Opuch na intímnom mieste

nikolca
30. nov 2023

Prosim viete poradiť?opuchla som tam dole strašne to boli mam tam take zdurene miesta mam problem sa vycikať keď sa utieram strašne to boli nemôže to byť sprchačom?

mimi3008
1. dec 2023

@nikolca tak sedavy kupel v repiku/harmanceku by mohol pomoct. A pouzivat na umyvanie detske mydlo

nikpa
1. dec 2023

@nikolca podľa mňa máš bakteriálnu vaginózu, kúp si niečo voľne dostupné v lekárni.

simsalabim
1. dec 2023

@nikpa na bakterialnu vaginozu nie je volne dostupne nic, maximalne Betadine.
@nicolca - je piatok, este stihnes dr.

nikolca
autor
1. dec 2023

Baby asi budem musieť isť k doktorovi mne to rano začalo krvacať no mam strach či to môžr byť

simsalabim
1. dec 2023

@nikolca to je tym, ako je podrazdena sliznica. Urcite urobi vytery a sa ti nieco kombinovane na mykozu aj bakterialnu infekciu.

andreakotesova
1. dec 2023

Kľudne môžeš mať upchatu Bartoliniho žľazu. Treba ísť k dr.

nikpa
1. dec 2023

@simsalabim samozrejme že je, minimálne Canesten gyn combi a aj v DM predávajú vaginálne kapsule tiež na to ale iné. Nehovorím, že nemá ísť k dr. dupľom keď už to má v takomto stave...

simsalabim
1. dec 2023

@nikpa Canesten combi, alebo clotrimazol, je sirokospektralne antimykotikum. Nedava sa na bakterialne zapaly posvy.

nikpa
1. dec 2023

@simsalabim gynekológ určite dá niečo iné ale z voľnopredajnych sa na bakterialne infekcie uvádza, že je Canesten. Ako prvá pomoc lepšie než nič.

simsalabim
1. dec 2023

@nikpa az na to, ze na bakterie nezaberie 🤷‍♀️ Ale ok, nechcem sa hadat. Kyo chce, nech vyskusa…

nikpa
1. dec 2023

@simsalabim raz som čakala na výsledky výteru ale už sa to nedalo vydržať tak som v lekárni pýtala niečo na opuch a svrbenie a dala mi Canesten čipku. Zabrala hneď na druhý deň ale je pravda, že sa mi to do týždňa vrátilo. Za pár dní som mala výsledky (bakteriálna vaginoza) a recept od gynekológa, to mi potom zabralo už poriadne. Takže áno asi máš pravdu.
Síce zaberie ale len na chvíľu.

simsalabim
1. dec 2023

@nikpa ono je mozne, ze tym, ze bola narusena rovnovaha, ze sa premnozili aj kvasinky. Zvlastne, ze ti nedala rovno daco kombinovane, ako napr Polygynax.