Polycystické vaječníky u mladých dievčat

abia
23. mar 2017

Ahojte, mám 18 rokov a boli mi diagnostikované polycystické vaječníky. Na otázku či budem mať problém s otehotnením sa na mňa lekár pousmial a povedal mi že by som teoreticky problém mať nemala a že keď ho mať budem tak tomu "dopomôžeme"... Išla som za ním kvôli tomu že mi 20 dní mešká menštruácia, poslal ma domov, že ak nepríde do dvoch týždňov tak sa mám vrátiť na vyvolávačku... O liečbe príznakov ani slovo... A nereagoval ani na to že mám anovulačné cykli (robila som ovulačné testy keď nechodila pravidelne menštruácia, kvôli tomu že som mala podozrenie že niečo nieje v poriadku) neviem čo si mám o tom myslieť, som ešte mladá, ale určite nechcem mať po pár rokoch problémy s otehotnením.. prosím vás o rady ako ste to riešili..A aký prístup k tomu mal váš gynekológ..

225lenka25
24. mar 2017

Mne to diagnostikovali s tým že p. doktorka mi tvrdila že nikdy nebudem mať deti , mám mesačného syna 🙂

boredka
24. mar 2017

@abia ahoj ja mam tiez PCO sice lahsiu formu, MS pravidelna. Keby mi to zistili v tvojom velu a mam dnesny rozum ;) isla by som cestou prirodnou. Upravit stravovacie navyky ( chce to cas ale vie to priniest vysledly) sportovat a obratit sa bud na cinsku medicinu, liecitela alebo akupunkturu. Vacsinou na to lekari davaju Hornonalnu antikoncepciu ale osobne by som po nej siahala ako po poslednej moznosti. Pravdaze rozhodnutie je na tebe akou cestou pojdes 🙂 drzim palce

alilka
24. mar 2017

@abia ahoj.problem s PCO má žial v tejto dobe množstvo žien..Ty si ešte mladučká a pokiaľ budeš plánovať bábätko lekár ti k ovulacnym cyklom dopomôže hormonálnymi liekmi..😊 ale pokiaľ teraz ešte bábo nechceš a potrebuješ upraviť ms,vrelo odporúčam(myslím že nielen ja by som ti to odporučila) alchemilkovy čaj..😉 treba ho piť aspoň 2xdenne a robí divy..Najlepšie stojany..😊 uvidíš teraz ti ozaj veľmi pomôže..Kupis ho v hoc ktorej lekárni .Má blahodárne účinky celkovo na ženské orgány..Tak šup do toho 😊 a nerob si ťažkú hlavu Z "diagnózy"..Držím palceky aby sa ti to pekne uoravilo 😉

alilka
24. mar 2017

Sypany tam malo byť 😂😂 ach tie nové telefóny si samé prepisujú ako sa im zachce 😂😂

abia
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lauricka
22. aug 2020

Sice starsi prispevok, ale ak by sa to niekoho tykalo, necakajte prilis dlho s detmi. Riesenie tohoto problemu moze trvat dlho. Precitajte si o PCO co najviac a aku zivotospravu treba radsej mat, urcite sa vyhnite nadvahe. Mne sa podarilo vyhnut hormonom, pomohol drilling vajecnikov. Hned po nom som mala dvojcata. A tretia sa podarila len tak. Na papieri diagnoza primarna neplodnost. Nadej je, drzim palce.