Ovulácia raz za tri mesiace

29. nov 2021

Ahojte, trošku taká blbá otázka 😀 Mám PCO, takze ovulaciu tak raz za 3 mesiace, ak vôbec. Ak ju aj mám tak ju nikdy necitim. Teraz večer má extremne zacal bolieť vaječník, pichá ma tam a občas keď urobím nejaký pohyb tak má tam aj tak šklbne ako keby. Teraz neviem môže to byt ovulacia ? Alebo niečo iné? Ďakujem za rady🙂

autor
29. nov 2021

ešte aby som doplnila. Boli má to aj keď len tak sedim

pet888
29. nov 2021

Moze a nemusi.Najlepsie bude,ked si budes merat bazalnu teplotu,nech mas prehlad o svojom cykle a budes vediet,ci ovu prebehne alebo nie.Nejake doplnky vyzivy na pco alebo podporu otehotnenia uzivas?

autor
29. nov 2021

@pet888 toto tu riešiť nemusíme. Ja mám meranie bazalnej teploty zmaknute, 2,5 roka sme sa snažili o prvú. My sa teraz ani nejak nesnažíme ani nič, mna len zarazila tato bolesť, tak preto sa pytam, ako vy iné ženy pociťujete ovulaciu 🙂

emalka
29. nov 2021

Tiez mam PCOS a ovulaciu som citila. Cim viac cyst sa mi vytvorilo, tym to bolo bolestivejsie.

autor
29. nov 2021

@emalka už ta bolesť skončila. Trvalo to ani nie hodinu, to keby bola ovulacia asi to trva dlhšie

emalka
29. nov 2021

Dlhsie trvaju bolesti pred ovulaciou ako to tam rastie. Ak uz vyslovene prebiehala ovu a praskali folikuly/ tak praveze ani nie, to ide rychlo. Mna to vzdy chytilo v noci, niekedy s tym boli spojene aj ine prejavy, ehm, crevneho charakteru. Ale samotna ostra bolest trvala cca tak ako pises

autor
29. nov 2021

@emalka no tak uvidíme 😀 netlacime nejak na pílu, ale mali sme sex pred dvomi dňami. Už veľakrát som si povedala, že budem opäť merať BT aby som vedela či ovu prebieha a kedy asi.. no pri malej sa to nedá, ja vždy vyskocim k nej a hotovo je domerane😀

pet888
30. nov 2021

Aha,tak v tom pripade plati odpoved z mojej prvej vety🙂Pri PCO byva bolest vajecnikov castejsie aj mimo ovu,takze nemusi to naznacovat zrovna ovu.Ale samozrejme,aj moze byt,pri PCO je to nepredvidatelne ako samotne cykly🙂

autor
30. nov 2021

@pet888 no veď že mna vôbec nebolievaju vajecniky. Tak má to prekvapilo taká dosť výrazná hodinová bolesť 😀 No môžem len hádať či to bola alebo nebola ovu😀 Nevadí. Aj tak ďakujem za odpoved 🙂