Operácia karpálneho tunela

ala76
6. okt 2017

Ahojte žienky.Mam ísť na operáciu karpálneho tunela a práve mi aj bolo poradene že dať si to urobiť u plastického chirurga (keďže dnes to robia všade)nie hocikde a to buď Sliač alebo bb na radvani.prosim kto má skúsenosť stým je to u plastických chirurgou ?ide to cez poisťovňu?ďakujem.

ala76
autor
6. okt 2017

Opravujem je to spoplatnené?

halit13
6. okt 2017

@ala76 a prečo na plastiku?

ala76
autor
6. okt 2017

@halit13 to mi poradil ortopéd že tam to urobia najlepšie keďže ruky budem potrebovať najviac .a kade kto už robí operácie tohto druhu.napr.klasicka chirurgia určite nie.

halit13
6. okt 2017

Takto to je po operacii, klasicky absolvovanej bez plastickej chirurgie... , operoval ma ortoped, na druhej ruke som bola na chirurgii ruky v Bratislavskom ružinove a to je ine kafe .....

halit13
6. okt 2017

... Druha ruka chirurgia ruky v ba....

ala76
autor
6. okt 2017

@halit13 a ja pracujem manuálne aj budem

ala76
autor
6. okt 2017

@halit13 rozumiem dobre každá ruka bola inde robena?a fungujes normálne po operácii,ako dlho si marodila?

ala76
autor
6. okt 2017

@halit13 po akom čase bola druhá robená?

halit13
6. okt 2017

@ala76 a? nechápem, ale nevadí, pomažem teda, veď ide o to aby sa "opravili" ruky, obe mi po operacii funguju na 100% a to som mala pred operaciami veľke problémy, hlavne aby bol lekar čo už má s operaciou prax

halit13
6. okt 2017

@ala76 asi po 3rokoch, lebo dovtedy to bolo este ako tak

ala76
autor
6. okt 2017

@halit13 ďakujem,áno viem že iná liečba neexistuje.a keď to má pomôcť tak prečo nie.dlho si marodila?boli nejaké rehabilitácie?😊

halit13
6. okt 2017

@ala76 ja som marodila, teda ak sa to da tak povedať 2 dni, vraj šetriť, ale pri 2 malých detoch sa to nedalo, takže cca 5 dní po som piekla torty a zákusky na veľkú noc, síce to bolí, ale si predstav, ani rehabilitáciu nebolo treba 🙂

halit13
6. okt 2017

druhú som si bola dať robiť na jednodňovku Medchir v kolárove, a tam by som sla znovu ak by niekedy znovu trebalo ...... po 3 hodinách som bola doma

ala76
autor
6. okt 2017

@halit13 futbal tak super ale stichy kedy vyberali?ja pracujem v tescu a to asi nepôjde hneď?a nemá to až v katastrofálnom stave.tskze čím skôr tým lepšie.

ala76
autor
6. okt 2017

@halit13 ja tiež na jednodňovú chcem ísť.

halit13
6. okt 2017

@ala76 jedine, čo bol po operacíí trochu problém, boli napr ťažké veci - napr. nákup, alebo dotiahnutie viečok pri zaváraní, vtedy v tom nepríjemne zabrnelo, to bolo aj niekolko mesiacov, ale nič strašné a čím skôr, tým lepšie , štichy po týždni

ala76
autor
6. okt 2017

@halit13 Ďakujem pekne si ma povzbudila lebo unas je dt je jedna čo marodila vyše mesiaca.a stycby po dvoch týždňoch a aj rehabilitácie.

majka01_74
6. okt 2017

Tiez som bola u plastickeho chirurga, pomenila som sluzby aby som mala 5 dni pokoj, potom som to nosila previazane kvoli stehom, tie sli von po dvoch tyzdnoch.
Nebolelo to vobec, ked teraz zdvohnem nieco tazke tak mu to v tom brni, inak pohoda, pred operaciou mi aj pero z ruky padalo a budila som sa na neskutocne bolesti ruky

pininka
6. okt 2017

Odporucam ti dat si to urobit u plastickeho a nejakeho,ktory jw overeny. So mnou lezala jedna pani v nemocke, robili jej uz druhu ruka,prva v pohode, druha doktorovi sa smyklo a narezal jej aj slachu. Dodnes nevie hybat s rukou, resp prstami a to je krajcirka. Hned po operacii citila ze daco nieje ok a az ked sa ho opytala,tak sa jej priznal. Co uz ale teraz

ala76
autor
6. okt 2017

@pininka
@pininka dakujem,idem na to🙂ja co som mala informacie tak mi ani povedala dlhe liecenie a toho som sa nalakal trochu aj ked viem ze nenaodkladam nic.este mi je divne ze sam ortoped mi poradil plastickeho chirurga a dobry ortoped.

