Prasknutie cysty - príznaky

helenka457
24. feb 2024

Ahojte, aké sú príznaky pri prasknutej cyste. Bolesť vaječníkov stále alebo raz za 2 dni alebo týždeň ?

gaaaa
24. feb 2024

@helenka457 Ja som mala silné bolesti a bolo mi na vracanie.

helenka457
autor
24. feb 2024

@gaaaa také na nevydržanie či iba tá niekedy pichlo ?

helenka457
autor
24. feb 2024

@gaaaa lebo ja mám sem tam bolesť na ľavej strane takú pichlavu, tak neviem čo to môže byt

mimicka2013
24. feb 2024

@helenka457 bolest na nevydrzanie ale kratkodoba max den...ak je to stale a nie velmi silne moze to byt kadeco, aj cysta ale nie prasknitie cysty

gaaaa
24. feb 2024

@helenka457 Ovulácia to nemôže byť?Mne keď praskla cysta som z ničoho nič dostala bolesti na pravej strane hneď som išla k svojej dr.lebo to bolo ráno a hneď ma poslala na príjem a nechali si ma šesť dní na pozorovanie.

helenka457
autor
24. feb 2024

@gaaaa mám 7 dni po menštruáciu a trošku ma pichá na ľavej strane

helenka457
autor
24. feb 2024

@gaaaa môže prasknúť cysta aj počas ms

majamat
24. feb 2024

@helenka457 ja som mala pred operaciou ( z ineho dovodu ) bolest na pravejs trane v obdobi ovulky. vtedy sa mi cysta urobila. ta bolest bola tka 2 dni. nevedela som to a asi 7-10dni po ovulke som sla na operaciou a pri kontrole mi nasli cystu. prepichli mi ju pri operacii. od ovulky nebolela vobec.

kolegyna mala opakovane cystu od ovulky a v obdobi ms praskla. no neviem ci pred,a lebo pocas. hlavne mala bolesti v obdobi ovulky, ale trochu asi aj potom, kym nepraskla.

minenkak
24. feb 2024

@helenka457 mňa tlačilo všetko v bruchu asi dva týždne a posledné tri dni som nemohla ani sedieť a tlačilo má na stolicu, taký nepríjemný pocit

barbied
24. feb 2024

Mne keď praskla,nevedela som sa pohnúť, manžel musel zavlat rzpcku. Bola som v nemocnici asi tri dni. Bolesť už nie taku intezivnu ale take tlaky v bruchu som citila asi este 3 týždne- koli tekutine ktora bola v bruchu.

helenka457
autor
24. feb 2024

@barbied tie tlaky môžu byt aj 3 týždne ?

helenka457
autor
24. feb 2024

@barbied Nejaké vitamíny čo by som mala brat ?

niki_9
31. mar 2024

@helenka457 ja som akurat dnes bola na pohotovosti kvoli tomu, ze som bola po menzes u dr, nasla cystu zakrvavenu 5cm. Vraj nic vazne vstrebe sa. Tyzden a pol od ukoncenia MS a neskutocne bolesti v podbrusku, tlaky … praskla mi ta krvava cysta vraj mam pockat ci sa prečistim ci bolesti ustupia, ak nie mam hned prist . Priznaky boli ze som mala tupe bolesti v podbrusku, pichanie a nahle krvacanie mimo menzes.