PCO bez ovulácie

30kvietok30
22. sep 2021

Ahojte, viete mi niektorá poradiť, čo môžem užívať pri PCO, keď nedochádza k ovulacii? Beriem myo inositol, tinktúry z bylín a skúšala som už aj vitex jahnaci a Macu. Poznáte niečo, čo vám pomohlo? Je lepšie užívať vitex alebo Macu, keď mi neodzrievaju vajicka?

barus26
22. sep 2021

@30kvietok30 máš vyšetrené aj či máš inzulinovu rezistenciu? Pretože je to často spojene… Ja mám tiež pco a 2,5 roka trvalo kým som otehotnela.. Žiadne vitamíny nepomáhali. Až keď zistili, že mám inzulínovu rezistenciu tak nasadili siofor(metmorfin) a za 2 mesiace som bola tehotná.

30kvietok30
autor
22. sep 2021

@barus26 áno, bola som na vyšetrení. IR nemám, napriek tomu mi dali v malej dávke stadamet a beriem to od marca. Uz som nešťastná, neviem co robiť. Mam za sebou jedno biochemické po IUI. V car odporúčajú už len IVF a to nechcem 😔

7lenka11
22. sep 2021

Mne nic nezabera, ovulaciu mi musia vyvolavat liekmi a hormonalnou stimulaciou...

30kvietok30
autor
22. sep 2021

@7lenka11 ja mam za sebou už aj stimulácie clistilbegytom, ten mi robil cysty. A aj injekcie hormonalne som pichala. Dopracovala som sa k IUI, prvé bolo neúspešne, potom odsávanie cysty, potom po druhom IUI som mala biochemické a už mi povedali, že len IVF.

7lenka11
23. sep 2021

@30kvietok30 ja som na lieky zareagovala dobre, ale IUI nevyslo.. a kedze mame s muzom nepriaznive diagnozy (ja mam este aj cely zivot problem so stitnou zlazou), tak IUI povazujem za stratu casu a chceli by sme ist na IVF