Ovulačné krvácanie

sylwi23
31. júl 2022

Je tu niekto kto máva alebo mal presne v strede mierne koby špinenie a krvácanie? Stačí mi intimka nie je toho veľa začalo to úplne máličko skoro nič na druhý deň viac a dnes je tretí deň a stále ešte ako výtok z krvou alebo mierne špinenie vložku stačí intimka alebo dvojková. Bazálna teplota mi presne vtedy stúpla z 36,63 na 37 a dodnes ju mám na 36,9 túto zvýšenú teplotu mám od ovulky nemala som ale ten hlien len bolesť a abosolútne posit. digitálny test a ten je dodnes na dvoch čiarkach obidve rovnako silné až ma to prekvapilo lebo mám aj tu krv.
Koľko trvá toto slabé krvácanie kedy to normálne má prestať je to normálne? Ja som mala vždy len bolesti bez krvi. Sex sme mali nechránený dva alebo tri dni pred predpokladanou ovulkou. U nás sú aj deti choré a mali aj teploty, ale mne nič nie je len som viac unavená ako obvykle, ale nemám žiadne sople ani kašeľ.

panelacikova
31. júl 2022

@sylwi23 ja to mávam dosť často posledné dva roky. od ovulácie po menzes prakticky špiním. bola som s tým 3x, všetky tri razy mi brali hormonálny profil, pozreli cez sono, vzali kultivácie, všetko dôkladne vyšetrené, nenašli nič. naučila som sa s tým žiť, lebo HAK nemôžem zo zdravotných dôvodov (najlepšia na úpravu tohto problému), ako aj iné lieky, ktoré by mohli zabrať sú pre mňa rizikom. od cca marca do júla som mala s tým pokoj, až som bola prekvapená, a teraz v júli, som normálne zakrvácala, ale tak, ako keď mám silný deň MS. ostala som z toho dosť prekvapená, bol to jeden taký deň, až som myslela, že prišla predčasne MS. ale na druhý deň zase len špinenie a to až do príchodu MS. čiže úplná katastrofa. na druhú stranu, ja mám čoskoro 45 rokov, čiže môže ísť o nejakú formu predčasného dlhodobého prechodu, toto jediné napadlo lekárovi po tom, čo mám všetko negatívne.
pokiaľ máš ty špinenie len ten deň-dva, je to normálne. ak by sa to opakovalo alebo by ťa to otravovalo, zájdi k lekárovi, aj pre istotu, požiadaj o vyšetrenia a uvidíš.

sylwi23
autor
31. júl 2022

ďakujem za odpoveď ja mám 36 a mala som potrat v 12. týždni pred tým som to nemala detí máme viac. Inak prvý deň to bolo úplne slabo a posledné dva trochu viac ale ako hovorim je to len ako špinenie alebo slabučké krvácanie. Ten ovu test mám už asi 4 dni plno positiv plne dve čiary až ma to prekvapilo mám pocit že ja už mám po ovu. Teplota sa drži od presne 26.07 len hore. Ja tiež chcem s tým ísť len lekárka ma dovolenku...Môže trvať slabučke ovul. krvácanie aj 4 dni?

panelacikova
31. júl 2022

@sylwi23 môže to byť súčasťou ovulácie, ba aj tehotenstva, čo som sa dočítala v niektorých diskusiách. no a teda ja neviem, mnohé uvádzajú, že ovulačné krvácanie či špinenie je len pár hodinové-dvojdňové. ale ja ho "ťahám" takmer vždy až do normálneho termínu MS

sylwi23
autor
31. júl 2022

Ja som tiež ten typ že krvácanie sa mi ťahá dlho - slabé len už mám asi 6 dni positiv.ovul. test co ma prekvapuje. testovala som tri krat na zaciatku ovu a na druhy den ovu a teraz az dnes a stale positiv. Som si bola ista, ze uz urcite bude neg... Pri poslednom tehotenstve, ktore nedopadlo dobre bol tiez tyzden pos.ked som zistila, ze som tehotna bol uz negativ. Nemam, ale ziadne priznaky aj ked je to len pár dni po...Ja to vela krat cítim pocitovo hned... Teraz nemám ten ciťák, že som, ale prekvapujú ma tie teploty, ktoré sa držia hore napriek tej krvi a posit.testy.... Tak to dúfam ,že tieto ovulácie takéto nebudem mať a bola to len cysta...alebo nejaká porucha ovulačná🙂 Veľa báb tu nepíše tak ti ďakujem za tvoju odpoveď.

