Opakujúce sa biochemické tehotenstvo

emily241
26. nov 2014

Maminky, zaujima ma, ci ste sa s tym stretli...mam 15mesacnu dcerku, ktoru stale kojim. Je to asi 6 mesiacov, co sme sa prestali chranit, o babo sa sice aktivne nesnazime, ale ani sa mu nebranime. No pocas tohto obdobia som mala 4x biochemicke tehotenstvo. Jedna dr. sa vyjadrila, ze by to mohlo mat suvis s kojenim. Odlahlo by mi, keby to tak bolo, lebo uz mi to robi starosti. S babom sa neponahlame, ale urcite este chceme deticky. Inak pred par mesiacmi mi robili komplexne vysetrenie z krvi a vsetko mam ok. A dcerku som pocala hned prvy cyklus, tehotenstvo bez problemov...mala niektora podobny problem?dakujem za kazdy prispevok 🙂

emily241
autor
26. nov 2014

nikto nic? 😉

ninan2
26. nov 2014

@emily241 Ahoj, a si si tym ista? Ako sa to prejavilo, mala si pozitivny tehotensky test a napriek tomu si vzdy dostala MS? Pokial viem tak dojcenie nebrani otehotneniu, mam kopec kamosiek co uz roky dojcia starsie deti a maju teraz babatka... ziadna s tym nemala problemy

emily241
autor
26. nov 2014

@ninan2 ano som si ista, ze to bolo biochemicke...mala som presne take priznaky ako pri prvom dietatku, aj mi meskala ms a potom prisla o tyzden dva neskor...aj slabucko pozitivny test som mala, ale ciarka netmavla...ja mam kamosku, co nemohla otehotniet a ako prestala kojit, hned sa podarilo, ale biochemicke nemala aspon o tom nevedela...

ninan2
26. nov 2014

@emily241 hmm, no lenze ako vidis s otehotnenim si nemala problem ani ty... a urcite dojcenie nesposobuje potraty... ale az 4x sa mi teda zda dost vela, to asi nemoze byt nahoda... skus sa spojit s tvojim gynekologom ze co on na to...

ninan2
26. nov 2014
margarita
26. nov 2014

suvis s kojenim by to podla mna mohlo mat len ten,ze mas kojenim este zvyseny prolaktin, ale to by nesposobovalo potraty.
poznam osobne aj zopar bab, co otehotneli pocas kojenia, mali pocit, ze nemozu, a aj tak 😉

skor by to mohol byt nejaky endokrinologicky, hematologicky alebo imunologicky problem.
skus patrat, v niecom problem bude...

emily241
autor
26. nov 2014

@margarita jedna dr. sa vyjadrila, ze by to teoreticky mohlo mat suvis, ze telo je akoby pomylene tymi hormonmi...ale tiez sa mi to nezda, kedze sa to stale opakuje.. inac u endokrinologa sa liecim, akurat mam zajtra kontrolu...uvidim, no s malym dietatom behat po lekaroch... 😒

emily241
autor
26. nov 2014

@ninan2 ano to bude najlepsie, spytat sa mojho gynekologa 🙂 vdaka

emily241
autor
26. nov 2014

@margarita inak este ma napadla jedna vec..mame v rodine celiakiu, aj ja mam pozitivnu genetiku, no robili mi pred 2 mesiacmi krvne testy a vysli negativne, no aj mladsia sestra mala negativne a gastroskopiou jej celiakiu diagnostikovali...ak by som teoreticky mala tu celiakiu, myslis, ze by to mohla sposobovat?neviem, ci si zdravotnik.. 🙂

margarita
27. nov 2014

@emily241
nie som zdravotnik, iba pouceny laik 😉 , sama som 3x potratila, ale u mna bola pricina hematologicka a endokrinologicka. co sa tyka celiakie, ano, mne reprodukcna geneticka Mudr. Malickova v Prahe vravela, ze celiakia sposobuje potraty v rannom stadiu tehu. mne robili krvne testy aj na to, ale sa mi nepotvrdila.
Tak mozno skus to este na tom gastre, niektori dokonca odporucaju aj preventivne pocas snazenia tak 6 tyzdnov asi skusit uplne vylucit lepok, aj ked nemas potvrdenu celiakiu v anamneze.

