Pozitívny HPV vírus

27. jún 2024

Ahojte. Pred 2 rokmi mi vyšiel na citologii ascus. Po pol roku som bola znova, už vraj ok, po roku zas a citologia ok. Včera som bola u noveho doktora, nakoľko môj predošlý gynekológ už išiel do dôchodku. Prišla som a pani sestrička mi začala hneď rozprávať o vakcíne na hpv, že či mi to predtým nebolo ponúknuté. No a potom sa ma spýtala či neviem o tom, že mám hpv.. údajne tie najviac rizikové kmene. Predošlý dr ma na to vôbec neupozornil. Teraz sa dosť bojím čo bude. Výsledky citologie až o pár týždňov. Mám 24 rokov, s partnerom som 6. Máte skúsenosť?

kvetinka719
27. jún 2024

Pokial dobre viem, riesila som to uz davnejsie, tak nato, aby ti zistili HPV, sa robi samostatny test, nato cytologia nestaci. Over si to s gynekologom, sestricka to mohla popliest. Ja na tvojom mieste by som si vypytala ziadanku na NOU a isla na cytologiu a vysetrenie tam, chodila som preventivne. V tychto veciach vie dost pomoct aj imunolog, ja som mala horsi stav ako ascus a po inunoliecbe sa mi vyrazne zlepsil. Naozaj nebuf vystasena, nemas vsetky informacie a ascus je uplne v poho stav n sledovanie