Pálenie a svrbenie konečníka

24. jan 2024

Ahojte, mám na vas prosbu s radou. Asi 4 dni dozadu som začala pocitovat pálenie v okolí konečníku. zo začiatku iba pri potrebe,neskôr stále a pridalo sa k tomu nepríjemne svrbenie a pbčasné pulzovanie. Prechádza mi to už akoby do celého okolia a posledné čo chcem,je ísť k lekárovi,nakoľko nemám vôbec popri práci čas a doktora mám nie moc zhovievaveho. Pár dni dozadu som dobrala silnejšie antibiotíka,preto predpokladám,že problém môže byť aj z toho.Neviete mi odporučiť nejaké čapiky alebo krém,popr.lieky? Voľnopredajné,čo pomáhajú.Ďakujem pekne

lubkovaandrejka
24. jan 2024

Ahoj 🙂 no mne naposledy pomohla FAKTU mast, vyskusaj, snad aj tebe pomoze.🍀

juliacenc
24. jan 2024

Hemostop vyskusaj

simsalabim
24. jan 2024

Ak je to mykoza z ATB skusila by som skor Imazol krempasta, ak nemas problem s hemoroidmi.

evinea
24. jan 2024

mne osobne nepomohlo absolutne nic z vyssie spominaneho, skusala som aj dalsie ine veci, ale bez vysledku 😢 potom mi poradili Devenal a az ten mi zabral. 🙏

nesana
24. jan 2024

Môžeš to mať aj z tých antibiotik, tá črevná mikroflóra je po nich slabá. Určite ber nejaké silnejšie probiotiká a teda ak nemáš hemoroidy tak skús len ten Imazol alebo možno aj canestenom by som skúsila natreť

autor
25. jan 2024

Ďakujem Vám žienky za radu,poskúšam hocičo,z toho pocitu som maximalne nervozna

snehulak77
27. jan 2024

Môže byť z ATB ale tiež to môžu byť aj parazity. Ak máš doma deti v kolektíve. Pokiaľ by ti nič nezabralo, tak len zavolaj lekárovi, či by si si mohla prísť pre sadu na odber. To si odoberies doma a donesieš ďalší deň. Ale to len tam pomimo, že aj toto niekedy býva

autor
28. jan 2024

@snehulak77 Práve dobrá rada, lebo masť žiadna nezaberá a mám také podozrenie na nejakého parazita,kedze som začala cítiť prehnanú unavu a stále mi je nevolno. Ďakujem za tip