Podráždené okolie intímnych partií v šestonedelí.

sss112
4. okt 2019

Ahojte žienky. Som 5 týždňov po vag. pôrode. Mala som aj nástrih, čiže následné šitie. Odporúča sa po každej toalete osprchovať sa tam dole. Ja som to dodržiavala asi dlhšie ako bolo vhodné. Asi z toho častého sprchovania, sa mi koža v okolí genitálií, pyskov veľmi podráždila. Páli. Je červená, hrboľatá ako pľuzgiere, ani ochlpenie mi tam poriadne nerastie. Nemá s tým niektorá skúsenosť čo by na to pomohlo? Neviem teraz či sa mi tam rozmnožili baktérie, ( niečo ako mykóza) či je to kontaktná dermatitída, alebo čo. Skúšala som len masti ako zinková, detský tek. púder a pod, keďže kojím, napr. canesten krem sa nemôže. ( keby išlo o kvasinky ) .no nič nepomohlo. O týždeň, dva, sa chystám na kontrolu po šestonedelí, viem, že pred Dr. sa hanbiť nemusím, no bude mi dosť asi nepríjemne s týmto tam ísť, i keď viem, že práve Dr. by mi vedel odporúčať asi najlepšie, čo na to 😅. No za každú vašu skúsenosť a radu budem rada. Ďakujem pekne🙂🙂

snehulienka8
4. okt 2019

@sss112 NIC uz nepouzivaj, cistu vodu a NIC ine..nech sa koza dostane do normalu..

nikiki29
4. okt 2019

Ja som používala (na odporúčanie Dr!) kopu prípravkov stále a stále dookola lebo sa to nezlepšovalo a už sa liečim 7 mesiacov!!! Všetky tie prípravky mi totálne zničili kožu, sliznicu aj všetku mikroflóru. Najlepšie je používať NIČ 👍🏻 kiež by som to vedela aj ja skôr... 😞
Teda stery si daj určite urobiť, ak tam nič nevyjde pozitívne, tak nič nepoužívaj... zbytočne.

katrin21
4. okt 2019

@sss112 imazol pasta vyskusaj a pytiol neo. Urcite pomoze,ak nie,potom uz len kozna.

simsalabim
5. okt 2019

@sss112 sla by som na gyndu hned. Necakala by som. Nech si nevypestujes nieco chronicke.

seahorse27
5. okt 2019

Nemusis cakat na kontrolu po sestonedeli. Ked mas takyto problem, isla by som hned na gyndu dat si to pozriet.

calendula321
14. nov 2019

Repikova masť. A na gyndu ísť hneď, nečakať.