Opuch na intímnych miestach

monuliak9
13. jan 2023

Ahojte, veľmi neprijemne sa cítim , ale prosím vás o radu, osprchovala som sa a použila nový sprchac na intímnu hygienu čo som dostala na Vianoce , zrejme nastalo podráždenie, ani nohy k sebe neviem pomaly dať . Najprv to svrbelo, potom pálenie také že až slzy mi vyšli, neskôr sa pridal opuch a teraz ma tak stipe všetko zospodu že idem omdliet. Pohotovosť u nás je katastrofálna, prosím na rýchlu úľavu niečo podomácky? 🙏 Neviem nejaky sedavy kúpeľ alebo čokoľvek lebo to je na zblaznenie

teleskop
13. jan 2023

umyvat cistou vodou

kp7333
13. jan 2023

@monuliak9 a nie je to mykoza? skus Canesten combi kupit v lekarni.

monuliak9
autor
13. jan 2023

@kp7333 dala som si Canesten , masť a zhoršilo to ale že brutálne. Nemyslím že mykóza , zvykla som ju mať v tehu a toto je oveľa horšie , také rapídne. Ani sedieť neviem, no katastrofa

kp7333
13. jan 2023

@monuliak9 tak mozno alergicka reakcia. skus nejake lieky proti alergii.

barbied
13. jan 2023

@monuliak9 o aký intímny gél ide?

marcellka32
13. jan 2023

Sadla by som do čistej vody do vane

kp7333
13. jan 2023

@monuliak9 kazdopadne, ked sa to zhorsuje, treba ist k lekarovi.

babababka
13. jan 2023

ja som toto mala pri ATB,dr.hneď to vysadila a dala mi nejakú masť.Svrbelo neskutočne a keď som sa poškrábala tak veľmi-veľmi bolelo.Neviem čo mi dala,prešlo to až po 10-tych dňoch.Neskutočnééé,mám hrôzu už keď si na to pomyslím už je tomu 36 rokov.Ja by som šla na urgent.

lentilka23
13. jan 2023

Zodak1 tbl (fenistil kvapky nie krem!) proti alergii, mas alergicku reakciu na ten pripravok. Uz si to nedavaj. Ja som to zazila tiez, je to otrasne...

monuliak9
autor
13. jan 2023

Och , normálne mi pulzuje celý spodok. Je to nejaký gél talianskej značky , píše že je na prirodnej báze. Ja v robote nosím legíny , dosť tesné tak možno nejaký zápal alebo čo , každopádne niečo mi to podrazdilo a idem sa zblázniť. Kým to len svrbelo myslela som že to bude mykóza dala som si Canesten tabletku aj gél , ale prešlo to do takého brutalu že fakt mi slzy idú do očí. Dala som si dithiaden tak aspoň opuch snáď ustúpi, nejako sa chcem vyhnúť pohotovosti tu u nás 🤐 ale je to veľmi nepríjemné fakt ešte som také nezažila a to mám za sebou dva prirodzene pôrody ale toto je horšie 🤯

monuliak9
autor
13. jan 2023

@lentilka23 a prešlo to potom či si musela ísť ku doktorke ? 🙏

sisa_s
13. jan 2023

Oznacim ti p.doktorku z gynekologie 🙂 @sabinka022

sabinka022
13. jan 2023

@monuliak9 Sprchovat studenou vodou, per os antihistaminika(dithiaden,zodac,zyrtec...), nechat co najviac vetrat. Ak sa to bude zhorsovat,tak na pohotovost ev.k aplikacii Hydrocortizonu.

lentilka23
13. jan 2023

@monuliak9 ten canesten ti to este viac podrazdil ( tiez som to spravilala 😥) je kontaktna alergicka reakci, nic naozaj nic si na to nedavaj, maj to na vzduchu. Prejde to neboj. Ten dithiaden si si dala dobre.

lentilka23
13. jan 2023

@monuliak9 preslo nemusela, ale casom som mala aj po kojeni na bradavkach a to bolo tiez peklo. To som sla k alergologicke a koznej, potvrdili mi koznu alergiu kontaktnu.

denda007
13. jan 2023

Skuste si dat zodac alebo fenistil proti alergii

lentilka23
13. jan 2023

@lentilka23 opravujem: fenistil kvapky ano, nie krem!!! tak som to myslela, pri kontakte s akymkolvek kremom sa ti to zhorsi.

monuliak9
autor
13. jan 2023

Bože baby ste úžasné. Tak som tu plakala , lebo fakt toto som ešte nezažila. Omyvala som to sprchou , dala dithiaden a človeče ten zabral. Nechcem zakríknuť ale je to neporovnateľne lepšie. Ďakujem vám všetkým ♥️

anickabasnicka
13. jan 2023

@monuliak9 to je dobre,ze ten dithiaden zabral. jen po nem ted muzes byt spavejsi,tak urcite nesedej za volant nebo nic nedelej s necim ostrym.a ten gel radeji vyhod.nehodi se ani na myti podlahy. mozna tak na wc,ale jedine v rukavicich. 😀