trgypadl
27. nov 2014

@emily241 ahoj pocas tych 4x Ti potvrdil aj lekar tehotenstvo???lebo meskanie menstruacie pocas dojecnia je uplne normalne, vobec nemusi byt pravidelna.

emily241
autor
27. nov 2014

@trgypadl nie nepotvrdil, ale priznakov tehotenstva bolo tak vela, ze som si bola ista...aj slabucko pozitivny test, niekedy aj tyzden rovnaka ciarka, potom zmizla a dosla ms..

emily241
autor
27. nov 2014

@margarita rozhodla som sa, ze si dam spravit biopsiu na celiakiu, aby som si bola ista 🙂 lebo ju ma mama aj vsetky moje sestry, genetiku mam pozitivnu aj ja...a priznaky by sa tiez nasli keby chcem 🙂 len ta krv negativna je divna...inak dnes som bola u endokrinologa a vraj mam hranicne hodnoty, lenze krv mi brali pred pol rokom, tak pojdem zajtra znova na krv...tak ktovie kde je pes zakopany 😒

lauricka
27. nov 2014

@emily241 kazde zenske telo je uplne unikatne a reaguje inak, takze si nikdy nemozes byt ista, ze u Teba prave dojcenie nesposobuje problemy s dalsim tehotenstvom, aj ked Zuzka/Katka/Cecilka s tym problem nema.
Asi by sa k tomu mal vyjadrit lekar. Mozno, ak budu problemy nadalej, spravit dake geneticke testy alebo co...alebo proste to bude chciet cas. Lekar bude najlepsie vediet a aj tak je vsetko vo hviezdach 😉

emily241
autor
27. nov 2014

@lauricka suhlasim, ze ked ide o hormony, moze to byt velmi individualne, len som dufala, ze sa najde niekto s podobnym problemom 😉 ale aj tak potrebujem mat istotu, tak mi nic ine neostava len to riesit cez lekarov...

trgypadl
27. nov 2014

@emily241 vies ak Ti lekar nepotvrdil tehu, tak sa mozes len domnievat, ci to bolo aj realne.

emily241
autor
27. nov 2014

@trgypadl jaj myslis, ci som si to nenamyslala? 🙂 ale my sa o babo nejako nesnazime, no nechcela som brat antiku tak sme si povedali, ze to nechame na prirodu...nejako som na to nemyslela, ale zrazu som proste citila ten naval hormonov, podbrusko bolelo, ms neprisla, bradavky strasne citlive, pri kojeni sa to neda nevsimnut, jaj a typicky vytok...a zrazu zo dna na den priznaky zmizli...takze urcite...poznam svoje telo a navyse vzdy to bolo rovnake ako zaciatok prveho uspesneho tehu...

petrusape
27. nov 2014

@emily241
mala som nieco podobne, ale nekojila som dcerku,ked som druhykrat otehotnela, v 8tt MA a potom iba biochemicke (moj gynekolog sa vyjadril, ze niekolko druhov tehotenskych testov nemoze vyjst pozitivne, ak zena skutocne nie je tehotna, boli by biele ako sneh...). Prve tehotenstvo bez problemov, otehotniet som vedela tiez velmi rychlo aj pri ostatnych pokusoch, nakoniec mi zistili rozsirenejsim rozborom krvi, ze mam "syndrom lepivych dosticiek", brala som nasledne anopyrin (neskor fraxiparine) na riedenie krvi a dalsie tehotenstvo skoncilo uspesne.

