Platíte u gynekológa?

kiki234
16. sep 2022

Ahojte, je možné že si gyn vypýta peniaze? Viete, platím si normalne zdravotku, chodim na pravidelne kontroly, mala som 2 porody plus som lezala 2 mesiace na rizikovom a este 2 tyzdne v sestonedeli v nemocnici. A platila som 0€. Resp nikdy som neplatila. A znama ma presvieca ze pozna pripady kedy zeny musia u gynekologa platut a uprimne sa mi tomu necgce verit. Preto sa pytam vi platite zeny u svojho gyn?

klarissa25
16. sep 2022

Platím áno za cytologiu ci ako sa to vola....

nwnw
16. sep 2022

@kiki234 ano za rozsirenu cytologiu.

liloastitch
16. sep 2022

Za vyšetrenia nad rámec zdravotného poistenia sa platí, aj za niektoré nadštandardné služby, u súkromných gynekológov sa platia rôzne poplatky..

sasanka605
16. sep 2022

Ano, cyto, nástroje na každom vyšetrení, odber krvi, ctg…. Netuším co účtuje zdravotnej ale postupne pridával poplatky. Ak by som chodila častejšie tak rozmyslam nad zmenou, takto som lenivá.

sima338
16. sep 2022

áno, niečo doplácam, napr ultrazvuk, niečo za zrkadlá...žiadne horibilné sumy to ale nie sú...

zuzi0911
16. sep 2022

Nie,nikdy som neplatila nič. Ani keď mi robil sono 3x do týždňa ceky mesiac,krv atď....

janai1
16. sep 2022

Nie, rozšírenú cytologiu mi prepláca zdravotná poisťovňa, takisto aj sono a iné poplatky si zatiaľ neúčtuje

kiki234
autor
16. sep 2022

Ale tie bezne kontroli sa neplatia. Ja chodim 2x rocne a citologiu neplatim a ani krv. Ale ta kamoska mi povedala ze platia za normalne vysetrenia co by malo ist z poistenia. Teda nic nad ramec. Podla mna bud nechodia 1x za rok, alebo si neplatia zdravotku nevidim iny dovod platenia. Ci? A nie su to ani prniaze za objednanie

jaga18
16. sep 2022

Ano, ročný poplatok plus tehotenský poplatok za nadštandard starostlivosť, ktorá nie je hradená poisťovňou.

janai1
16. sep 2022

@kiki234 tak chodí k súkromnému ktorý nemá zmluvy so ZP

e1i
16. sep 2022

@kiki234
@janai1 moja predosla aj mala zmluvy so zp aj si uctovala kazde sono 10e,samozrejme bez blocku. Zmenila som a teraz neplatim nic. Ak chodim 1x rocne na pp a mam na to narok zo zp tak aj tých 10e nastve

beckynka89
16. sep 2022

@kiki234 nie, už som vystriedala viac gynekológov, nakolko mám zdravotné problémy, ale nikdy som u žiadneho neplatila ani cent... a príde mi to divné. Veď takéto klasické vyšetrenie by mala preplácať poisťovňa...

poisonblu
16. sep 2022

ano, 20 eur rocne za vedenie karty...

poslednepogo
16. sep 2022

@kiki234 nie

radanna11
16. sep 2022

Ja každý mesiac 15€. Ale napríklad ak k nemu cely rok nepôjdem tak nie, len za tie mesiace,ktoré ho navštívim.
Teraz som tehotná tak platim každý mesiac 15 ale za ten mesiac má častokrát vysetroval viackrát mala som problémy, každú poradňu mi robil sono, vytlačil foto, dal súkromný mobil a povedal,že mu môžem telefonovať hocikedy a s hocičím , myslím,že je to príplatok za nejaký nadštandard .
Dáva mi vždy aj bloček

sasanka605
16. sep 2022

Chodím aj na preventívnu aj mi zamestnávateľ platí odvody aj ma doktor zmluvu s mojou poisťovňou. A aj tak sa plati.

