Ovulácia skôr ako inokedy

jajuska13
7. aug 2024

Ahojte viete mi zo svojich skúseností poradiť, mam 39 r cyklus pravidelný ako hodinky 28-29dni, viem presne kedy mávam ovulaciu, je to vždy 16 deň cyklu, ale tento cyklus som ju už mala na 12 deň, a hneď potom ma už začali bolieť prsia a bolia ma už vždy do začiatku menzesu. Ten mam mať až 20.8 a tu je moja otázka...dostanem aj tým pádom menzes skôr o tie 3-4 dní keď mi aj ta ovulacia a bolesti pŕs prebehli už 12.den a nie 16.ty ako vždy? Ja mam ísť totiž aj ten vikedn pred MS na kúpalisko s deťmi na 3 dní, a tampóny nemôžem takže sa aj dosť bojím , či ta ovulacia neovplyvní vlastne aj zaciatko menzesu...mate s tým skúsenosti?ako ho oddialiť bez liekov? Viem ze citrón ale to mi nepomohlo keď som to kedysi skúšala

taktotedanie
7. aug 2024

@jajuska13 moze nemusi kup si menstruacne plavky a predsa do vody po kolena mozes

zuzanaete
7. aug 2024

Ak sa ti zrovna v tomto cykle nepredlzi lutealna faza, tak ma pride o tych par dni skor.

jajuska13
autor
7. aug 2024

@zuzanaete co to znamená lutealna fáza a ako to zistím?

zuzanaete
7. aug 2024

@jajuska13 Lutealna faza je od ovulacie po ms a jej dlzka byva stabilna. Cize ked mavas cyklus 28 dni a ovulaciu 16ty den, tak ju mas klasicky 12 dni. Ak si mala ovulaciu 12ty den, tak k tomu prirataj 12 dni a potom by mala prist ms. Ale moze sa niekedy stat, ze lutealna faza sa o par dni predlzi. Mne sa od urciteho veku obcas zmeni cyklus - bud je ovulacia skor alebo sa predlzi lutealna faza alebo niekedy aj spolu v jednom cykle. Ale stale mam vacsinu cyklov stabilnych. Doktorka tvrdi, ze male odchylky su ok.