PCOS a ochlpenie pod bradou

9. júl 2024

Dievčatá už dlhé roky bojujej s chĺpkami pod bradou sú tvrdé tmavé hnusne ako chlap no doteraz bolo pre mňa najrýchlejšie oholiť a hotovo ale už na to nemám nervy každé ráno pokožka podráždená tak som vzala ponzetu a trham myslíte že sa troška spomalí rast?

luccija
9. júl 2024

Spomalí o pár dní, daj si to laserom odstrániť načo sa takto trápiť?pár sedení a máš pokoj

autor
9. júl 2024

Viem len finančne si to nemôžem dovoliť bohužiaľ

natalis1998
9. júl 2024

Ja to mam tiež. Mne sa tvoria v prvej fáze cyklu.. tiež mám z toho nervy.. mne sa tak 4-5 vytvori …

autor
9. júl 2024

@natalis1998 ja mám veľmi veľa nepreháňam ale možno aj 100

alivoda
9. júl 2024

laser nemusi pomoct- takze to kludne mozu byt vyhodene peniaze, vytrhavanie to urcite trocha spomali

fantaghiro21
9. júl 2024

Mna by trochu zaujímalo, ci to bolo na začiatku v takom množstve(100), že si musela hned po žiletke siahnut? Skor si myslim, ze ich bolo par, a tým, že si zacala holit, tak ti zhrubli ako chlapovi...
Ja mam PCOS, na telo použivam epilator (epilujem sa - ale neholim sa, bolo by to este horsie ) ale na tvar, len pinzeta. A mam tiez len par , aj nad perou.... Potom asi len skusat ako ti radia - laser , ktorý može pomoct a nemusi. JA nemam skusenosti, ale ked som si dala do vyhliadavaca laser brady, tak mi vyhodilo sumu 40 eur v akci za 28 co zase nie je taka tragedia, ci???

luccija
9. júl 2024

Tak si šetri po pár euro.V 90% to pomôže vekom to bude horšie

natalis1998
9. júl 2024

Tak takéto množstvo ja nemám.. ale podľa mna to je tým že to holis ja to len trhám.. toto iste som mala na znamienko vždy bol jeden dva a potom som začala holiť a bolo aj 5-6 našťastie to je už von a tým pádom dali von aj vlasový folikul. Na brade podľa mna ani laser nepomôže, keďže to je hormonálna nerovnováha..

tanyan
9. júl 2024

S pinzetou je to určite lepšie ako so žiletkou, lebo vytrhneš celý a chvíľu trvá, kým vyrastie. Tiež zvažujem laser, keď vidím koľko som ich vytrhala, ale zatiaľ trhám ďalej...

idasa
9. júl 2024

Napíšem vlastnú skúsenosť. Ja ja som mala takéto chlpy na brade a aj na hornej pere, začalo to už v puberte a keďže som to trhala a holila, bolo to čoraz horšie. Epilácia laserom je jediná voľba ktorá ti pomôže sa toho zbaviť. Neviem odkiaľ si, ale v dnešnej dobe to už nie je také drahé, plus treba pozrieť zľavomat. Už po prvom raze budeš vidieť rozdiel, možno ti už aj niečo nenarastie a ak áno, budú omnoho jemnejšie. Ak ich máš tvrdé a veľa, určite bude treba viac sedení, opakovanie je cca po 5-6 týždňoch. Určite treba do toho investovať u nás v MT to stojí +/- 40,- brada, to zase nie je také strašné si myslím. Aj keď teraz v lete je otázne či ti to niekto spraví. Viem presne ako sa cítiš, pre ženu je takéto niečo utrpenie.

leazeziliny
9. júl 2024

No ja som myslím na tom ešte horšie ako ty....ja mám (mala som) na brade až celkom tmavé mapy. Ja som najskor vytrhávala, ale už to bolo náročné na čas, ráno som vytrhala, poobede zas rástli inde...tak som začala chodiť na epiláciu. Musela som začať holiť, čo bolo pre mňa jednoduchšie, epilácia neskutočne pálila, mala som asi 10 sedení, ostala mi možno desatina z toho, čo som mala pred tým. Potom som otehotnela, znova dorastli. Manžel mi kúpil epilátor, po skončení dojčenia som sa pustila do boja s chlpmi, mám ich stále, ale neporovnateľné množstvo. Používam každý pondelok, už je to taká rutina....keby som nepoužívala dlhšie, zas som na začiatku...