Polygynax - užívanie

26. máj 2023

Ahojte, na tuto temu som tu nenašla žiadnu duskusiu iba samé či sa smie v tehotenstve tak sa idem popýtať..
Ak máte nejaká skusenosti tak sa podelte prosím..
Ja mám tieto tablety prvý krát (vlastne akekolvek vaginalne tablety mám prvý krát) a tak mám zopár otázok..
Keď si dam na noc tabletu tak ráno, dosť vela toho vyjde zo mňa (rozpustené) a mňa zaujima či je to v pohode alebo sa to má všetko nejak vstrebať a ja robím niečo zle 🤷‍♀️
Ďalšia vec ma zaujíma ako dlho je nutné tu tabletu udržat v sebe?
Prvý krát som ju mala nejakych 7 hodin, rano keď som vstala dosť vela vytieklo..
Druhý krát som ju mala 10h a mam pocit že vyšlo menej toho..
Tak ma zaujíma či je lepšie to mat v sebe dlhšie alebo je to jedno ..
A posledna vec čo ma zaujíma je velmi intimna, je mi jasné že zdržanie sa pohlavneho styku je samozrejmosť ale čo taka masturbacia 🤷‍♀️ aj toho sa treba zdžať uplne počas celej liečby alebo ako..
Prosim podelte sa o nejake vaše nazory, ďakujem 🙂

lilienkah
26. máj 2023

Ahoj môže sa to aj v tehu ak je potrebné
1. nevadí vôbec
2. Tak ona by sa teoreticky mala rozpustiť dnu nejde ani tak o to ako dlho tam má byt ale aby bola čo najhlbšie ako sa dá, to čo vyjde von je väčšinou obal
3. ohľadom tej masturbácie neviem no ja by som radšej pockala veď je to max 12 dni ja som ich užívala len 7 dni lebo mi zabrali hneď tak možno 3 dni z toho len tak preventívne

autor
26. máj 2023

@lilienkah ďakujem za odpovede 🙂
Ja som bola v šoku z toho že mi zase niečo zistili.. pred rokom ureaplazma (bez priznakov) teraz nejaka bakteria (zase bez priznakov) takže ja vlastne ani neviem či zaberajú alebo nie 🤷‍♀️
Normalne sa preliečim celym balením a potom skusim zavolat dr či ma zoberie na kontrolny ster lebo ked som sa pytala tak povedala že netreba sle rada by som vedela či liečba zabrala teda alebo nie
Jasne tych par dni sa vydrží len ma to zaujimalo či aj to je zakázané 🙈
Snažím sa ju zavadzať čo najhlbšie to ide, slušne bez hanby povedané kolko prsty dovolia tak hlboko zavediem

vanes211099
30. nov 2023

Zdravím,prosím je tu žienka ktora užívala Polygynax ?
Mám to prvý x a neviem či s toho budem mať nejaké vedľajšie účinky a či sa to rozpustí v nutri 🤦 čudný pocit to je mať to v nutri

autor
30. nov 2023

@vanes211099 ja som ho mala
Ako som pisala vyššie..
Rozpustiť sa rozpustí ale vačšina vyjde von vytečie takže preto je lepšie na noc si to dať
A ja som nemala žiadne vedlajšie učinky

vamosova2
12. jan 2024

Ahojte, chcela by som sa opýtať či mám polygynax užívať aj počas menštruácie. V lekárni mi povedali z nie ale na prívalovom letáku píšu že áno tak teraz neviem

autor
13. jan 2024

@vamosova2 nie, mne to vyšlo tiež počas ms a volala som svojej dr a povedala že samozrejme že nie
Vraj v letaku sa to píše preto lebo môže sa aj počas ms ale kedže počas ms ten "vytok" je silny tak to nemá vyznam lebo by ti hneď ta tabletka vyšla a nemala čas sa ani kusok vstrebať
Takže počas ms pauza a potom pokračuješ ako normalne

vamosova2
13. jan 2024

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď