Otehotneli ste po nevydarenom mimotelovom oplodnení?

viktoria1975
12. mar 2012

Caute kocky.
Podarilo sa vam otehotniet po nevydarenom IVF? Aku ste mali diagnozu? Po akom case sa vam to podarilo?
Ja som po druhom pokuse IVF a po dvoch KET. Na IVF som sla, lebo som nemala ziaden cyklu s ani ziadnu ovulaciu. Teraz som dostala menstruaciu este skor ako ubehli 2 tyzdne po ET a tak som vedela, ze sa nase "male" neuchystili.
Myslite, ze sa moze napravit/ vratit cyklus a ja mozno prirodzene po nejakom case otehotniem? Je vobec taka sanca?
Stalo sa to niektorej z vas s podobnym problemom...?

obycko
13. mar 2012

Ahoj. Tak ja som bola na IVF 2x, KET 1x, IUI 1x. Z toho mi nevyslo nic. Absolvovala som laparoskopiu. Mam diagnozu: PCO, endomertriozu, vrodeny rizikovy faktor potratrov, negativny krvny RH faktor, zvysenu bunkovu imunitu voci trafoblastu. Chodila som na akupunkturu, brusne tance, pravidelne som chodila na cerstvy vzduch, lyzujem, skratka robila som vsetko co sa dalo. Po vsetkych peripetiach som povedala dost. O 2 roky na to co mi jeden par doktor povedal, ze nikdy v zivote neotehotniem som prirodzene otehotnela. Sice som o babatko v 9 tt prisla. Ale uz som si pripadala ako v nejakom vyssom leveli hry. Teraz som znovu prirodzene otehotnela a som v 17 tt. Takze urcite to ide aj ked ti hovoria ze nie. A to viem, ze nie som jedina. Drzim palceky,nech Vam to vide.

viktoria1975
autor
13. mar 2012

@obycko Pribeh s krasnym skoro koncom! Dakujem za povzbudenie...presne to teraz potrebujem...

obycko
13. mar 2012

@viktoria1975 poznam to velmi dobre. Ale je to fakt. 🙂 Aj ja som obcas potrebovala take nejake povzbudenie a presne viem co prezivas. Mozem ti len povedat, ze babätko urcite pride, len musis verit aj ked viem ake je to hrozne tazke a hlavne psychicky namahave. Pre mna bolo najtazsie vzdy cakanie. Najskor na laparoskopiu, potom som mala navodenu umelu menopauzu pol roka, potom na potvrdenie ziadosti na IVF, skratka vzdy nieco a to pre mna bolo neskutocne. Nakoniec sa to predsa podarilo aj ked to trvalo tak velmi dlho. Velmi ti zelam aby sa ti vsetko splnilo a bola z teba velmi skoro ta najuzasnejsia maminka na svete. 🙂

ame
13. mar 2012

@obycko krasne ti to vyslo, super 🙂
Ja mam tiez PCO, 2x neuspesne IVF, z toho len jeden vklad bol, pri druhom IVF som vklad nemala, embrya sa do 5. dna nedovyvijali.
Na PCO mi dr. predpisala liek Metformin, nakolko mavam cykly bez ovulacie a tym padom aj bez menzes.
Vzdy som na menzes musela brat Duphaston. Dnes skacem od radosti, lebo menzes dosiel aj bez Duphastonu.
Dr. uz doslova nevedela, co ma so mnou robit.
To znamena, ze uz mozem mat ovulaciu a tym padom by som mohla aj prirodzene otehotniet? Lebo toto je taky mali upech, 4 roky som menzes vobec bez Duphastonu nemavala. A vraj Metformin a pouziva pri liecbe PCO.
Dokonca mi robla dr. aj test z krvi, kde zistovala, ci produkujem vajicka, ten vysiel v poriadku.
Ty si sa na PCO nejako liecila?
Lebo uz tiez dlho mam nieco, ako aj ty pises, tiez laparka, potom operacia a vybratie cysty, dokonca som mala problemy so sliznicou v maternici, potom 2x cakanie a absolvovanie IVF....uz som z toho riadne psychicky unavena, taha sa to so mnou uz vyse 5 rokov.

