Podozrenie na endometriózu

timinka456
2. sep 2024

To mi zistili u gyn na sone
Ze podozrenie na endometriozu a mam velmi prekvrenu maternicu , mam strach ze neotehotniem

butterflyeffect
2. sep 2024

@timinka456 potvrdit endometriozu ti vedia jedine laparoskopicky, kde zaroven vedia aj odstranit loziska do urcitej mieri. Moze branit otehotneniu, ale nie je uplne nemozne otehotniet s touto diagnozou, je mozne ze bude potrebne navstivit CAR. Strach je normalna reakcia ale jedinym riesenim a ukludnenim su vysetrenia. My sme sa o babo snazili 4 roky( vysetrenia sa odkladali a natahovali pre covid) ked nakoniec som bola na laparke s podozrenim na endometriozu- ta sa u mna nepotvrdila ale zistilo sa ze problem je iny a to zrasty na vajcovodoch. Teraz som v 24 tt. Netreba sa vzdavat a nechat sa odradit.

jarulka88
3. sep 2024

@timinka456 ja mam endometriozu a mam dve krasne zdrave deturence

skrecok321
3. sep 2024

@timinka456 aj zo sona sa dá zistiť, mne doktor videl na vaječníkoch čokoládové cysty, išla som na laparoskopiu a tam odstránili aj iné ložiská, ktoré nebolo vidno na sone. Po laparoskopii sa odporúča otehotnieť do pol roka. Ja som ani po dvoch laparoskopiach neotehotnela, endometrióza sa za každým vrátila, po dvoch rokoch neúspechu som išla do cár a zároveň som obehla hematologiu, genetiku, reprodukčnu imunológiu. Zistilo sa, že okrem endometriózy mám aj protilátky voči zóna pelucida, takže som musela ísť do ivf, ale našťastie prvý pokus vyšiel.