alami
6. okt 2017

Dievčatá a vy ste mali problém na obidvoch rukách? Ako sa to môže naraz urobiť na oboch? Ja mám dlho už problém len na pravej, teraz začínam ale cítiť tŕpnutie a slabosť v prstenníku a prostredníku plus sa to tiahne dlaňou aj na druhej ruke. Som z toho nešťastná, lebo v pravej som mala strašne silné bolesti malíčka od chrbtice, dr čo mi to riešil neskôr, tak tvrdil, že karpál, robil mi opichy až trafil priamo nerv, potom už som mala šialené bolesti celej ruky a skončila som v nemocnici. Teraz mám relatívne kľud. Ale som na liekoch na neuropatickú bolesť. len neviem, či je to viac od chrbtice, alebo od karpálu v tej pravej. Boli časy čo ma to veľmi bolelo hlavne do palca a slabosť v ruke, nič som nešla udržať. Preto aj verím dr, že to je aj karpál. Ale že naraz aj karpál aj od chrbtice v tej istej ruke, to mi nejak nešlo do hlavy. No a teraz tá ľavá, ako som opísala. Ale to som si už povedala, že mi asi šibe, že predsa si nemôže človek poškodiť karpál na oboch rukách.

majka01_74
6. okt 2017

@alami moze byt poskodeny v obidvoch rukach, syndrom karpalneho tunela vlastne znamena ze su nervy veduce zapastim do ruky utlacene zhrubnutou slachou alebo svalom. Pri operacii sa to vlastne len uvolni.
Najprv musis ich na neurologiu kde ti spravia specialne vysetrenie a potvrdia alebo vyvratia ci tvoje problemy suvisia so syndromom karpalneho tunela.
Mne v jednej ruke povrdili a v druhej nie, aj ked aj druha ma obcas trapi. No moze to prist casom.....

ala76
autor
6. okt 2017

@alami tento problém môže byť buď od chrbtice alebo karpalny z manuálnej práce. tak mi to povedal neurológ aj ortopéd.kazdopadne to treba riešiť ísť na vyšetrenie rúk to robia aj niektorý neurológovia (nemajú to všetci ten prístroj).tam sa zisti nakoľko je poškodenie v akom rozsshu a odporúčam už aj ja to operovať kým to nieje horšie ako sa oblbovat dakymi liekmi.je to len dočasne.od typu poškodenia závisí aj dĺžka liečby.A,dajú sa poškodiť obe prečo nie veď obe sa používajú.ja to mám z manuálnej práce a pravú viac ako ľavú.ale teraz šetríme pravú a mamám ľavú a už je väčší problém aj na ľavej.drxim palce.

alami
6. okt 2017

@majka01_74 a nevieš, ako sa volá to vyšetrenie? Ja som na neurológii sledovaná už tak cez 2 roky s týmto, ale takéto vyšetrenie mi nerobili, že by potvrdili karpál. A teda to by som bola celkom zvedavá, či by sa potvrdil. Tam mi robili iba také vyšetrenie nakoľko mám poškodený nerv čo ide predlaktím do malíčka, to sú také tie výboje elektrické. Odchodila som rehabilitácie, jednak na chrbticu, jednak cviky, pri ktorých sa rehabilituje priamo ten nerv a ked mi nič nezabralo, riešil ma primár z rehabilitačného a ten, že je to karpál popri tom. u m§a neviem z čoho, jedine útak zo spania s rukou pod hlavou, alebo z PC, ale zas až tak veľa nerobím na PC, v minulosti som ale robila aj celé dni na PC.
Lieky žiaľ musím mať, to sú strašné bolesti, mne tlačí stavec na miechu a vyráža mi to do ruky. Karpál je k tomu len ako vec číslo 2. No len pre mňa celkom nepotvrdená, keďže som nebola na nijakom vyšetrení, ktoré by to priamo potvrdzovalo. Hoci ma teda naň liečia.
Mne len teda to nešlo do hlavy, že ak vzniká útlakom, tak či sa to môže naraz pobabrať na oboch rukách.

majka01_74
6. okt 2017

@alami no prave tie vyboje elektricke su to vysetrenie, potom sa mal neurolog jednoznacne vyjadrit ci to teda je syndrom karpalneho tunela.

halit13
6. okt 2017

@alami najprv na jednej a po rokoch na druhej, a samozrejme to treba povrdiť meraním na neurologii, od operácií naštastie nemám problem, ja som čakala až moc dlho, ale keď mi začali vypadávať pohare z ruky a v noci som sa budila na bolesti a nevedela som zašiť gombík ako strpli prsty, tak som si povedala, treba to riešiť ....

ala76
autor
7. okt 2017

@alami vela zien to a hlavne zeny.na neorologii robila vysetrenie EMG je to v skratke.trvaj na tom ked ti neurobili.to je v podstate prvorade toto vysetrenie podla mna a potom sa uvidi co dalej.🙂

nankab
9. okt 2017

zdravím, ako doplnok by som odporúčila užívať tinktúru Belotŕň na zápaly nervov a biominerál Calcium fluoricum na elasticitu šliach, ciev🙂

ala76
autor
15. okt 2017

@nankab ahoj,prosim ta kde mozem dostat tieto doplnky,pretoze po novom mi mudr poedala ze to nieje na operaiu podla emg pristroja.co ma tesi aale bolesti pri namahe mam stale hlavne v noci.momentalne beriem len magnesium.dokonca povedala ze problem bude niekde inde ale kde co ako nic neriesila.takze menim neurologa ale kym sa knemu dostanem to potrva.dakujem

ala76
autor
15. okt 2017

nasla som si aj ortezy ktore su vhodne na karpalny tunel.,ani to mi nebola schopnna poradit doktorka.