PCOS a cysty na vaječníkoch

24. máj 2024

Ahojte,obraciam sa s dosť pre mňa ťažkou témou, ktorá ma straší už pár rokov. Odkedy som dostala prvú menštruáciu, som prežívala hrozne bolestivé toto obdobie, strašne ma pred,počas aj po sprevádzal taký pocit akoby zápalu v tele,nijak to inak neviem popísať. Časom bohužial sa mi menzes veľmi rozhádzal a začal meškať, raz 3 mesiace, raz aj rok.Samozrejme som to riešila s odbornikom,no jediné riešenie boli hormonálne lieky (tých som sa v detstve nauživala na štitnú žľazu dosť) alebo antikoncepcie,čo v mojom prípade zrážanlivosti krvy neodporúčajú. Vždy,aj keď menzes nemám,prežívam “stavy”,akoby bol,iba bez krvácania. Je to veľmi nepríjemné,celú strednú som vždy minimálne týždeň vymeškala mesačne, skrz migrény,bolesti,zvracanie a nemožnosť fungovať. Začalo mi to ísť aj hrozne na psychiku. Doktor mi vravel,že stačí počkať do 18 a to sa určite upraví. Toto všetko trvá od 13. cca a dnes mám 21. V 20. mi “konečne” objavili cysty na vaječníkoch,ktoré bližšie nešpecifikovali. Jedna doktorka pocedal,že to môže byť PCOS, další nepotvrdil. Nemáte niekto skúsenosť/cestu PCOS a niečo, čo naozaj pomáha? Veľmi sa začínam bát,kedže sa to spajá s neplodnosťou a v blizkej dobe by som sa rada dala dokopy, aby som sa už pripravila na bábätko. Ďakujem

venom19
24. máj 2024

Rada by som poradila, ale neviem co. Sama mam pcos ale o 10 rokov viac a zistila som to az ked sa nedarilo otehotniet...