Opakované zápaly močových ciest

jasu90
15. nov 2019

Ahojte, už asi 4 roky mam opakovane zápaly močových ciest. 2krati rozširovali mocovu rúru. Bola mi pri cystoskopii zistená polypoidna cystitida. Jednoducho Chronicky zápal. Mala som aj obdobia, keď som 40krat za deň išla na WC. Už je to lepšie ako kedysi, zápaly už nemám až tak často. Som sledovaná u urológa. Ale neviete odporučiť nejaké prípravky, ktoré by som mohla užívať ako prevenciu. Užívala som 3 mesiace urixin, ale chcela by som ešte niečo skúsiť brat. Aby som. Nebrala stal len urixin. Ďakujem

martinajurkechova
15. nov 2019

Mne pomohla d manoza blokurima. Sú to také sáčky na tridsať dní. Riedi sa to s vodou. A verte či nie sóda bikarbóna. Skúste kuknúť na nete pôsobenie sódy na zdravie.

tropkica
15. nov 2019

@jasu90 podla mna preventivne si mozes davat aj caje, horke napoje brusnicove, brusnicove tabletky.. ved su to len vitaminy 🙂

zenazaba
15. nov 2019

Tiez odporucam Blokurimu. D-manoza je v sucasnosti preferovana pred brusnicami.

zenazaba
15. nov 2019

Doporucila by som tiez uzivanie probiotik, nech sa organizmus osidli zdravymi bakteriami a potlaci tak uchytenie patogenov. Drzim palce.

pralinka86
15. nov 2019

Skus ešte bylinkové čaje, d manozu, zmeň/vyhod spodnú bielizeň, len cistu bavlnu, takisto neviem čo používaš na hygienu, tak to mozno zmen a ešte nemáš gyn.problemy? Moze byt prepojené.. plus obmedziť cukry

donya
15. nov 2019

@jasu90 ahoj ja som mávala roky zápaly močvého mechúra, za rok som brala 9x antibiotiká , zápal každý mesiac. Nepomáhali žiadne čaje, žiadne doplnky, vitamíny nič. Tiež mi robili cystoskopiu a chronická zápal močnového mechúra. Nakoniec ma urológ poslal na aplikáciu kyseliny hyaluronovej do mocoveho mechura. Robí sa to cievkou priamo do mechúra - vykonáva to sestrička alebo lekár cca 5 -6 opakovaní. Mne to pomohlo už rok som ok 🙂

juliet86
15. nov 2019

velmi prevelmi odporucam caj chanca piedra. taka par dnova kura po litri ;) plus ketogennu dietu aspon 9-21dni

veronikaa006
15. nov 2019

určite d- manova prášky (volá sa to blokurima alebo potom v dmku to majú pod názvom Mannose od firmy Mivolis)

jasu90
autor
15. nov 2019

@donya ďakujem všetkým. Vyskúšam tu blokurimu.
Toto mi už robili, aplikovali mi 6 dávok do mechúra. Odvtedy je to lepšie lebo nemá vám zápal Kazdy mesiac. Ale už len tak 3-4krat do roka.
Po tom aplikovaní som mala prvý zápal po pol roku.

donya
15. nov 2019

@jasu90 ja keď cítim že mi ide zápal si dám oregánový olej 3% mne to zaberá

bekanusenka
15. nov 2019

Ja mam chronicky zapal uz asi 7 rokov.
Poslednych 5 rokov som zaockovana (posledna moznost pre najvacsich zufalcov- zohnat si vakcinu z nemecka a nechat si ju sukromnym urologom pichnut)
Inak ale odporucam tiez blokurimu, kapucinku (prirodne atb ktore naozaj funguje),probiotika, brusnicove pripravky(ja beriem lacto lady brusnicove probiotika a mam teda zabite 2 muchy jednou ranou)
No a samozrejme urovaxom !! Ten ti predpise urolog alebo imunolog, uz davno si ho mala brat pri takychto zapaloch :( blokuje 80% bakterii, zvysok treba vyplnit tymi pripravkami volnopredajnymi
Vela stastia, je to nekonecny boj...<3

donya
15. nov 2019

@bekanusenka urovaxom mi vôbec nezabral :(

ctrl
15. nov 2019

@jasu90 Blocurima URO + D namoza.

ctrl
15. nov 2019

@jasu90 ešte k tomu WOMEN DOPHILUS probiotika .

jola36
15. nov 2019

@jasu90 Ja som ťažký oblickar, blokurima príjemne prekvapila viackrát, urologické čaj Urosept overený najúčinnejší.. Ale najdôležitejšia prevencia je dostatok tekutín, minimálne 3 litre denne a obmedzovať sladké a múčne jedla, aby sa baktérie neusadzali

pikuli
22. okt 2020

@jasu90 ale pomohli ti urixin?

simsalabim
22. okt 2020

@jasu90 a urovaxom ti neskusili predpisat? He to cieleny imunomodulator na opakovane zapaly sposbene e.coli.

pikuli
22. okt 2020

Ahojte! Nemáte skúsenosti s Rowatinexom alebo Urixin ?

pikuli
22. okt 2020

@donya aký presne berieš? Myslím značka alebo kde to kúpiš?

pikuli
22. okt 2020

@juliet86 ahoj poznáš aj renol?

bekanusenka
22. okt 2020

@pikuli mne raz rowatinex zabral okamzite az som nechapala (mavala som extremne zapaly, nevydrzala by som ani 5min bez wc), ale urolog mi povedal ze rowatinex je na mocove kamene...tak neviem ci to bola len nahoda alebo som si nevsimla nejaky kamen :D

pikuli
23. okt 2020

@bekanusenka a ešte ten Rowatinex nemá vedľajšie účinky, lebo ja mám aj problém so žlčníkom

veronikaa006
23. okt 2020

@bekanusenka je aj na zápal močových ciest, je to aj v letáku.

tereziaadamova
14. dec 2020

Ahojte som tu nová mam taky problem som v zahraniči som po menštruacii druhi deň a pri močeni ma velmy pali ale bolesty po podbruška nemam poraďte mi čo mi pomože ginekologa tu nemam iba na slovensku budem rada keď mi ppomožete🙂dakujem

pikuli
14. dec 2020

@tereziaadamova skús renol od energy.. a majú na svojej webovej stránke aj poradňu!!