bacha na všetko čo sa dostane bližšie no ehm kunkonecniku....vždy sa ísť umyť...6. veľa piť aj cez deň nech prepláchnes močové cesty.... Toto mne relatívne pomáha...relatívne....aj tak tri-4 krát do roka beriem ATB

vorkola
14. aug 2022

Aj ja som to mavala, az ked mi vybrali polyp na maternici, vsetky palenia, rezania ,bolestive nutkania na mocenie , mi prestali,asi tak za cca 3 mesiace ,pokym sa zregnerovala , obnovila sliznica mechura aj maternici.Po 12 stich ATB, mas asi znicenu aj mikrofloru, mechura ,Uz by si nemala brat Atb, ale skor caje, Mne pomohol zihlavov caj 3x denne.Ja som to takto trpela asi 25 rokov,Teraz chodim pravidelne na gynekolog. prehliadky .Treba si dat vysetrit aj konecnik ,ked mat aj bakteriu fekalis,Toto vsetko som kruto trpela, hovorim az po objavenie, ze mi tie zapaly robil ten 0,9 mm polyp na materici,od vtedy mam pokoj

derdia
14. aug 2022

Zaklad, umyt pred stykom, ty aj partner, a hlavne po styku sa vycikat a umyt!!!!! To je najdolezitejsie.

autor
14. aug 2022

@laura164
@derdia baby ved sprcha je prve kam bezim a aj na wc hned po styku, vsetky tiezo zakladne veci ako blokurima, kapucinka, oralne aj vaginalne probiotika som uz odskusala🙂 este idem skusit URIVAc mohol by pomoct 🙂 ale dakujem krasne

autor
14. aug 2022

@vorkola ano viem ze by som nemala ale lekar ma strasi ze ak zapal nepreliecim atb prejde to na oblicky alebo dostanem sepsu- otravu krvi.:(

autor
14. aug 2022

@vorkola myslis ze fakt ti to robil polyp ? No som zvedava ako mi bude teraz ked mi ho odstranili, pockam a uvidime

autor
14. aug 2022

@patkanik ale ja mam pozitivne kultivacie vzdy toho enteroccoca, partner je objednany uz na vysetrenie 🙂 vdaka

stanulienkat
14. aug 2022

Nikdy, ale naozaj nikdy nepoužívajte vlhčené utierky! Za akým účelom si roztierať chemikáliu na slizniciach?
Lekár ma s tým preliečení antibiotikami pravdu.
A určite treba preliečiť aj partnera.

derdia
14. aug 2022

Tak uz neviem