Opakovane zlý ster z krčka maternice

timea2662015
26. apr 2017

Zdravim zienky, chcem sa popytat,opakovane mi vysiel zly ster z krcka maternice c.3 (neviem ci to dobre pisem, ale takto mi to povedala doktorka) a som z toho dost nestastna a neviem ci sa mam obavat niecoho zleho.na kontrolu mam ist za 4 mesiace.mali ste to takto niektora ?aky bol dalsi postup u vas ?dakujem za odpovede

veppa
26. apr 2017

Ja ked som mala CIN 1-2, uz som podstupila kyretaz, proste z dutiny maternice mi urobili histologiu a mala som to ok, bol to najmensi chirurgicky zakrok, tiez mi skrz testov zistili pritomnost HPV virusov ...Tie robia na krcku sarapatu. V roku 2015 som mala opat zle vysledky, kolposkopiou mi boli zistene pritomne zle bunky na krcku a opat ma riesili operacne, tzv. konizacia krcka maternice. Kazdy rok chodim na prevenciu a tiez na kolposkopicku poradnu. Velmi mi je cudne, ze pri CIN 3 Ta dalej neriesia, potom je tusim uz len 4 stupen a ten je uz dost patologicky.Ja by som urcite stav konzultovala aj s inym doktorom.

buubuu
26. apr 2017

Mne tiez zakladna cit vysla na stupen 3, tak mi lekar spravil kolposkopiu s pripadnou biopsiou, lenze kolpo nic neukazala. Sam lekar bol.prekvapeny. tak o.mesiac som isla na nejaku podrobnejsiu citologiu kde bolo potrvdene predrakovinove stadium. Opat spravena kolpo a opat tam nic nebolo. Odporucil.mi prevenciu 3 inekcie, kazde dva mesiace, kazda 142e. Popripade operaciu kde by mi zobrali kusok krcka. Lenze kedze sme sa snazili o mimi neprichadzalo do uvahy lebo by som mohla predcasne porodit alebo vobec nedonosit. Takze sme zacali riesit mimi cez lekara. Sam mi povedal, ze teraz je hlavne podrobne sledovanie aby to neprepuklo naplno. Cize mi robi kolpo kazde 3 mesiace.

gabona1
26. apr 2017

Určite to treba riešiť, aby nebolo neskoro. Gynekológovia vedia, čo treba robiť. Počula som, že teraz vychádzajú dosť často pozitívne tieto klasické cytologické testy. Treba opakovať, prípadne urobiť podrobnejší test, ktorý je platený...

alofinka
26. apr 2017

Ja som bola na citologii a mala som zle výsledky tak som išla na kyretaz, ďalší rok keď mi chcela brat znova citologiu tak sa tam nemohla dostať lebo to bolo tou kyretazou zajazvene, tak som musela ísť znova na operáciu aby mi to tam roztiahli aby sa tam mohla dostať