Pokazené popôrodné šitie

weja55
10. sep 2020

Ahojte žienky. Už som zúfalá! Čítala som tu fóra, o zlom zošiti hrádze po pôrode.. Nasla som iba staré, a väčšinou vás zošili veľmi.. A som mala opačný problém. Zasila ma Dr malo, a aj to mi posledné 2 stehy nedržali 😞 tak som bola niekoľko mesiacov s ooobrovskym vchodom. Bola som na opravu (5 mesiacov po pôrode) gynekologicka mi to robila ambulantne, pichla mi mezocain a zošila. Pekne, ukážkovo, nič ma netahalo a už na druhý deň som sedela. Lenže 🤷‍♀️ ako vypadli stehy, sa mi to rozišlo. Vôbec mi to nedržalo spolu. Tak zase oprava. Pred 4 dňami som bola zas. A to je nenormálna bolesť, sedieť nemôžem a strašne ma to boli, ťahá z ľavej strany. Vravela, že to už zasila riadne, silno, hlboko, aby to už držalo tak ako ma. Lenže na ľavo mam akko keby hrbolcek, boľavý. 🥺 Veľmi sa bojím ze to mam zas zle. Už som s toho hotová 😭 stalo sa to už niektorej? Museli ste ísť toľko krát na opravu? 😞😞😞

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ja_mama
10. sep 2020

Mna sice zasili ok ale potom vyrezavali "zive maso" a tiez ma to bolelo potom celkom dost, skoro ako po porode. Sadnut som si teda poriadne nemohla zas cca tyzden a mesiace som to este citila...tiez to dr vyrezal a sil hlbsie aby sa to nezopakovalo..tiez to vyzeralo ako hrbolcek ale bol vnutri, cerveny a citlivy...iny hrbolcek som mala po prvom siti zvonku a to bol len zapaleny steh, stale ked mi napadlo som ho dezinfikovala betadinom a postupne sa strratil..nemusi to byt hned zas zle, neboj 🙂 ak sa ti ale nebude nieco pozdavat, radsej na kontrolu

weja55
autor
10. sep 2020

@viestta
@ja_mama baby ďakujem za odpoveď.. Hneď po prvom šiti po pôrode sa mi až pri konečníku na poslednom stehu takto zapalilo. Nahnisal mi pupak. Fujky 🤷‍♀️ ale každý večer som si to repikovala, prasklo to a pekne sa zahojilo, nič nebolelo. A teraz, po 4 dňoch som si to pozrela a mam to akože pekne zošite, konečne nemám obriu jaskyňu 😂😂🤭🤭 ale veru asi aj teraz sa mi zapaluje steh.. Ošetrujem si to roztokom Betadin a od včera aj repikom.

ivangeline
10. sep 2020

Je mi to veľmi ľúto. 😕 Mňa zašili dobre a aj tak som trpela. Veľa vnútorných... Celá som bola dotrhaná..

ja_mama
10. sep 2020

Tak to ak mas len zvonka sa zahoji, neboj 🙂 len poctivo dezinfikovat az kym sa uplne nezahoji...ja ked som pozabudla tak hned sa spravil zas svinucha

petranka3
19. sep 2020

Ahojte baby, prešla som snáď všetky fóra a neviem ci nieco podobne niekto ma. Som skoro 4 mesiace po pôrode. Nastrih maly - na tri stehy. Zahojená pekne, aspon tak povedal doktor. Ked som počula rôzne pribehy bála som sa pozrieť dole, ale poviem vam ze nevidím žiadnu zmenu. Lenže....začala ma akoby trhať ta moja jazva...najprv som si myslela ze to este potrebuje čas ale ked doktor povedal ze tam nic nevidi a zahojila som sa pekne tak neviem co s tym. Kupila som si teda silikónovy gel na jazvy a natieram si to a vytvoril sa mi tam taky akoby som to nazvala malinky vyrástol ako taky jazýček...navyše teraz tak cely zhnedol (ako som začala natierať tym silikónom, az mi pride akoby išiel odpadnut ale ked aa toho chytim a stlačil tal zabolí mierne). Inak ka vôbec nic neboli iba obcas ked si to umývam ma to tak sklbne, pri sexe to boli prvé chvíľky a niekedy to trhne aj pri veľkej potrebe. Mam s tym ist opäť k doktorovi a naliehať ze sa citim diskomfortne nech mi na to nieco da alebo to chce naozaj len čas na vyzretie? Dakujem za akúkoľvek info 😊🙏🏻

weja55
autor
20. sep 2020

@petranka3 ahooj.. Kamarátka moja mala taký "jazýček" že to jej zle prichytili o seba strany ci ako by som to nazvala. To bolo navyše, dali jej to preč, ambulantne. Odstrihla alebo odrezala. Trošku preliecila, zahojilo sa jej to a už ma pokoj 😊 ale ak to máš zhnednutne, je možné že to tkanivo odumiera a odpadne 😊 ale ja by som s tým asi radšej išla, nech to pozrú 😊

petranka3
20. sep 2020

@weja55 ďakujem ti pekne za odpoved 😊 6.oktobra som objednana tak uvidim co mi povie a dufam ze ak bude treba tak nech mi to urobia a uz mam pokoj svätý 😂