Pálenie slabín

pa3lik
2. jan 2024

Dobry den, chcela by som sa spytat ci ste nahodou niekto nemali nieco podobne. Uz 3 mesiace ma pali v pravej slabine. Vyslovene akoby ma tam niekto stipal alebo prechadzal ohnom. Bolesti ziadne ine nemam, gyn v poriadku aj moc ok. Nikto mi nevie povedat co to moze byt. Prichadza to v intervaloch cca kazdu hodinu na 10 min. Je to dost velka bolest a hlavne to zneprijemnuje zivot. Dakujem

kakakina
2. jan 2024

Nemáš problem s bedrovym kĺbom ?A to boli v slabinách

0silvia0
2. jan 2024

@pa3lik asi ta bude musiet tvoja obvodna poslat na dalsie vysetrenia: neurolog, ortoped, cievne ...
Ja som mala nieco podobne a nakoniec to bol posunuty stavec tlaciaci na nerv

pa3lik
autor
2. jan 2024

@0silvia0 na ortopediu som dostala termin v marci… a k neurologovi ziaden. Neviem ako to vydrzim

pa3lik
autor
2. jan 2024

@kakakina neviem ako to mam zistit ked som terminy dostala o pol roka. Neviem uz co mam robit. Ako keby tam bud tlacil nejaky nerv alebo zapal

0silvia0
2. jan 2024

@pa3lik skus to riesit s obvodnou, skus si zohnat skorsi termin hoci plateny aj v inom meste. To ta boli same od seba ci pri nejakej cinnosti? (sedenie, statie)?

pa3lik
autor
2. jan 2024

@0silvia0 same od seba. A vsetky zakladne vysledky mam ok. Zacalo mi to od vtedy co som dokoncila liecbu zapalu mocovych ciest. Akonahle som sa z toho dostala a douzivala biseptol tak cca dva tyzdne na to prislo toto

0silvia0
2. jan 2024

@pa3lik tak si to riesila asi u urologa, urolog ta nevie poslat na mri? Skus sa vratit k urologovi.

pa3lik
autor
2. jan 2024

@0silvia0 urolog mi dal termin taktiez o polroka. Nikde ma nechcu vziat skor kvoli vytazenosti a sukromny vychadzaju velmi draho 😞 u gyn mi zobrali moc a urobili sono a vsetko ukazkove

pa3lik
autor
2. jan 2024

Vsade mam vybavene terminy a cakam ci sa neozvu ze niekto zrusil atd ale furt nic. Obvodna ma na haku

merlinja
2. jan 2024

žila v slabine?

pa3lik
autor
2. jan 2024

@merlinja hej cca pri nej, nemam tam ani ziadnu hrcku

0silvia0
2. jan 2024

@pa3lik tak tu nie je co poradit, bez dokladnej diagnostiky sa nezaobides

pa3lik
autor
2. jan 2024

@0silvia0 myslite ze to moze byt aj pruh? Alebo by to bolo viditelne okom?

merlinja
2. jan 2024

@pa3lik ja mám občas "vytlačenú" von, niekedy sama zmizne. Niekedy cítim takú zvláštnu bolesť, štípanie ... neviem to popísať. Nie vždy občas sa to objaví. Možno aj cievne vyšetrenie by nebolo od veci.
Čítam vyššie - pruh.
Tá hrča sa mi tam zrazu objavila, som sa večer sprchovala a zistila to. Na druhý deň som bola na endokrinológii na kontrole, tak som lekárke spomenula. Pozrela a tiež si myslela, že je to hermia. Kázala mi ísť k všeobecnému, ten to ani nevidel rovno ma na sono poslal a tam zistili, že je to žila.

pa3lik
autor
2. jan 2024

@0silvia0 slepak by nebolel tri mesiace ci?

pa3lik
autor
2. jan 2024

@merlinja skusim si aj ja pozerat tu zilu ale ja ich mam na oboch stranach dost viditelne. Ja to tiez nikomu neviem popisat ze ma tam stipe, taha pali vsetci na mma pozeraju ako na blbca

0silvia0
2. jan 2024

@pa3lik aj na cievne si objednana?

pa3lik
autor
2. jan 2024

@0silvia0 tam este nie, rozmyslam ze zajtra pojdem k obvodnej a vynutim si vysetrenia a vymenny listok na cievne

pa3lik
autor
2. jan 2024

@merlinja a aky bol dalsi postup ked zistili ze to je zila? Aku dali liecbu?

merlinja
2. jan 2024

@pa3lik bola som na súkromnej klinike, kde riešia operačne žily. Sa doktor dištancoval odo mňa - vraj tam nechcú mať Markízu, že pacient vykrvácal. Som nechápala. Že ide o veľkú žilu, malo by sa to v nemocnici riešiť, nie jednodňovou ambulantnou hospitalizáciou. Že to sa nejako tá žila vytiahne von. Ale keďže na druhej strane je taká istá, bolo by dobre aj tú vybrať, že časom by aj tá mohla toto urobiť. Som sa s kolegyňou rozprávala, jej v RK robili nohu a som to prehodnotila. Momentálne je dnu, nevidno ju a ani nemám bolesti, neobmedzuje ma to. Tak to neriešim. Neviem, čo vyvolá to, že sa vytlačí von. Mám pocit, že keď som na "veslovacom trenažéri" cvičila, tak som tam cítila tlak. Tak sa takým veciam vyhýbam. Keď sa náhodou vytlačí, hlavne v lete, keď mám plavky alebo chcem niečo extra obtiahnuté ma to seperka ale ináč to neriešim. Obvodný mi povedal, že si mám detralex kúpiť. Som nevedela, či sa smiať alebo plakať. Neberiem nič ani to neriešim. Dúfam, že ani nebudem musieť.

kk77
2. jan 2024

Mne tiez napadlo, ze by to mohol byt problem so zilou. Ten Detralex nie je zly napad a je volnopredajny. Po porade s obvodnou by si mohla skusit tuto variantu.