@viktoria1975 tiez som mla po vklade podobny priebeh, na 7. den po vklade som zacala krvacat.....
Uz nechcem (aspon v dohladnom case) absolvovat dalsie IVF, stoji to dost vela a mala som problemy aj pri pichani hormonov, ako OHSS a podobne...
Musime verit, ze raz sa to aj nam podari, hoci roky bezia a ja uz davno nemam 30......

obycko
13. mar 2012

@ame Aj ja som mala problemy so sliznicou. Vzdy bola nizka. TIez som raz mala OHSS. Na PCO som nebrala nic, na edometriozu mi pichali injekcie Diphereline pol roka. Ale mne nezaberali a po 3 mesiacoch som menzes dostala a poriadne silny, az som krvacala a pritom tie injekcie mali sposobit vyradenie hypofizy a ziadne krvacanie.
Ja som dala na rady jednej pani a zacala pit 10 dni pred planovanou menstruaciou caj z alchemilky zltozelenej a hluchavky bielej, ale len sypany. Sackovy stoji za nic. Tiez som mavala problemy s cyklom a tento caj mi ho nastartoval uplne super. Bez liekov, injekcii a chemie som odvtedy mavala cyklus sice na 35 dni, ale pravidelny, mohla som si podla toho prevracat kalendar. Takze babulky drzim palceky, moc moc moc.

viktoria1975
autor
13. mar 2012

@ame presne aj ja...rozne problemy...aj OHSS - 2x, zle som znasala stimulky aj odbery, desne bolesti a potom po vklade krvacanie, hoci bezne nemavam vobec menzes a ani ovulaciu pravdepodobne. A aby toho nebolo malo, tiez uz nemam 30, ba ani 35 uz...Ako sa prejavuje PCO?

ame
13. mar 2012

@obycko dakujem za radu, sypany caj z alchemilky mam doma, skusim ho pridat do suplika, kde mam lieky...
@viktoria1975 ak mas vek podla nicku, tak ja som len o rok mladsia 😀 Ja som mala noc pred odberom strane bolesti brucha a este aj tri dni po nom, len som lezala a nevedla som sa narovnt. Je treba pri stimulacii pit preto vela vody.
A dr. ti vobec chybajuci menzes neriesi? PCO sa prejavuje prave tym chybajucim menzesom, cyklami bez ovulacie, neodplavuje sa sliznica z maternice a velmi lahko sa to moze zvrtnut na karcinom sliznice.....lebo stale rastie vplyvom estrogenov, kt. je pri PCO velmi vela. Clovek lahko pribera, aj so vzduchu 😠 , mava viac ochlpenia, niekedy padaju aj vlasy. Na menzes sa dava Duphaston, ale je to len umely menzes, bez ovulacie. Vajecniky su pri PCO obalene ako keby takymi cystickami podobnymi nahrdelniku, su to vlastne neprasknute folikuly, kt. sa sice uvolnili, ale nie do vajcovodu, ale dovnutra, do seba. Cize mas vajecniky obalene mnohymi malymi cystickami...to su polycysticke vajecniky. Sposobuje to nerovnovaha hormonov, telo produkuje vela estrogenu a malo progesteronu.

viktoria1975
autor
13. mar 2012

@obycko Tiez mam problem s tym, ze mi nerastie sliznica...Cajiky, co odporucas si zabezpecim. Nemas nahodou skusenosti s MACOU? Nieco som si precitala a objednala ju, tak som zvedava...

obycko
13. mar 2012

@viktoria1975 Nie, s Macou nie. Ja som mala kedysi kvapky Gynex, ale podla mna zbytocne vyhodene peniaze. Tento caj pomohol aj kamaratke. Ked som bola potom na kontrole v CAR centre, tak sa len cudovali, ze ako je mozne, ze mi z nicoho tak sliznica krasne rastie aj bez liekov. 🙂

viktoria1975
autor
13. mar 2012

@ame presne take bolesti som pred odberom aj po nom mala aj ja. Snazili sa riesit chybajuci menzes, ale hormonalny profil je ok a ani hysterkou nic nenasli...a tak ma supli na IVF. Dokonca som ani na clostylbegit nereagovala...Z priznakou, ktore si napisala asi nemam PCO...nemam sice menzes - i ked teraz dufam, ze sa to popravilo, asi ani ovulku a nerasie mi sliznica. Ale ziadne cystyochlpenie a pod. Pribrata som, ale z 3 rocneho uzivania hormonov...a ano, mam vek podla nicku...A ty si v akej faze....? Kam chodis do CARu? Neskusala si MACU?

