Oprava popôrodného šitia

3. jún 2023

Ahojte, je tu prosím nejaká, ktorej povolili stehy a musela ísť na prešitie ? Rodila som pred 2 týždňami, budúci tyzden mam naplánované prešitie v celkovej anesteze.
Vonkajšie stehy mi povolili vyzerá to tam otvorené je preto naozaj potrebné opraviť to. Strašne sa ale bojim 🙏🏼 Ak ste mali opravu dopadlo všetko dobre ? Nakoniec sa to pekne zahojilo a zarástlo že ostala len jazva po nastrihu ?
Dalej ma zaujima ako to bude s dojčením, predpokladám že po anesteze dojčiť hneď nemozem, problém je ale ten že odsavackou akoukoľvek si nič odsat neviem proste to nejde, ručne čosi povytláčam ale teda tiež nič moc preto by ma zaujimalo či sa to mlieko prirodzene po nejakom case aj samo obmieňa alebo po anesteze som ja proste s dojcenim skončila ? 😭

zzuunnaa
3. jún 2023

mne vypadli vonkajšie stehy po cca 5 dňoch od porodu a keď som bola s tým u lekarov, tak mi všetci vraveli, ze sa to spätne nezosiva. V nemocnici mi na to dali takú hnedú masť, môj lekár to potom zamenil na betadine ale tak že na gazu a cely deň nosiť. Jazva sa mi pekne stiahla a zrástla sama 🤷🏽‍♀️ Prekvapená som že ideš na presitie

elmivelmi
3. jún 2023

kup si elektricku odsavacku medelu,a musis ju dohsie mat aspon 20' potom sa to rozbehne,ja som bola po porode tak na kyretazi,ked mala dvera 6 tyz a s odsavackou som to dala v nemocnici 5dni,cize mlieko slo a ked som dosla domov mala sa normalne prisala.A konil sa dalej 2 roky.
S rou ranou ti neviem poradit,snad to dobre bude.

petamich
3. jún 2023

tiez sa mi rozpadlo sitie a riesili to presne rovnako ako pise @zzuunnaa nesili mi to naspat, tu mast som si davala

autor
3. jún 2023

@zzuunnaa
@petamich
Tak to neviem zrejme ste to nemali tak do široka otvorené ako ja ? 🤷🏻‍♀️ Lebo ozaj že ja tam mam akoby druhu dieru ozaj to vyzerá zle toto pochybujem že by sa až tak malo schopnosť samo stiahnuť a zrast

petamich
3. jún 2023

no netusim 🙂 najlepsie ist tam, kde si rodila ak si este v 600-nedeli a nech sa na to pozru, drzim paste

kiki68
3. jún 2023

Je lepsie to presit a vycistit v narkoze, ako cakat na zazrak. Dobre je, ked to hoja pomocou lasera. Mne tym hojili zapaleny steh dovnutra a bolo to super. Krasne za tyzden zhojene. Alebo to nasvietit tou biolampou mi odporucali priamo v nemocnici. A malo by to vyzerat ok, keby nie, tak je stale plasticka chirurgia a tam daju dokopy aj nemozne.

zzuunnaa
3. jún 2023

Ja som tiež bola zúfalá z toho, plne Tá chápem... Som sa aj bála dole čo i len pozrieť :/ A keď mi vraveli, že mi to nezosiju kukala som na nich že či sú OK 😀 ale telo ma neuveriteľnú schopnosť regenerácie.. Ale veď lekári vedia čo robia, držím palce aby všetko dobre dopadlo!

lapersefona
3. jún 2023

Ked ti to zasiju tak po 2 týždňoch si môžeš kúpiť olejcek nechtíka od Weledy a natrieť na popôrodnu vložku na tie miesta kde su stehy a ti to bude pekne liecit aj tlmiť citlivosť

autor
4. jún 2023

@kiki68
@zzuunnaa
@lapersefona
Ďakujem za odpovede, aj tak som z toho vystresovana neskutočne 😭 a ako tazko sa funguje s bábätkom v takých bolestiach už som mylsela že budem mat pokoj a idem do toho odznova, nič no zvladnem to, musím 😃

anile12
4. jún 2023

Ja som bola na zákroku v celkovej anestézie a pýtala sa anesteziologicka ci ešte kojím. Lebo ze ak áno tak dávajú takú anestezu po ktorej môžeš dojčiť spokojne hneď

2006_1211
5. jún 2023

Ja som mala zvnútra aj z vonka spolu dokopy okolo 40 stehov a neviem ako tie vnútorné ale tie vonkajšie sa mi celé rozpadli a mala som tam dieru a vyzeralo to hrozne a musela som ísť na resuturu čiže opätovne zošitie a to ma uspali a museli mi to zoskrabat starú kožu aby tam bola krv aby sa to mohlo znovu zasit po Prebudení som mala extrémne bolesti ale po dni to bolo lepšie a už sa cítim celkovo lepšie a vyzerá to už pohode odost lepšie ako predtým ale furt ma to boli keď sa toho dotknem a to je už mesiac od vtedy

autor
5. jún 2023

@2006_1211 ja som akurát tesne po, nemám info či mi to tiež museli zoskrabavat ale boli to teda poriadne 😭 oveľa viac ako po pôrode a to v sebe mam aj lieky proti bolesti

Prajem nám obom skore zahojenie a nech to tam vyzerá ako nové 😀😀

2006_1211
5. jún 2023

Áno boli to viac ako po pôrode ale to zvládneš. Skóre uzdravenie

halci
5. jún 2023

Mala som velke sitie po prvom porode. Stehy povolili, otvorilo sa to. Bola som asi po 5 dnoch na kontrole u porodnika a ten povedal ze to nie je do svalu a mam si tam davat peru balsam, ranu udrziavat v cistote. Pomohlo to, zacelilo sa to. Cize nemusela som na opatovne sitie. Presne aj ja som sa bala co bude s babatkom, ktore som kojila.