PCOS

18. jún 2024

Ahojte. Už od 16tich mám pcos, vždy mi dr predpisovala duphaston.. prestúpila som k inej dr a keďže chceme aj babo tak ona mi predpísala femoston 1, cyklus sa mi pekne upravil a tbl som brala trištvrte roka, problém je že ja nemavam ovulaciu alebo ju ani necítim, keď som k predošlej dr chodila každý cyklus na folikumetriu tak ani raz ovu nebola. Teraz ako som brala femoston tak podľa hlienu zrejme dva cykly som aj ovu mala.. to bolo koncom roka, lenže ten som mala vysadiť a vraj uvidíme či príde ms sama, jasne že neprišla… tak mi predpísala dr utrpgestan.. ms síce príde a to ho už beriem 4.chyklus ale ms je úplne slabá ako keby 3 deň, slabé krvácanie ktoré trvá dva dni a potom deň spinenie, aj som to vravela dr ale jej odpoveď bola že to je v poriadku hlavne že nejaká ms príde. Máte niekto s utrogestanom takúto skúsenosť že ms po ňom je slabá? Keď som bravala duphaston tak ms bola silná aj bolesti aj krvácanie a teraz pri utrogestane vravím že vôbec ani bolesti podbruska ani krvácanie to je veľmi slabé. Bez liekov dlhé cykly niekedy aj 4-6 mesiacov bez ms Koli tomu že sme chceli babo tak som schudla z 90kg na 70 za rok sa mi to podarilo, potom som prestúpila k novej dr a ona mi predpísala ten femoston, potom utrogestan, postupne som začala priberať a za další rok som pribrala naspäť všetkých 20kg čo som schudla, ale vynechala som zdravú stravu, cvičenie, rodinne problémy do toho atd.. ja už neviem ako ďalej, či zájsť za odborníkmi a už len touto cestou, chceme veľmi babo, ja sa nemám ani s kým o mojich problémoch porozprávať, tak mi prepáčte za môj výlev 🥹 alebo ak by ste mali nejaké rady ako podporiť prírodnou cestou ovulaciu a máte osobne skúsenosti pri pcos.

kristinkaris
21. jún 2024

Ahoj tiež mám PCOS rovnaké dlhé cykly ako ty meriam si Bt ovu prebieha ale až tak na 40dc … tento mesiac mi dr dal clostilbegyt na vyvolanie ovulácie tak uvidím dúfam že zaberie 🙂

autor
21. jún 2024

@kristinkaris no mne dr káže brat utrogestan takze cykly sú 28dnove ale ten menzes úplne slabý. Asi naozaj jediná možnosť ísť do car, možno že tiež predpisu clostyl. Ak partner bude mat dobre spermie

kristinkaris
21. jún 2024

Tiež som brala ale to je úplne zbytočne áno cykly 28 dňové ale bez ovulácie treba k tomu doplniť buď clostilbegyt alebo letrozol

autor
21. jún 2024

@kristinkaris tiež si myslím že je to zbytočne keďže pri takom cykle nemám ovulaciu.. no asi to vidím na to centrum že tam pôjdeme