Podarilo sa vám úspešne vyliečiť ureaplazmu?

8. mar 2022

Ahojte baby,

mala som posledný rok gynekologické ťažkosti, plus občas urologické ( nepríjemný pocit pri močení ) a tak som si na preventívke dala urobiť ster na mykoplazmy, chlamýdie a ureaplazmy, lebo som sa najviac bála tých chlamýdií, lebo samozrejme som si stále čítala o daných príznakoch. Všetko ostatné vyšlo absolútne negatívne, avšak ureaplazma pozítivna, takže mi volala moja dr, že mi posiela recept na antibiotiká, mám dokúpiť probiotiká a užívať 20 dní, plus skontrolovať sa má aj partner u urológa, popr. nasadiť liečbu.

Úprimne vám poviem, zlomilo ma to, hoci moja lekárka mi vysvetlila, čo to je a že to nie je niečo ako syfilis alebo podobne.

Máte to niektorá za sebou? Ste úspešne vyliečené? Ja si o tom veľa čítam, niekde píšu, že sa to nedá vyliečiť, že žena je z toho neplodná, mám len 22 rokov, nikdy som nebola promiskuitná, mám prvého partnera v živote.

Prosím povedzte mi Vaše názory.

Ďakujem.

54tinka54
8. mar 2022

Áno mala som a áno vyliečila som sa z toho, atb zabrali.. antibiotika však bral aj môj partner.. obidvaja sme mali nasadené atb doxyhexal.. potom som bola na kontrolnom stere (takisto aj on u urologa) a už sme boli v pohode. Je tomu už nejakých 5 rokov a nevrátilo sa to.. klop klop
Necitaj takéto názory po internete, len ťa to vystraší.. ale ak sa chceš toho zbaviť, musí sa liečiť aj partner, inak ich budeš mať znova.. mne moja gyn povedala že bez jeho liečby to nemá zmysel, nakoľko na 99,99% ich má aj on

54tinka54
8. mar 2022

A k neplodnosti to môže (ale nemusí) viest keď sa to dlhodobo nelieči.
Btw máme 7 mesačného chlapčeka ktorý sa nám podaril po troch mesiacoch snaženia 🙂

olivia1425
8. mar 2022

Ziadna tragedia to nieje, ano niektore zeny maju problem sa toho zbavit...vela zien ani nevie ze to ma po velmi velmi velmi dlhej dobe neliecenia moze sposobit neplodnost.treba vybrat lieky ty aj muz, nesexovat 👌 potom na kontrolny ster.ja osobne som to chytila vo welnese.drzim palce

queeninthenorth
8. mar 2022

Podobne ako olivia1425 aj ja som to chytila na wellnesse a zistila mi to gyn nahodne a mala som ju v tvojom veku, aj s manželom sme brali atb, bol u urologa na stere, on negatívny a teraz som v 6.mesiaci a maly sa nám podaril na prvý sup 🙂 takze nemaj strach, užívajte antibiotika, nech ide aj partner k urologovi, abstinujte v sexe a majte oddelene uteráky na intímnu hygienu, neboj sa bude dobre 🙂

4stanka4
8. mar 2022

Ja som tiez mala a ani som o tom nevedela. Dali nam ATB aj mne aj manzelovi, preliecili sme sa a hned na to som otehotnela 😊

autor
8. mar 2022

@54tinka54 ide k urológovi.

autor
8. mar 2022

@olivia1425 ďakujem krásne, všetko dodržíme, samozrejme.

54tinka54
8. mar 2022

Napr môj išiel len za svojou všeobecnou lekárkou a vysvetlil jej situáciu, že by potreboval na odporučenie mojej gyn aby mu predpísala atb.. nemala s tým problém a on mal dobrý pocit že sa vyhol urologovi.. to ale netušil že ho dokopem k tomu aby šiel po dobrati atb na kontrolný ster 😅 ale prežil to bez ujmy

autor
8. mar 2022

@queeninthenorth ďakujem vám dievčatá, revala som doma pol dňa,ale už mám lieky, idem sa liečiť a všetko dodržať.

kokkin
28. jún 2023

@54tinka54 Dobry den chcem sa opytat ked ste uzivali doxyhexal ake ste mali davkovanie ? Dakujem

54tinka54
28. jún 2023

@kokkin to si už nepamätám bolo to dávno.. dávkovanie mi určil lekár

elly11
10. nov 2023

ja tiez tak..2x som to mala...snazime sa o babo rok a pol a nic.. uvidime co sa stane po dobrati atb

simona1312
19. apr 2024

@54tinka54 Ahoj chcem sa podrobne informovať mám problém už dlhšiu dobu ma bolelo pod bruchom išla som na kontrolu ku gynekológovi a povedal mi že mám baktérie mykoplazmy a ureaplazmy predpísal mi lieky Doxyhexal mne aj môjmu partnerovi. Ale čítala som že ten liek sa nemá používať pred spaním a v lekárni mi povedali že to mám používať pred spaním máme obavy s priateľom aby sme nemali nejaké vedľajšie účinky s toho môj partner nebol na prehliadke môj gynekológ len povedal aby bral tie tabletky a to môže keď nebol na vyšetrení? Nebude mu zle s toho ?

54tinka54
19. apr 2024

@simona1312 takto podrobne si to nepamätám ohľadom užívania, keď tak sa treba na to opýtať lekára alebo skúsiť ešte v inej lekárni… prípadne prečítať príbalový leták. Partner ak chce môže ísť na vyšetrenie ale dosť možné že ani výterom mu nič nezistia, tie vytery u mužov keďže majú dlhšiu močovú trubicu nie sú až tak presné.. ale môže ich mať. Dr automaticky berie že ich bude mať aj partner, hlavne teda ak máte sex bez kondomu. Takže radsej nech sa aj on prelieči, lebo inak ťa môže znova nakaziť.