chmurkaxy
27. nov 2014

@emily241 ahoj,my sme pred malým mali 4x biochemické tehu (pomohli lieky na.stitnu), po.porode už ďalších 5 biochemickych tehu.
druhé babo chceme a.snažíme sa, endokrinologicka povedala,že je.problém aj v prolaktine (otehotnenie) aj v oxytocine (udržanie). Oba sa vylučujú.počas kojenia. Oxytocin má za následok stahy maternice, ako.pri.porode,kedy sa tiež vylucuje, takže sa pri kojeni vylúči,donúti maternicu sa stiahnuť a tá zluplne všetko,čo je na.nej (aj bábo,kým nie je veľmi zahniezdene). odporučila mi zvýšiť dávku na sdtitnu (pri snahe otehu musí byť hladina TSH do 2,5, spýtaj sa či ti nedajú aspon minimálnu dávku euthryroxu alebo.thyroxinu (25mg). Takisto mi povedala,že počas kojenia.to.môže a nemusí vyjsť,že prolaktin stúpa narazovo a nedá sa nejak usmerniť. Ja som teraz začala malého odstavovat (19,5mesiaca), skúšam to pomocou Ricinus Communis 30ch.

trgypadl
27. nov 2014

@emily241 mnoho zien moze mat priznaky a tehotne nie su.myslim si,ze aj statisticky je dost neralne mat tehu 4 x pocas 6 mesiacov a este pri tom ak kojis.ak si to nemala potvrdene su to len dohady

emily241
autor
27. nov 2014

@chmurkaxy ahoj 🙂 a mozem sa spytat, ty si s kojenim teda prestala?inac musim povedat, ze mna aj bolievala maternica vzdy ked som bola tehu prave v momente ked som kojila, niekedy dost intenzivne...takze by to mohlo suvisiet s tym oxytocinom, prolaktin u mna problem nebude...a ten TSH hormon som mala praveze zvyseny pri poslednych testoch, dokonca az 9,14, zajtra mi budu opat brat a uvidi sa...inak nevies, ci vplyva aj to ako casto kojim? lebo aj ked ma nasa 15 mesiacov, pyta si faaaakt casto 🙂

trgypadl
27. nov 2014

@emily241 a preco si nenavstivila pocas toho obdobia dr?

emily241
autor
27. nov 2014

@trgypadl ok beriem tvoj nazor 🙂 kiezby som sa mylila 🙂

chmurkaxy
27. nov 2014

@emily241 aj my sa tak kojime,aj v noci skoro nonstop. Takže som si nasadila homeo a uvidím,či bude mať nejaký efekt. Ale kojit už asi prestanem tak či tak,musím to nejak zvládnuť. A s tou stitnou niečo ries, lebo to je fakt moc,aby si neskolabovala niekde nahodou.

emily241
autor
27. nov 2014

@trgypadl zdalo sa mi to zbytocne, sono by nic neukazalo a co by mi pomohlo, ak by aj v krvi nieco bolo a potom by to klesalo...dalsia vec s malym dietatom chodit k dr. nie je nic prijemne a nechcela som aby to riesila moja rodina, oni o tom ani nevedia...

chmurkaxy
27. nov 2014

@trgypadl ja kojim a za 18 mesiacov (keď som odratala sestonedelie) som bola tehotná 5x. Takže emily nie je až taký úkaz a možné to je.

trgypadl
27. nov 2014

@emily241 menstruaciu uz mas?

trgypadl
27. nov 2014

@chmurkaxy potvrdil Ti tych 5 tehotenstiev lekar?

emily241
autor
27. nov 2014

@chmurkaxy homeo na znizovanie mliecka? ricinus?ja by som chcela este par mesiacov vydrzat, ale zase za kazdu cenu to netreba natahovat...ale inac je kojenie strasne super, bude mi chybat ☹a endokrinolog sa tvaril, ze ta hodnota TSH je hranicna, no podla tabulky je dost nad hranicou...uvidim ako vyjdu dalsie vysledky...inak prajem ti skore tehotenstvo 😉

emily241
autor
27. nov 2014

@trgypadl ano 6 mesiacov