Opakované zápaly, krvácanie, ureaplasma

laura222
13. mar 2016

Ahojte, pisem sem z dovodu ze po prihlaseni sa na strankach kde by mal reagovat doktor mi nejde poslat otazku :( pokusim sa napisat moj problem, ktory trva uz asi treti rok strucnejsie. 3 roky dozadu preventivka na gyn. - streptokok, antibiotika, mykoza, ecoly v mocovych cestach, mykoza, ecoly zistene pri gyn.prehliadke a takto dokola.. Dovtedy som nikdy nemala nic podobne ani len mykozu a odvtedy ako na beziacom pase. Co preventivka to antibiotika. Bud gynekologicky problem alebo urologicky. Zmenila som lekarku, nova lekarka mi na moje naliehanie urobila nejake specialne vysetrenia kde zistila ureaplasmu. Doxyhexal dobrany, vysledky dobre. Avsak stale sa mi opakuje krvacanie medzi menstruaciou, nemyslim si ze je to ovulacne kedze niekedy sice je v strede cyklu ale napriklad teraz prislo 3 dni po skonceni menzesu, pripadne ruzovkasty vytok. Uz som zufala neviem z coho to moze byt. Cytologiu som mala vzdy v poriadku, mam od narodenia ranku na maternici, na vajecniku polycisticke zmeny /doktorka povedala ze to nic nie je/, 30 rokov, staleho priatela, dieta ziadne zatial - akoby som aj mohla ked mam stale nejake problemy, ziadny sex uz ani nepamatam. U doktorov som ako na beziacom pase, snazim sa to riesit ale niekedy mam pocit ze doktorka si mysli ze som hypochonder, ved nejake to krvacanie hore dole ved to je nic.. Ja neviem ja si nemyslim ze bezdovodne krvacanie len tak je ok.. A takto sa neda fungovat stale intimka lebo hocikedy ma prekvapi krvacanie ktore trva niekedy 10 minut inokedy 3 dni a je slabe? Mam zmenit doktora treti krat? Na ake vysetrenia mam ist? Uz naozaj neviem :(

bobulazelena
13. mar 2016

@laura222 ahoj ja s tym sice nemam skusenosti ale urcite mi to nepride normalne.

laura222
autor
13. mar 2016

@bobulazelena ved prave :( len uz fakt neviem co s tym lebo doktorky to akosi odmietaju riesit kedze vysledky mam aktualne v poradku kdezto teraz problemy s krvacanim mam a pred tym som nemala ziadne problemy ken vysledky preventivok stale nejaky zapal a pod :(

bobulazelena
13. mar 2016

@laura222 ja neviem...mne to pride stradne divne to neriesit...ako cely zivot mas chodit s vlozkou? A aj co sa tyka deti,ved tam moze byt nejaky problem a zatvaranim oci pred tym sa to isto nezlepsi... :-/ ja byt tebou tak sa skusim popytat ci nie je v tvojom meste nejaky dobry gynekolog...no a co,tak ho zmenis tretikrat. Pripadne by som sa skusila aspon dohodnut s nejakym lekarom a ukazat mu vysledky jednotlivych testov a popisat problemy a nech povie,ci je to normalne.

laura222
autor
13. mar 2016

@bobulazelena ved prave.. A este ide o to ze ja tie oci nezatvaram a snazim sa to riesit ale mam pocit z tych doktorov ze si myslia ze robim z komara somara.. Praveze k obom doktorom som sa dostala tak ze mi boli odporuceni a uz fakt neviem ku komu ist ked toto su udajne ti najlepsi.. Proste mam pocit ze ta pricina vsetkych problemov sa prehliada a zvaluju to na rozhadzane hormony a stres.. Kdezto stres mam akurat tak z tohto.. Este ma napadlo ci to neskusit na par mesiacov s antikoncepciou ze trosku upratat hormony ak je fakt tam problem

bobulazelena
13. mar 2016

@laura222 jasne ja som myslela to yak,ze oni zatvaraju oci ... Ja neviem mozno to naozaj sa neda ziadnym sposobom liecit,nie som lekar,ale moc tomu neverim zr takto to je normalne.
No ja si myslim ze antikoncepcia je len taka na oblbnutie a ked ju vysadis tak sa vsetko vrati spat. Nech ti spravia normalne hormonalny profil alebo co,ak je to problem hormonov a nasadia cielenu liecbu. Nepoviem keby to mas takto raz alebo dvakrat do roka,tak proste zlbnu hormony. Ale zit s tym stale,to nie je normalne,podla mna.

laura222
autor
13. mar 2016

@bobulazelena diky za nazor, tiez si myslim ze to je divne.. Hormonalny profil? O tom som nepocula to by mal robit normalne gynekolog? Kedysi pred x rokmi som brala antikoncepciu a tieto problemy som nemala tak ma napadlo ci by to nepomohlo na upravu hormonov namiesto nejakych silnejsich liekov.. V kazdom pripade buduci tyzden pojdem pekne k doktorke lebo mam ist na aj na rocnu a skusim sa opat spytat ako to riesit ak budu vysledky ok.. Momentalne mam na bruchu termofor nakolko ma pobolieva ako pri menstruacii ktora oficialne skocila pred par dnami 🙁

katarinamarkova
13. mar 2016

@laura222 po tolkych liekoch mas total rozhadzanu prirodzenu imunitu, prirodzene prostredie, vyhubene prirodzene- dobre bakterie, ktore udrziavaju prostredie fit.
chce to celkove posilnenie imunity a vyuzit skor prostriedky, ktore prirodzenu rovnovahu obnovuju ako tie, co sice niektore bacilky zabiju ale zabiju aj vsetko ostatne.
samozrejme o takych veciach ako spravna hygiena snad nemusim hovorit.
ps: pozor aj na to caste pouzivanie intimiek, nepriedusne, vlhke prostredie tiez viac uskodi ako pomoze.

