Pálenie bradaviek a bolesť prsnikov

zemanova28
28. okt 2023

Ahojte mali ste niektorá z vás palenie bradaviek ale že neskutočná bolesť. Bradavky začervenale zdurené?až do fialová. Bola som u doktora dal mi flektor a že sa mám mazať octanovou masťou čo je pre mňa choré. Ale už sa ta bolesť nedá zniesť som stoho zúfalá. Neviete mi pomôcť?

babulkomale
28. okt 2023

@zemanova28 vsak na zapal prsnikov hned treba antibiotika, nie? Kojis alebo preco ti nic nedal?

zemanova28
autor
28. okt 2023

@babulkomale nekojim ja niesom tehotná. Už dvakrát ma odbyl z flektorom a ja už doma bláznim.

zemanova28
autor
28. okt 2023

@babulkomale že zapálené prsníky vyzerajú inak mi povedal. A poslal ma domou ale to neprestáva ta bolesť. Mám už aj kapustove listy v podprsenke od zúfalstva a bolesti.

miimss
28. okt 2023

@zemanova28 a keby si skúsila kontaktovať nejakú laktačnu poradkyňu? Predsa majú naštudované o prsiach toho veľa, tak možno by ti vedeli poradiť. Predpokladám, že ak sa nejedná o mechanické podráždenie bradaviek tak to má nejaký hormonálnych súvis. A to ťa odbil gynekológ?

comika
28. okt 2023

@zemanova28 a bola si u gynekologa? Urcite to nenechaj tak a chod k inym doktorom! Nie je normalne aby ta boleli a fialoveli bradavky

zemanova28
autor
28. okt 2023

@miimss áno to má odbyla gynekologicka a prvý krát mi povedala že to má prejsť a druhý krát mi cez tel naordinovala flektor a octanovu mast a ja dnes doma bláznim od bolesti.

zemanova28
autor
28. okt 2023

@comika áno bola som ani sa nane nepozrela poslala ma na sono. Tak od zúfalstva sa pýtam vás či mate niektorá skúsenosti.

maryetta
28. okt 2023

Skusenost nemam. Ziadna bolest mimo tehotnestva ci dojcenia nie je ok. Ono ani v ramci toho nic by nemalo boliet. Ked boli nieco nie je ok.
Ja som mala sice mykozy. Zapaly a upchate mliekovody a neviem co… ale vzdy to riesil aj dr. Pri zapale som skoncila na chirurgii. Ale nie bradavky. To chod radsej aj na pohotovost ☹

luccija
28. okt 2023

@zemanova28 môžeš mať niečo s hormónmi, alebo to je kožného rázu.Cim skôr sono a vrátila by som sa k nej v pondelok, ak to neprejde

macilaci
28. okt 2023

@zemanova28 ahoj. Mala som teraz niečo podobné. Neskutočne zdurene, tvrdé, bolestivé ani zohnut som sa nevedela. A teplé. Prešlo to keď som dostala menzes. Ale ja mám problémy s mentesom aj som v perimenopauze. Ale mentesom to prešlo 🙁

zemanova28
autor
28. okt 2023

@macilaci ďakujem ale ono to trvá už mesiac že to strašne bolí menzes mám dostať až 8.11 a to je ešte ďaleko to sa dovtedy asi zbláznim.

zemanova28
autor
28. okt 2023

@luccija ja si v pondelok tam sadnem a neodídem z ordinácie než má nevysetri lebo ta bolesť je na nevydržanie. A nezačne niečo robiť. Naši doktory jako katastrofa.

comika
28. okt 2023

@zemanova28 Ja som mala podobne, ale pocas dojcenia. A pomohla som si heparoid kremom. Ale Ja som tam Asi mala nejaku zrazeninu. Ale Mozno aj tebe pomoze. Ak mas velmi prekrvene bradavky.

zemanova28
autor
28. okt 2023

@maryetta musím ísť na pohotovosť kde je gynekológia alebo môžem ísť na hocijaku pohotovosť? Lebo neviem ako funguje napríklad v Malackách. Či mám ísť do Ba

macilaci
28. okt 2023

@zemanova28 no ja som bola po kyrete. Aj mňa to bolelo viac ako mesiac 😕

maryetta
28. okt 2023

@zemanova28 ja som isla prv na klasicku. A odtial ma poslal rovno na chirurgiu.