panelacikova
31. júl 2022

@sylwi23 nemáš za čo. čo sa týka cýst, tiež som nad tým mnohokrát uvažovala, keď som mala naozaj zlé obdobia (nielen špinenie, ale i bolesti), šla som za lekárom, nech to pozrie. žiadna cysta, nič. proste všetko OK. ja osobne, samozrejme v tomto veku, už neriešim chcené tehotenstvo, to nie. obťažuje ma to v rámci každodenného života. preto som to riešila. ale žiaľ, ako som spomínala, pre mňa bolo riešením nasadiť akýkoľvek druh HAK, čo je zas pre mňa nebezpečné vzhľadom k poruchám zrážanlivosti krvi ako aj k neurologickým ťažkostiam - migrény s aurou. no tak sa "trápim" ako viem a učím sa s tým žiť. trvá to cca viac než 2 roky, čiže ak by to bolo bývalo niečo "smrteľné", už by ma to zabilo 😀 dodnes mi nič negatívneho nenašli, chvalabohu....

sylwi23
autor
1. aug 2022

ďakujem za info. Mne to dnes prestalo trvalo to asi tri dni. Teplota ráno 36,93... No ja neviem ako tehotná sa necítim. Ešte jedno by som chcela, ale nie ešte teraz... Mali sme nechránený styk asi dva tri dni predtým už som takto otehotnela, ale teraz nemám pocit, že sa to stalo. Neviem čo znamená ten pozit. test a stále zvýšená bazálna, ale čoskoro sa to dozviem🙂 Mne tam stále vŕta že som nemala ovulačný hlien a dodnes som tak taká je tomu vravím neplodná🙂. Pri poslednom tehotenstve som aj podľa toho vedela že som tehotná. Ja som posledné tehotenstvo cítila hneď aj keď mi to nemusí nik veriť aj prsia som mala už týždeň po také iné ... Každá sme iná a keď s tým nemáš žiadne problémy tak by som to priala. Ono ATB je svinstvo to by ťa urobilo chorou nie to , že máš tieto krvácania. Ja som zvedavá či sa to u mňa bude opakovať.

sylwi23
autor
1. aug 2022

Ono môže byť že ovulácia mi neprebehla a bola to nejaká porucha aj keď prečo t=a krv poz. test a zvyšená teplota. Lekári tie testy ovul. neberú vážne... Mne to napr. jasne ukázalo ovuláciu pri poslednom tehotenstve a bolo to tak ale vtedy som aj podla hlienu isto vedela že nastala. Počula som že sú ženy ktoré žiadny hlien nemajú no ja som vždy mala a veľa ...

sylwi23
autor
1. aug 2022

A zas mám tu krv to isté ako dlho to trvalo u teba? Mala si pri tom bolesti? Moja lekárka ma dovolenku ale rozmýšľam, že idem dnes nejakej inej nech mi to pozrie ...

sylwi23
autor
2. aug 2022

Ja sa z toho asi zbláznim nemôžem tomu veriť a neverím ja som si zo srandy urobila tehotenský test teraz večer j hned na supu dve plne ciarky nemiznu a ovulacny test to iste teplota 37,07 uz niekoľko dní asi týždeň. Ale stále a to len ráno mám tu krv cez deň vôbec. Môže to byť z cysty alebo biochemické tehotenstvo. Ja nijak necítim, že som tehotná a nemôžem tomu uveriť dúfam že mám všetko ok ja som úplne zmätená....Je to len týždeň alebo 8 dní po predpokladanej ovulácii...