Polycystické vaječníky a šanca otehotnieť počas užívania Inofolicu

emi_emi159
20. feb 2020

Ahojte. Mám polycysticke vaječníky a ešte možno do toho aj štítnu žľazu. Doktor mi dal inofolic a vitamín D. Je šanca že otehotniem pri tomto ochorení s inofolicom ? O dva týždne mám ísť zase k doktorovi a uvidíme čo ďalej. Prosím vás kedy ste otehotneli vy a pomohol vam inofolic ?

giuli
20. feb 2020

@emi_emi159 pri PCO je uzivanie inofolicu ok...ak je vyssia vaha vhodnejsi je inofolic combi...zamerala by som sa aj na kontrolu stitnej zlazy....da sa otehotnieť ,no je vyssia potratovost...mala som hodnotu 5,970 stit.zl.a bohuzial tehu skoncilo v 8tt ....

gir
20. feb 2020

Ja mám PCO, absolvovala som 7x IVF neúspešne, keď som povedala stačilo, otehotnela som prirodzene a keď mal malý pol roka, otehotnela som znova, takže mám dve deti ani neviem ako. Nebrala som nič, neviem čo pomohlo.

adusa1987
20. feb 2020

Ja mam PCO a otehotnela som prirodzene ale len vdaka lekarom...a brala som femibion

adusa1987
20. feb 2020

@gir haha aj ja mam 2 deti a druhykrat som otehotnela po pol roku ani neviem ako a prveho sme splodili tiez neviem ako 😂

sandrusa777
20. feb 2020

@emi_emi159 tiez mam stitnu zlazu zistil mi to gynekolog z horm. Profilu tak som sa bola objednat na stitnu tak som zvedava ...gynekolog mi povedal ze mam malo vajicok ze mam amh 1.4 a postupne ich bude menej az ziadne....ze podla vysledkov stitnej ma odporuci do car ... ale spravil mi este folikulometriu ze mozno sa stane zazrak🙂

gir
20. feb 2020

@adusa1987 super 👌, takže máme ako dvojičky.

sandrusa777
20. feb 2020

@emi_emi159 inofolic som brala min mesiac ale asi mi zastavil ovulku lebo som ju necitila... vzdy ju citim tak tento mesiac som ho uz nebrala a ovulka bolo presne ako mi povedal doktor🙂

adusa1987
20. feb 2020

@gir presne takto ich berieme 😆 ako dvojicky.ja mam chlapca a dievca a vy

melilah
20. feb 2020

Ahoj, ja mam pcos tiež. Nebrala som žiadne lieky iba inositol, vitamín D, omega 3. Čiže všetko len Vitamíny. Nepracuje mi dobre jeden vaječník a mam obrátenú maternicu. Lekári mi vraveli že ťažko otehotniem, a ze bude treba to riešiť umelým oplodnením. Otehotnela som ani neviem ako 😂 po dvoch mesiacoch. A dnes začínam 6 mesiac tehotenstva 🥰
Takže všetko sa dá. Pcos sa dá veľmi upraviť stravou. 😊

gir
20. feb 2020

@adusa1987 ja dvoch chalanov, jeden mal v novembri štyri a druhý bude mať v marci tri.

adusa1987
20. feb 2020

@gir jaaj no moj ma 2 roky a 4 mesiace a mala ma 1 rok a 3 mesiace

gir
20. feb 2020

@adusa1987 ale je to super, už sa pekne spolu zahrajú, tak ako na začiatku to bolo o družku, je to stále lepšie a lepšie. Všetko dobré prajem 🍀

ysseba
20. feb 2020

Ja mám PCOS, mám už ale dve deti 🙏 Inofolic mi ale nepomohol. Nedarilo sa nám 3 roky, potom sa podarilo.. Proste len tak - mesiac ako každý iný, nič viac, nič menej som nerobila. Proste motyka vystrelila. Druhé sa nám zadarilo hneď v druhý cyklus. Ešte by som podotkla, že snažiť sme sa začali keď som mala 23 rokov, preto som tak dlho vyčkávala a "šaškovala" s Inofolicmi a pod. Keby som bola staršia, tak by som riešila IVF. Rozdiel medzi deťmi mám 2roky 🙂

adusa1987
20. feb 2020

@gir no presne..moji sa zasa trosku tlcu ale zacina to byt pomaly dobre 🙂 aj vam 🙂

strapec
20. feb 2020

@emi_emi159 ja som brala inofolic asi pol roka na úpravu cyklu a veru, že sa mi cyklus upravil (PCO mi diagnostikovali asi pred 12r) pred tým som brala HAK. Po svadbe sme si povedali, že "specatime manželský sľub " a povedali sme si, že keď sa nám do roka zadari zamiesiť tak to by bolo super... nuž to bolo skoro pred 9 mesiacmi a o týždeň rodím... okrem inofolicu som celkovo upravila stravu, obmedzila sacharidy hlavne večer na minimum, 2-3x do týždňa šport, neviem čo zabralo najviac mne celkovo táto kombinácia a ešte možno sa na to nesustrediť - to mi aj lekár povedal, že skúšať hocikedy, lebo keď si povieme, že budúci týždeň chcem byť tehotná nemusí to vyjsť a psychika tiež vplýva, takže pi šumienky, užívaj život s drahým a ono to príde 🙂

weja07
20. feb 2020

@emi_emi159 ahojky.aj ja mam pco, inofolic som užívala ale mi veľmi rozhadzal cyklus aj ovuláciu mi posunul. Tak som vysadila. Beriem len kyselinu listovú a užívam dlhodobo duphaston.

enula87
26. feb 2021

@emi_emi159 ahoj, beriem inofolic premium uz 5 meaiacov + vit. D + na stitnu zlazu euthyrox 25, predtym 3 mesiace inofolic combi, cyklus sa neupravil, 29-35dni... Otehotnela som po ivf ale nedopadlo to dobre... Teraz skusame znova prirodzene ale manzel ma tiez problem ... Berie folandrol... Zatial nic... Tiez neviem ci to ma daky zmysel brat ked pravdepodobne musime ist skusit zas na cez ivf

juliavolna
30. okt 2022

@strapec prosím vás a pcos vám odišlo keď ste zhodila a upravila stravu ?

strapec
30. okt 2022

@juliavolna cyklus sa mi upravil na 40dňový, pomerne pravidelný s ovuláciou, avšak vaječníky na sone stále javia znaky PCO, čo je už zrejme doživotný údel. S otehotnením som problém nemala, prvý krát prekvapivo na prvý šup, druhý krát asi na 4-5 pokus