viktoria1975
autor
13. mar 2012

@obycko Vies, co mne nasadila na sliznicu a po com pekne rastla - melatonin...len to nechcem prekombinovat vsetko, tak asi cajiky a tu MACU vyskusam.

obycko
13. mar 2012

@viktoria1975 mne davali Estrofem.

ame
13. mar 2012

@viktoria1975 podobne, mne tiez nezaberal clostylbegyt, netvorili sa mi po nom ziadne folikuly. Mna supli na iVF prave pre PCO. PCO je vsak viditelne pekne aj sonom.
Ja som teraz vo faze, ze skusame prirodzene s pomocou lieku Metformin, ten je prave na PCO, mal by pomoct vajecnikom dozrete vajicko uvolnit...a ak nam to do konca roka nepodari, pojdem na tretie, posledne IVF. Do CARu som chodila do Heliosu v Martine. MACU som neskusala, zatial

viktoria1975
autor
13. mar 2012

@obycko mne estrofem vobec nezaberal...ale ten melatonin ano. v momente v ktorom si otehotnela si nieco uzivala, ale vobec nic?

viktoria1975
autor
13. mar 2012

@ame Ja som tiwz vsetko vysadila, objednala macu a skusim tiew cajiky, co obycko radi a skusime prirodzene. Nemam sil na 3. IVF a najma sa strasne bojim, ze nieco zlyha - ze sa nepodari stimulka, ze nebudu vajicka, ze sa neoplodnia alebo ze nepreziju PK...lebo naposledy zo 7 oplodnenych prezili len 2 ks...mam strach, ze to niekde zlyha...tak neviem, ci sa na to vobec dam, som unavena a momentalne velmi smutna...

ame
13. mar 2012

@viktoria1975 citim to podobne, mne sa v druhom pokuse z 5 odobratych vajok oplodnili len dve a do 5. dna uz nebolo nic. Boli to riadne nervy...skusime tto s ymi cajmi....zatial na dalsi pokus nemysli, aj ked je to tazke, treba mysliet pozitivne, lebo myslienky velmi ovplyvnuju, drzme si palce 😉

viktoria1975
autor
13. mar 2012

@ame mas pravdu o par dni sa snad pozviecham, ale teraz este potrebujem smutit, lebo ma strasne boli srdce a nikoho nemam chut vidiet...vsetko bolo dobre - sliznica, embrya a aj tak to nevyslo a to ma depta...drzim tiez palceky!

obycko
13. mar 2012

@viktoria1975
@ame babulky viem ake to je. Velmi vam drzim palceky. Uprimne velmi. Teraz som nic nebrala. Stale som pila len tie caje a akurat co som este si dala vzdy na ranajky bol zeleny jacmen od GW to asi posledny pol rok. Nic ine.
Inak mne pri druhom IVF odobrali 14 vajicok, z toho sa mi 12 oplodnilo a na piaty den 11 zdegenerovalo. zostalo jedno jedine a aj to nebolo uplne 100% zivotaschopne ked mi ho vkladali. Lebo aj to mi povedali, ze nevyzera uplne super, ale tak ked boh da aj motka vystreli. Takze tak.

viktoria1975
autor
13. mar 2012

@obycko vies, ze mam presne taky pocit, ze tie moje dve, co mi vkladali neboli uz celkom OK, ale nepovedali mi to...jedna bola blastocysta a jedna morula. Ale ten pocit mi ostal...embryologicka co sa obvykle usmieva sa tvarila tak kyslo, ostalo mi to v hlave a ked pojdem na konzultaciu k lekarke, urcite sa jej na to opytam...Pyses, ze beries aj zeleny jacmen. Ja som ho pred casom uzivala tiez, skoro rok. Bdala si na sebe nejake ucinky...?

obycko
13. mar 2012

@viktoria1975 citila som sa velmi sviezo. Vzdy som byvala unavena a ked som ho uzivala tak sa to velmi zmenilo. Mala som stale plno energie. Okrem ineho som mala pocit, ze sa mi zlepsila plet, vlasy a nechty. A celkovo som nemala problemy s travenim. MOzno si tolen nahovaram, ale tak mi to prislo. Brala som ho aj prvy mesiac co som otehotnela, potom sa mi uz minul a nove balenie som si neobjednala. Co teraz aj lutujem.

viktoria1975
autor
13. mar 2012

@obycko mozes mi napisat, ako si si davkovala ten caj z alchemilky zltozelenej a hluchavky bielej?