Platba za cytológiu

slavka119
16. sep 2020

Dobrý deň, chcem sa opýtať..
Moja gynekologička robila pod nemocnicou a otvorila si súkromnú ambulanciu s tým, že vlastne na dverách ma napísané že za Lbc-test - cytologia berie poplatok 25 eur...
Je to možné? Véd nemala by sa cytologia robiť vlastne pri povinnej preventívnej prehliadke ktorú nám hradí poisťovňa raz ročne?
Čaká ma preventívna a chcem vedieť či budem platiť tento poplatok.,
Ďakujem za odpoveď.

zara0201
16. sep 2020

@slavka119 moj gynekolog tiez vybera tento poplatok,ale pacientka si vybera ci chce odber LBC alebo klasicku cyto ktoru hradi poistovna. Ja osobne si priplacam LBC

alikal
16. sep 2020

ak si otvorila vlastnu ordinaciu nemusi mat zmluvy s poistovnami teraz, ja si u svojho hradim absolutne vsetko, akekolvek vystrenie aj testy za plnu sumu. ibak neviem, aj vseobecni lekari cez poistovnu normalne teraz pytaju kopu penazi za hluposti

s_a
16. sep 2020

Ja si tiež priplacam 25€ za lbc

1mina
16. sep 2020

to sa všade platí za 25 e je to taka lepsia rozsirenejsia, kde lepsie pozru vzorku,,, je to na vas mozte si dat tu zadarmo, ale si priplatit ja si ju tiez od porodu priplacam zakazdym

km007
16. sep 2020

Union už prepláca aj LBC raz ročne

siimonella
16. sep 2020

tiez mam sukromneho a obycajnu lbc robi zadarmo, podrobne za 25€

zuzkaa1991
16. sep 2020

@slavka119 vždy som tiez platila ale teraz ak ste náhodou v unione poisťovni tak preplacaju tiez ale vas gynekológ musí tieto testy brat od istých lab.to.si viete aj overiť mozno preplacaju aj iné poisťovne myslím ako benefit

simca06022011
16. sep 2020

toto nie je bezna cytologia. Ta bezna sa robi zadarmo v ramci preventivky (a union ma uz aj tuto bez doplatku... )

kubkovamama
16. sep 2020

@slavka119 lbc rozšírený test je momentálne spoplatnený asi u každého gynekológa. Záleží od poisťovne. U mojej tiež 25€. Bežnú cytologiu máš zadara,ale nemusí zachytiť všetko. Mne cyto ukázalo Cin2 čo je o.k a lbc už prekarcinom.

brezza
16. sep 2020

Aj vseobecna zdravotna poistovna to uz preplaca ak si zriadite penazenku zdravia

mogaa
16. sep 2020

@slavka119 tých 25eur je rozšírený cytológia, v rámci reventívky sa robí štandardná cytológia.....tá rozšírená j viac cytlivá, preto sa za ňu platí...ale samozrejme môžeš absolvovať klasickú cytológiu, tú čo prepláca poisťovňa...

mogaa
16. sep 2020

@slavka119 *prepáč za chyby🙈písala som to v rýchlosti - že cyltivá😅

ibrunova
16. sep 2020

Moja lekárka má vyvesený cenník výkonov, ale to neznamená, že všetko z toho si platím sama. Môže byť, že je to výkon, ktorý chceš navyše mimo preventívky, alebo v tomto prípade podrobnejšia cytológia.

rose1111
17. sep 2020

@kubkovamama cin2 vobec nie je dobre ani pre normalnu zadarmo cytologiu a ani LBC....ked mate CiN 2 , je vidiet rovnako ako aj zadarmo ci LBC

budemmamca
19. sep 2020

@slavka119 áno aj ja platím za ten rozšírený ster 27€

krrisstina
30. sep 2020

@zuzkaa1991 a nevieš prosím ta keď mám Union ako to funguje, či stačí len požiadať doktorku a oni to preplatia, alebo treba aj blok od doktorky

simca06022011
30. sep 2020

Ziadny blok ti netreba, ak budes doplacat u lekarky, nepreplatia ti to (resp. blok, by si mala dostat ak nieco platis, ale nie na to, aby ti bol test preplateny)

zuzkaa1991
30. sep 2020

@krrisstina ja som volala do unionu keďže stale sa to meni tak mi vymenovali odkial moze.lekar objednat tie stery resp som sa spytala sestričky ci platim alebo preplaca Union tak povedala ze poisťovňa preplaca

krrisstina
1. okt 2020
luba16
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luba16
13. máj 2021

Doplaca sa za cytologiu LBC, ale union aj vszp to preplacaju. U Vszp treba doklad nahrat do penazenky do 30 dni a maju Vam preplatit (som nevedela, tak pisem pre ostatnych info)

vendulka80
13. máj 2021

@luba16 dakujem za tuto info. Ja som o tom tiez nevedela.

maskojanka
23. sep 2021

@brezza ahoj.Mám peňaženku zdravia no neviem ako si mám cez ňu preplatiť cytológiu.Mohla by si mi poradiť?Ďakujem

kirsten_45
21. okt 2021

@maskojanka tiez ma to zaujima