Partnerovi boli zistené chlamýdie

lada818
12. júl 2023

Zdravim, chcela by som velmi pekne poprosit o rady. Mojmu partnerovi boli zistene pohlavne chlamydie na zaklade zistenia tejto skutocnosti som isla na krvne testy a vytery aj ja. No a tu nastava problem mne chlamydie zistene neboli aj napriek tomu, ze som s nim mala styk a on v tom case bol nakazeny. Ako to je mozne? Dr. mi povedala ci si zo mna nevystrelil ale nie nevystrelil si zo mna videla som vysledky testov.

domiklik
12. júl 2023

@lada818 stáva sa to... No a k tvojej doktorke, to ani neviem co povedať 😃

pininka1
12. júl 2023

Bud rada,že ty ich nemáš a on zrejme má čo vysvetľovať

bellator
12. júl 2023

Chlamýdie majú obdobia keď sú infekčné, vtedy vidno aj u partnera drobné vriedky, a majú latentny stav, čiže aj roky sa neprejavia. V štádiu infekčnom vynechať pohlavný styk. Keď prejde ochorenie do remisie, netreba sa báť mať styk.

lada818
autor
12. júl 2023

@domiklik preco? nepodala to tak aby som sa citila dotknuta

lada818
autor
12. júl 2023

@pininka1 ale no.. ak som spravne edukovana chlamydie si clovek vie nosit v tele celkom dlhu dobu a taktiez sa daju ziskat aj inak ako pohlavnym stykom aj ked to nie je take bezne.. samozrejme nikdy nikomu nevieme 100% verit 🙂

lada818
autor
12. júl 2023

@bellator dobre a ked je stadium remisie to znamena ze ich mam ale nie som infekcna alebo ako to je? lebo pre mna je tato infekcie velkou zahadou a cim viac citam tym menej viem :D

akiana
12. júl 2023

@lada818 Podviedol ta niekedy nedavno a este si sa nestihla od neho nakazit. Ono neplati, ze staci mat sex 1x a automaticky sa nakazis. Niekedy sa nenakazis vobec, niekedy na 10-ty raz. Faktom vsak je, ze chlamydie sa prenasaju len sexualne, a kedze od teba ich nema, ma ich od inej. To si kludne daj potvrdit od doktorky.

lada818
autor
12. júl 2023

@akiana a od coho zavisi ci sa nakazim? od mojej imunity? mam ju taku silnu, ze som odolna?

akiana
12. júl 2023

@lada818 Aj od imunity, aj od miery vystavenia, aj od toho, ci je partner momentalne symptomaticky, alebo nie. To by som ale na tvojom mieste riesila najmenej. Ako mu boli zistene? Mal akutne symptomy a isiel s tym k lekarovi?

lada818
autor
12. júl 2023

@akiana mal pocit, ze nieco nie je v poriadku a isiel k doktorovi ale ja som si laicky myslela ze sa automaticky nakazim jednym pohlavnym stykom

bellator
12. júl 2023

@lada818 aj keď je partner v remisii tzn. bezpriznakovy, tak vyšetrenie ukáže či je alebo nie je nakazený. To isté u teba. Proste choď na testy na pohlavné choroby. Je to bežná záležitosť. Netreba si z toho robiť stresy.

akiana
12. júl 2023

@lada818 Aha, no tak to je jasne. To znamena, ze sa od nejakej baby nakazil 1-4 tyzdne pred objavenim symptomov. Lebo symptomy sa pri chlamydiach obvykle neobjavia len tak nahodou pocas fazy remisie.

lada818
autor
12. júl 2023

@bellator ved som bola a som negativna cize nemam chlamydie aj napriek tomu, ze sme spolu spali ked ich on uz mal

lada818
autor
12. júl 2023

@akiana a pocas remisie je infekcny? a este jedna vec je mozne, ze chlamydie som mala a moje telo si s nimi poradilo samo bez liekov?

nevenka
12. júl 2023

Moj svokor mal chlamydie z termalneho kupaliska. Nikto iny nechytil.

akiana
12. júl 2023

@lada818 Ano, je infekcny aj pocas remisie, ale menej. Pri kazdom nechranenom styku s pozitivnym clovekom mas cca 30% pravdepodobnost to dostat, takze si sa proste zatial nestihla nakazit. A znamena to aj, ze s tou babou od ktorej do dostal, pravdepodobne spal viackrat.

akiana
12. júl 2023

@nevenka Looooooool 🤣🤣🤣🤣 to povedal zene, vsak?

lada818
autor
12. júl 2023

@akiana okey.. cakala som vyssiu sancu nakazenia sa

bellator
12. júl 2023

@lada818 remisia znamená ústup zdravotných potiazi, počas remisie ťa nakaziť nemohol

akiana
12. júl 2023

@lada818 Ako podla mna riesis uplne nepodstatne veci. Skor by som sa pozastavila nad tym, ze ma partner podvadza s kadejakymi nakazenymi fl*ndrami. To ti nevadi?

lada818
autor
12. júl 2023

@bellator takze v remisii nakazit nemoze ale napriek tomu vysledky vyjdu pozitivne? dobre tomu rozumiem

akiana
12. júl 2023

@bellator Nie je pravda. Vacsina ludi nakazi inych pocas remisie, lebo proste nevedia, ze to maju.

lada818
autor
12. júl 2023

@akiana to je asi moja vec nad cim sa pozastavujem a co mi vadi a co nie

akiana
12. júl 2023

@lada818 Ako jasne, len ma to prekvapuje. Vacsina ludi by pri takomto probleme totiz upriamila pozornost niekde uplne inde. Alebo chces od neho o chvilu chytit nieco horsie?

majada35
12. júl 2023

Presne, tiež som prekvapená, že pre teba je najpodstatnejšie miera nakazenia, tvoja odolnosť atď.....nepodstatné ...pre mňa by bolo gro...zistenie, že ma partner podvádza a ukončenie takéhoto vztahu

lada818
autor
12. júl 2023

@akiana
@majada35 pre mna je najpodstatnejsie moje zdravie a hlavne som nerozumela tomu ze ja som pozitivna nebola.. zakulisie vztahu tu predsa nebudeme rozoberat to je prilis nekonvencny vztah pre tuto platformu

akiana
12. júl 2023

@lada818 No tak aby som to zhrnula, nakazit ta moze aj pocas asymptomatickej fazy, a nakazenie neprebehne vzdy pri jednom styku. A ak ti mozem dat radu - aj na nekonvencny vztah si zasluzis niekoho, kto netrtka kade tade s kadekym bez ochrany a nepovie ti ani slovo. Len tolko k tomu, ze je pre teba tvoje zdravie na prvom mieste.

lada818
autor
12. júl 2023

@akiana ja chapem ze to myslis v dobrom ale nie je to tak ako si myslis kazdopdne dakujem za rady

akiana
12. júl 2023

@lada818 Nech je to ako chce, hlavne si nenechaj narozpravat, ze pohlavne chlamydie dostal na termalnom kupalisku. Tie sa prenasaju len a len sexualne a to ti potvrdi kazdy lekar.

lada818
autor
12. júl 2023

@akiana ja viem ze sa prenasaju pohlavnym stykom najma akoze tu nie su pochybnosti o tom ze by to nechytil pohlavnym stykom.. len som milo prekvapena ze ja ich nemam