PMS a menzes

ratka800
16. okt 2022

Dobrý deň ženy. Mám takú otázku a zaujíma ma čo si o Tom myslíte.
Asi posledný polrok som na sebe pocítila zmeny pred menzesom počas menzesu a aj po menzese.
V priemere 12 dní pred menzesom mám už menštruačné kŕče, bolesti hlavy, bolesť prsníkov a ďalšie príznaky menštruácie. Mávam to takto asi týždeň a potom tých pár dní čo ostáva do menzesu mám bolesti hlavy. Počas menzesu zase kŕče, hlava, prsia...a po menzese pár dní to isté. Potom mám tyzden Max dva pokoj od bolesti a takto stále dokoliečka. Občas mi to príde obmedzujuce a príde mi to, že to je strašné často. (Aspoň sa mi to zdá 🙂) cyklus mám od 26 do 28 dní.
Chcem sa spýtať, myslíte si že je to normálne že to takto niektoré ženy prežívajú alebo môže to byť aj nejaký problém?PMS niekedy je pre mňa viac bolestivejšie ako samotný menzes.
Prvé dni menzesu sú bolestivé, potom sa to postupne zmierňuje.
(Nemám deti, študujem na VŠ, som ešte mladá)

petrapod
16. okt 2022

@ratka800 no myslím ,že takéto príznaky máme viaceré ženy:(:(:(

lucia851
16. okt 2022

@ratka800 ja to tak mávam ale týždeň pred menzesom bolesti hrozne a prvé 3 dni menzesu ale potom už má nič nebolí

x_mery_x
16. okt 2022

Mne v poslednej dobe uz tyzden pred ovulkou zacinaju rozne bolesti, a pokracuje to dalsie tri tyzdne do ms

alenamihal
17. okt 2022

Ja som to mala to iste,az po porode sa to zmenilo...teraz mam horsie bolesti pri ovulacii brrrrr....mna pred menzesom este krize bolia a 2dni pred hlava niekedy az migrena... masaker,cim zeny prechadzaju.... ja mam mozno 1tyzden v mesiaci klud a potom ako na kolotoci..

ratka800
autor
17. okt 2022

@alenamihal tiež mám tak že jeden týždeň kľud