sima338
16. sep 2022

@kiki234 môže mať čisto súkromnú....hold, niekde sa platí za všetko...poznám také ambulancie

janka2501
16. sep 2022

nie, neplatim nic

monkop
16. sep 2022

Ano v sukromnych ambulanciach sa plati

m.a.r.t.i.n.a
16. sep 2022

@kiki234 Nie, mám Dôveru, mala som asi 4 gynekológov a nikdy som nič neplatila, ani za sono, ani za vyšetrenia, prehliadky atď. U tejto poslednej doktorky jedine čo platím je 1euro za jednorazový vyšetrovací nástroj, také to, čo sa strká dnu 😁. Predtým to bolo kovové, teraz je to pvc a na 1 použitie.

xili99
16. sep 2022

Áno, keď si dávam robiť nejaké vyšetrenie nad rámec. To majú normálne uvedené v cenníku. Kamarátka žije dlhodobo v zahraničí, keď príde na Slovensko, tak si obehá aj preventívky, ona platí samozrejme, lebo nemá zdravotné poistenie tu u nás.

nelca84
16. sep 2022

@kiki234 ja som nikdy neplatila, davam si aj lbc cytologiu robit, ale aj tu mi preplaca poistovna.
Ale viem, ze niektori si pytaju rozne poplatky, takze ano, je to mozne.

petrastrbanikova
16. sep 2022

@nelca84 môžem sa spýtať v akej ZP ste?nakolko VŠZP ju neprelaca

nelca84
16. sep 2022

@petrastrbanikova union ju preplaca uz dlho

ankare
16. sep 2022

@kiki234 platím za objednanie 4€ a za lbc cytologiu asi 25€.

kiki234
autor
16. sep 2022

Ďakujem baby. No uprimne mne pride cudne si to platit. Nikdy som neplatila ani za objednanie, ani za navstevy, mam dve deti starsia bude mat v oktobri 2 roky a mladsi v novembri 1 rok. A teda pocas 2 rokov som bola nonstop tehotna a moje navstevy tam hlavne pri druhom boli aj 2x za tyzden a aj som nakoniec skoncila v nemocnici uz v 30tt ale nikdy som nic neplatila. Fotky som dostala pri kazdej navsteve, sono pri kazdej navsteve, volala som pisala sms vzdy ked som nebola ok a nikdy som nic neplatila, koli zomu mi tie poplatky pridu neuveritelne

janetinka27
16. sep 2022

@kiki234 neplatila som za ukony nikdy nic a to chodim k obvodnej a potom k dvom dalsim, vsetky ukony isli vzdy cez poistku (velke mnozstva testov, caste dlhodobe odberi krvi, caste ultrazvuky, chirurgicke zakroky pod narkozou atd). jedine, co som platila, boli konzultacie u tych dvoch doktorov nad ramec. u prveho neviem prevo, ked sme nekonzultovali v podstate nic, robil mi len podrobne vysetrenia a vysledky zhodnotil vetou, ze su v poriadku, za zdravotne ukony nikdy nic nepytal, vzdy som si ich nasla vo vypise z poistovne. u druhej som platila za konzultaciu, ale bola som tam vzdy velmi dlho, mozno zo dve hodiny, kde mi podrobne vysvetlovala urcite metody, ktorych je lektorkou.

gabika0825
16. sep 2022

@kiki234 iba za objednanie na termín ako u každého lekára, pri registrácii u novej Gyn sa platí za založenie karty, alebo keď sa robí rozšírená cytológia…inak sa neplati nič. Ak nemáte problémy a nepotrebujete chodiť ku Gyn viac ako raz do roka. Ja som si platila potom jedine už len keď som potrebovala ísť na sono mimo preventívnej prehliadky ktorá je raz ročne.

evkamotka
16. sep 2022

Platim za rozsirenu cytologiu, je nad ramec. Ty si asi davas robit zakladnu, ta je hradena poistovnou. Alebo mas union, oni preplacaju aj rozsirenu cyto

hederamonstera
16. sep 2022

Ano, za vsetko🙄 za objednanie na cas, za utz, za fotku babatka…dnes som odtial ale zobrala kartu, lebo uz mi to prislo moc, kedze ako tehotna tam musim casto