PCOS - menzes

24. jan 2023

ahojte chcem sa spytat tie z vas ktore majú tuto nestastnu diagnozu..mate to odkedy vam zacal menzes alebo sa na to prislo neskôr?.naprilad ze prestala chodit ms a podobne..dakujem za kazdu reakciu

spajki
24. jan 2023

Ahoj ja som sa to dozvedela nedávno že mám PCOS..menzes od kedy si pamätám bola jedna katastrofa...No mám dve krásne a zdravé deti❤💙

autor
24. jan 2023

@spajki a mozem sa opytat co znamena katastrofa?..nechodil alebo ako lebo mne prestal chodit nemam uz par mesiacov a vysledok pcos mam 32 a uz jedno dieta..

simona1998
24. jan 2023

Ja mám PCOS ale mám menzes ako hodinky .. jedine čo robí tak mi zablokuje finálnu ovulaciu kvôli zvýšeným mužským hormonom

rurutiax
24. jan 2023

Tak odkedy som ako malá dostala ms, mala som to strašne divoké, raz 2x do mesiaca ms, niekedy ani rok nechodila. Riešili sme to vyvolávačkami, liekmi, neskôr aj hak. Moja gyn ma uisťovala, že som ešte mladá, že do dospelosti sa to zlepší a unormálni. Nezlepšilo sa to, nikdy. V podstate teraz nemám ani menzes, keby neužívam lieky. Až keď som začala riešiť bábätko, veľmi dlho sa nám nedarilo, tak sme to začali riešiť tak komplexnejšie. Keďže nemám ms, tak som vôbec neovulovala. Užívala som rôzne lieky na stimuláciu ovulácie, nezaberalo nič. Nakoniec ma gyn poslala do CAR s podozrením na PCOS, že už mi nemá ako pomôcť. Už dávno som tušila, že mám to PCOS, ale nikto mi to zatiaľ nepotrvrdil. Až v CAR mi potvrdili pcos na oboch vaječníkoch, nasadili liečbu, podstúpila som umelé oplodnenie a akurát čakám svoje prvé bábätko. Ešte dodám, že v živote by mi nenapadlo, že skončím s takouto dg, nikdy som nemala žiadne viditeľné príznaky s pcos spojené. Jediné čo som mala bolo vynechanie ms, neplodnosť a vysoké AMH.

spajki
24. jan 2023

Mne doktorka poradila gynex kvapky..menzes som mávala raz za dva mesiace.Kvapky užívam dlhodobejšie a popravde upravil sa mi cyklus a teraz to mám pekne každý mesiac.Povedané mi bolo že nebudem mať deti keďže som si prežila potraty2 a jedno mimomaternicové tehotenstvo.A deti mám dokonca 2

ivaa_
24. jan 2023

dievčatá možem sa spýtať , máte problémy aj s nadmernejším ochlpením :( ja neviem čo s tým

simona1998
24. jan 2023

@ivaa_ mám , stále sa holím , nič iné sa s tým nedá ani robiť.. nepomohol mi ani laser

ivaa_
24. jan 2023

@simona1998 ach , ano mne nevydrzi nic hladke ani den
No neviem ako mam riesit tvar , bojim sa ju holit

simona1998
24. jan 2023

@ivaa_ ja som si teraz začala holiť tvar , a úplne v pohode 🙂 ja vydržím byt hladká deň a malinké chĺpky mám up po 2 dňoch .. hrôza

ivaa_
24. jan 2023

@simona1998 nemáš to viac tmavé a hrubé ? Ja si to tak porovnavam s nohami, oblasť bikin , stehna , brucho . Uplne hrube chlpky mi vyrastaju

simona1998
24. jan 2023

@ivaa_ nie na tvári to nemám hrubšie , ani na rukách keď som si ich oholila, no bikiny a nohy mám hrubé tak to musím holiť častejšie