Platíte za predpis Norethisteronu?

8. apr 2024

Ahojte volala som mojej gyn a bola som prekvapená, lebo mam jej za PREPDISANIE lieku platiť 8 e... Plus samozrejme za liek v lekárni. Aj vy platíte doktorke. Len za to ze vám. Tie tabletky predpise? Lebo vraj je to nejaký nadštandardny úkon... Prvý krat to počujem. A ešte otázka. Môžem. Ho brať dva týždne. Vkuse? Mam Dostať akurát keď odlietame Na dovolenku, tak Mi to tak Vyjde.

monro
8. apr 2024

Ja som ho brala na zastavenie silnej a dlhej menštruácie a dostala som ho v lekárni na predpis a nič som neplatila, ani u lekára ani v lekárni. Bolo to v januári.

sisa_s
8. apr 2024

Ak si chces svojvolne posunut cyklus, tak to zvykne byt nadstandard a plati sa za to..moja Dr to ma tiez v cenniku...nejde o medicinsky dovod predpisu lieku

ibrunova
8. apr 2024

Môže to tak mať v cenníku, ja som takto kedysi vždy platila za predpísanie antiky.

lentilka46
8. apr 2024

Platila som vtedy,ked som chcela svojvolne posunut ms, rovnako platim za predpisanie hak. Ked mi ho naordinovala dr zo zdravotnych dovodov, neplatila som za predpisanie.

jaaankaaaa
8. apr 2024

Ja by som si overila v appke poisťovne, či si tam lekárka vykázala predpísanie lieku. Lebo ak áno, nevidím dôvod prečo by som za to mala platiť aj ja aj poisťovňa, ak nie, zaplatila by som
Ja som za to nikdy neplatila u mojej

ptvw
8. apr 2024

Ja som ho brala skoro mesiac kvôli dovolenke kedze sme boli dlho ale tie posledne dni od 27 dňa cca som začala spinit uz
A nikdy som neplatila za predpis a to vždy len mail píšem

sisa_s
8. apr 2024

@jaaankaaaa ak to ma v cenniku schvalene VUC, tak to pozadovat moze...

autor
8. apr 2024

@ptvw mesiac vkuse si si oddialovala?

jaaankaaaa
8. apr 2024
jaaankaaaa
8. apr 2024

Zo stránky ministerstva zdravotníctva, nie lekár nemôže požadovať poplatok za niečo, čo hradí verejné poistenie

ptvw
8. apr 2024

Áno lebo mi to vychádzalo ako sme mali odchádzať a boli sme preč skoro mesiac tak som chcela mať pokoj úplný od toho

autor
8. apr 2024

@ptvw a potom ti prišli normalne v pohode? Myslím. Cyklus po oddialovani.. Ci sa ti to cele potom nejak nezblblo

562012
8. apr 2024

Brala som ich viackrát a v pohode,aj dva týždne v kuse.A čo sa týka platenia,nie neplatila som .Len samozrejme v lekárni nejaký smiešny doplatok.

sisa_s
8. apr 2024

@jaaankaaaa tam nejde o poplatok za "recept", ale " sluzba oddialenie menstruacie na vlastnu ziadost"..
Ty chces sluzbu, lekar s tym ma starost navyse, on ti neindikoval tabletky, ale ty ich chces, takze za platbu... nie vsetci, ale vela lekarov v cenniku to ma

ptvw
8. apr 2024

Prišla skoro hneď ako som vysadila a ďalší mesiac už klasika normálne ako ja nemám presne 28 dni ale od 28 do 40 takže vrámci toho normálne pre mna

lisymbia
8. apr 2024

Ja som to síce nikdy nevyužila ale moja doktorka má tiež v cenníku uvedený poplatok za vystavenie receptu na oddialenie menštruácie 😊 pokiaľ na to nemáš indikáciu ale je to na vlastnú žiadosť, môže za to účtovať poplatok

taktotedanie
9. apr 2024

@jaaankaaaa v tomto pripade moze aj u nas v nemocnici to maju lekari v cenniku ( presne pre tieto dovody), nieje tam medicinsky podlozene, ze tie lieky potrebuje
Ona ich potrebuje lebo ide na dovolenku.. liek jej poistovns preplati bud ciastocne alebo plne ale vypisanie receptu ako ukon by mal byt preco zadarmo?

jaaankaaaa
9. apr 2024

Áno ale stále platí moja prvá správa. Ak za to platím ja, tak si aspoň overím, či si to lekárka neúčtuje aj na poistovni, to bola prvá vec, čo som tu písala (nie či poisťovňa preplatí liek, ale predpisanie lekarke)

Inak a ak sa to berie že na vlastné vyžiadanie, tak potom z akého dôvodu poisťovňa preplatí časť/celého lieku? Prečo by mal byť liek zadarmo, ak je na vlastnú žiadosť?

taktotedanie
9. apr 2024

@jaaankaaaa podotykam cennik schvaleny VUC ziadne “cierne peniaze”

smajlik323
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
betulinka1
1. aug 2024

Nikdy ale platim rocny poplatok nejakych 30€ u gynekológa.

slavka71
Odpoveď bola odstránená
Zobraz