Poraďte niečo na mykózu

diaszoky
17. júl 2021

Baby stvrtok ma zacalo tam dole palit. Vecer som si dala klotrimazol200 to mi dali v lekarni. Dbes doberem poslednu tabl no zlepsenie nevidim. Vyplachujem rosslginom natieram fungicidin no furt ma zo reze az mi slzy tecu. Neviem ako vydrzim do pondelka fakt:/.. poradte mi este nieco v lekarni mi povedali,ze tabl aj cnesten Atd tbl su to uste ako klotrimazol na pohotovosti ma odbili pomooic😭😭

sasha10
17. júl 2021

Ahoj, podla mna to nie je to isté teda z hladiska účinnosti. Mne vždy zaberie hneď canesten tableta ale najlepšie iba čo je v balení 1ks...mali by mať v lekárni alebo skús na nete pohľadať. Do 2 dní mám pokoj, s ostatnými sa mi to ťahalo aj týždne. Ale každému niečo iné...

simsalabim
17. júl 2021

@diaszoky ak nezabera clotrimazol ani trochu, asi to bude bakterialna infekcia. Na tu volnepredajne nic nekupis. Treba ist k lekarovi.

sandyan
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
diaszoky
autor
17. júl 2021

@simsalabim a aky je medzitym rozdiel?

simsalabim
17. júl 2021

@diaszoky kvasinky sposobuju mykozu - na ich liecbu potrebujes antimykotika. Bakterie spisobuju bakterialnu infekciu - na ne potrebujes antibiotika. Priznaky mozu byt podobne - ako ked ta boli hrdlo. Moze to byt virusom, ale aj bakteriou.

diaszoky
autor
17. júl 2021

@simsalabim no nemam praveze vytoky iba opuch bolest a palenie vytoky skor sedia na infekciu

laan93
17. júl 2021

Aj mňa začalo páliť tam dole a Canesten krém mi dosť pomohol.

simsalabim
17. júl 2021

@diaszoky no ved chod k lekarovi.
@laan93 canesten ma ucinnu latku clotrimazol, ktoru uz skusala.

diaszoky
autor
17. júl 2021

@simsalabim a nebola som? Na pohotovosti? Odbili ma alebo mas pocut ze dr ordinuju aj v sobotu??

simsalabim
17. júl 2021

@diaszoky no ja nechapem, preco na mna utocis 🤷‍♀️ Ja viem, ze teraz funguje len pohotovost. Bud vydrzis do pondelka, alebo pojdes znovu. Navyse, pises, ze clotrimazol ti dali v lekarni, o navsteve lekara ani slovo. Chcela som ti len poradit, ale asi som nemala.

diaszoky
autor
17. júl 2021

@simsalabim prepac ved som nesla hned k dr bol to iba slaby zaciatok myslela som ze vyberiem 3 tabl a je po probleme no zial nieje to tak 😤😤😤wzala som flector citala som pribalovy letak ze moze byt aj na gyn zapaly

januska1905
17. júl 2021

Nasadit probiotika, ja som uzivala myslim pol roka a mala som vyse roka pokoj. A to som mavala pravidelne mykozu

ctrl
17. júl 2021

@diaszoky https://m.facebook.com/912297478946301/posts/19...
Ja by so skúsila Gynimun Rapid a až potom ATB ak bude treba.
A ak by Gynimun rapid zabral tak určite po ním probiotika Gynimun intim.

diaszoky
autor
17. júl 2021

@januska1905 beriem uz od zimy biopron

ctrl
17. júl 2021

@diaszoky Ty musíš cielene probiotika nie ústne ak máš takýto problém

diaszoky
autor
17. júl 2021

@ctrl vdaka

patus_2
17. júl 2021

@diaszoky ak máš doma repík, tak si uvar silný repikovy čaj. Daj si ho do nejakého lavora, kvapni pár kvapiek cajovnikovr oleja- tea tree a sadni si na 15 minút. Opakuj aj 3x denne. Taktiež niektorým ženám pomáha kokosový olej zmiešaný s 3-5 kvapkami tea tree alebo mazanie bielym jogurtom so živými kultúrami. Taktiež si daj diétu čo najviac bez sacharidov, hlavne všetkému sladkému sa vyhýbaj. Ak máš.doma tak aj probiotiká si môžeš nasadiť, živé jogurty papať, kyslú kapustu, 2-3 strúčiky cesnaku denne 🙂 skoré uzdravenie
Edit- samozrejme ak sa nezlepší pondelok k lekárovi.

diaszoky
autor
17. júl 2021

@patus_2 vdaka kokosovy mam ale tee tree ani repuk nie😑

ivana11155
17. júl 2021

@diaszoky klotrimazol200 je dosť slabý, 3tbl ani mne nikdy nezabrali, skus si v lekárni vypýtať ešte ďalšie tri tablety. Alebo si kúp canesten 1tbl., ten je 500ka alebo 600ka čiže o dosť silnejší.

diaszoky
autor
17. júl 2021

@ivana11155 aha cize slabe ok dik za radu