Ovulácia - mierne bolesti v podbrušku

18. máj 2023

Ahojte, chcem sa spýtať ohľadne ovulácie, či máte niektorá podobný problém. Sú to 4 mesiace, čo neberiem antikoncepciu. Brala som ju 5 rokov a vysadila som ju z toho dôvodu, že som začala mať strašné migrény. Ako ju už neberiem, tak sem-tam ma bolí hlava, ale už nemám vôbec žiadne migrény. Minulý mesiac som mala ovuláciu, ako stále len s tým, že som začala mať také pichavé bolesti v podbrušku, ako pri menštruácií. Podotýkam, že tehotná nie som. Potom som začala zvracať a to trvalo 2-3 dni. Potom to samé prešlo, ale zvracala som, aj keď som sa napila obyčajnej vody. Mohlo to byť spôsobené tou ovuláciu, máte to niektorá tiež takto? Nič zlé som nezjedla, takže preto si myslím, že to bola tá ovulácia, ale predtým som to nikdy nezažila. Teraz v sobotu mám opäť ovuláciu a už teraz cítim také mierne bolesti v podbrušku. Ak by sa to opäť zopakovalo, to zvracanie, tak, čo by ste mi také odporučili? Nedá sa tomu nejako predísť? Brať pred tým nejaké vitaminy, dávať si magnézium alebo niečo podobné? Ja som si dávala na zvracanie liek torecan, ale to mi nepomohlo, potom to samé od seba prešlo. Keď som brala antikoncepciu, tak som nemala vôbec žiadne bolesti, tak som rozmýšľala, či ju opäť nezačnem brať, ale bola by som nerada, ak by sa mi vrátili migrény. Ďakujem za každú radu.

jelka21
18. máj 2023

Pichanie, ci pobolievanie v oblasti vaječníkov pocas ovulacie je bezne, aspon vies, ze mas ovulku. No s tym zvracaním sa radsej obrat na gynekologa.