Pohlavné chlamýdie

Dnes o 09:29

Ahojte, dcére sa stala nepríjemná vec. Jej partner (sú spolu 2 roky) dostal chlamýdie a obvinil dcéru, že ho nakazila. Dcéra nemala žiadne príznaky (on išiel s totálne opuchnutým penisom na urgent, kde mu povedali diagnózu). Dcéra išla hneď na komplexné vyšetrenie a vyšlo, že je tiež pozitívna, ale bez príznakov. Berie ATB, s partnerom sa rozišli, on neverí jej, ona neverí jemu. Mňa len zaujíma, či máte s touto diagnózou skúsenosť. Ďakujem za slušné reakcie.

nyusika
Dnes o 09:34

fakt je, ze ide o pohlavne prenosne ochorenie - cize jeden z nich mal ineho partnera.

dobryden
Dnes o 09:36

Dcera mohla byt prenášania,chlamydie chronické a o rom nevedela.A nakazila takto priatela,ale to neznamena ze ho podviedla,len nemala priznaky,neriesila a odkial tie chlamydie ma ,moze aj z predchádzajúcich partnerstiev.

anjelicek26
Dnes o 09:36

Tak jeden z nich klame no, rozchod bol na mieste.

nyusika
Dnes o 09:37

@dobryden ale dva roky b y partner nebol OK, v tomto pripade.

tina1549
Dnes o 09:41

na chlamýdie sa bežne netestuje čiže mohla ich mať a ani o tom nevedieť ale keby mal mať partner reakciu na tú chorobu stalo by sa to podľa mňa hneď po chvíli vzťahu a nie po dvoch rokoch. Takže si myslím že ten vinník bol ten chlap a útok na ňu bola obrana aby sa nemusel priznať

dobryden
Dnes o 09:43

@nyusika to je pravda.Ale v zdravotnictve je tolko výnimiek a anomálii,ze vsetko moze byt mozne.

anjelicek26
Dnes o 09:44

@dobryden tak prehliadať 98 percentnú možnosť nevery a spoliehať sa na 2 percentnú výnimku...

nyusika
Dnes o 09:44

@dobryden jasne, ved aj z historie pozname pripady, ked prislo k neposkvrnenemu pocatiu 😀
ale mozne je vsetko 😀

kiki68
Dnes o 09:57

Neboli v nejakom wellness v poslednej dobe? Lebo tam sa daju chytit rozne veci, staci nejaka ta neopatrnost a je vybavene. Dva roky by urcite on nevydrzal, ked mal taku reakciu. Ale ten vztah zjavne mal aj ine problemy.

autor
Dnes o 10:10

No ja si myslím, že klame on. Dcéra mala pred ním len jedného partnera a obaja boli prví. Dcéra má 22 rokov, on má 28, myslím, že tých partneriek mal viac. Príde mi ako taký alfa samec. No podstatné je asi dnes to, že to vôbec priznal a že dcéra sa lieči.
Do wellneska chodili, ale to fakt sa tam dá toto chytiť?

dobryden
Dnes o 10:18

Mozne je ,ze on podviedol ju .Nikde sa to nevylučuje akurat ze on mal reakciu a u dcery to bolo asymptomaticke.Ale to sa uz asi nedozvies.

alexis617
Dnes o 10:48

No chcem sa opýtať či tvoja dcéra nebola na gynekologickom vyšetrení pred jeho prejavom chlamidií pýtam sa ťa preto lebo je možné ,že to ona dostala tam ak neboli dobre sterilne nástroje stáva sa to minimálne, ale stáva sa to

autor
Dnes o 10:57

@alexis617 Tak toto si ani neviem predstaviť, že neboli sterilné nástroje. Dcéra chodí na gynekológiu v BA, platí za každé vyšetrenie, lebo nemá v BA trvalé bydlisko, iba tam študuje. Bola na preventívke minulý rok v lete (všetko ok), tento rok išla tiež, keď jej partner oznámil, že má chlamýdie, tak hneď volala sestričke a objednala sa na vyšetrenie. Na výsledky čakala 2 týždne. Je tam spokojná, sestrička aj doktorka sú veľmi fajn.

alexis617
Dnes o 11:03

Bohužiaľ stáva sa to minymálne, ale stáva aj zdravotny personál sú len ľudia ale nieje to Bohužial prípad tvojej dcérky príznaky chlamidií by sa u jej partnera prejavili v ich prípade je to o nevere jedného z partnerou

nyusika
Dnes o 11:03

@kiki68 chytis tam kludne aj pohlavne chlamydie...ale nie tak, ze sedis v saune, ci vo virivke 😀
chce to "spolupracu" ineho partnera

tina1549
Dnes o 11:24

ja som napríklad mala dlho nediagnostikovanú ureoplazmu či ako sa to píše lebo som nemala príznaky tak ako veľmi veľa žien - pretože sa na to netestuje pri bežnej prehliadke a partner mal napríklad reakciu hneď od začiatku... a liečili sme sa. To nie je ako HPV že to kdesi len spí a nemusí sa prejaviť

alexis617
Dnes o 11:30

@tina1549 ty so mohla mať zaplal močového mechúra a bieli len jemne zapachajúci výtok a pocit nekomfortnosti pri močení svrbenie, pálenie, tlak zo spodu