bobulazelena
14. mar 2016

@laura222 no hormonalny profil je ze ti zoberu krv niektore dni cyklu ( vacsinou 3 den a 20den, aspon mne tak) no pokial je to rozhadzanymi hormonami ako ti vraveli,tam by sa to malo ukazat. A mozno aj nejake take probiotika na vkladanie do posvy by si mohla vyskusat ako prevenciu na mykozy...mne to dal kedysi gynekolog ked som ich mavala casto

bobulazelena
14. mar 2016

@laura222 a ano horm.profil robi gynekolog

laura222
autor
14. mar 2016

Diky za rady 🙂 ohladne tej hygieny to je samozrejmost ako aj bavlnene pradlo, ziadne tangace a podobne 🙂 k tym probiotikam uzivam uz x mesiacov mega brusnice kvoli mocaku, urovaxom na prevenciu, doma mam canesten krem, canesten cipky, gyntima,.. Preventivne raz za cas rosalgin vyplach, po tom cipky s laktobacilmy maldion, pijem caj z alchemilky, sedave kupele atd.. Ked nemam problem snazim sa to neprehanat s tymito vecami vtedy max probiotika, ten caj a sem tam maldion zospodu a ked si myslim ze uz je ok ako som si myslela teraz tak bum pride nejake krvacanie mimo cyklu ☹ zajtra preventivka tak som zvedava

bobulazelena
14. mar 2016

@laura222 drzim palce 😉

laura222
autor
15. mar 2016

Takze kde zacat.. Doktorke sa hned pri vysetreni nezdal vytok tak spravila ster kvoli zapalu.. Z coho by som zas mala zapal uz fakt netusim..potom sme spravili taku specialnejsiu cytologiu /uz teraz sa bojim ake budu vysledky nemam dobry pocit z toho/ a tie polycysticke zmeny po pol roku od posledneho sona asi budu polyp na vajecniku.. Takze pri tej trojkombinacii z coho sipim ze ani jedno vysetrenie nebude mat dobre vysledky ma chyta dost velka panika :(

bobulazelena
15. mar 2016

@laura222 ale neboj vsetko sa vyriesi...len to chce trpezlivost

ifgalo
25. mar 2016

@laura222 tak ako ti dopadli tie vysledky? Vies,kazda choroba je odozva organizmu,ze nieco nie je ok v nasom zivote..vsetko ide zvnutra,hlavne z criev..treba odkyselit organizmus,dat si probiotika a nastavit si to hlavne v hlavke ze budes ok 😉

laura222
autor
25. mar 2016

@ifgalo ahojte, takze prve vysledky steru pozitivna baketeria ecoli.. V moci chvalabohu nie je tentoraz /asi vdaka vyliecenej ureaplasme a prevdntivnemu braniu megabrusnic/, tak ci tak som vsak dostala antibiotika, ktore som vcera zacala brat, buduci tyzden budu vysledky z cytologie tak som zvedava, polyp musim ist opat na sono hned po menzese ci to je naozaj ono.. Vypytala som sa u vseobecnej na imunologiu nech mi spravia kompletne vysetrenia lebo po tolkych antibiotikach podla mna imunita uplne v haji. Inak probiotika beriem preventivne a tak isto mam plnu chladnicku bielych zivych jogurtov prave kvoli tomu + probiotika preventivne 1-2x za mesiac od spodu, dokonca aj tampony kupujem len v lekarni probioticke ale pouzivam len ked naozaj nie je ina moznost napr ked idem cvicit

bobulazelena
25. mar 2016

@laura222 akurat som ti chcela bapisat ci nechces ist k imunologovi...ale vidim ze rozmyslas rovnako 😀

laura222
autor
25. mar 2016

@bobulazelena je pravda ze uz k nemu chodim teda lepsie povedane bola som inho pred cca 5 rokmi ale odvtedy sa mohlo vela veci zmenit takze sa snazim ist nejakou vylucovacou metodou 🙂 povod toho opakovania musi byt niekde inde ked po dolieceni mam vysledky ok.. No uvidime buduci tyzden zacinam velmi intenzivne patranie 🙂

bobulazelena
25. mar 2016

@laura222 no drzim palce nech na to skoro pridu a nech uz mas konecne pokoj... 😉

bobulazelena
25. mar 2016

@laura222 ozaj teraz ma napadlo,ze pri roznych tychto chronickych ochoreniach,vela bab skusa paleo stravu, v podstate jes iba maso a zeleninu mesiac a potom skusas jeden den napr. mlieko,ked ti to nic nespravi,tak ho mozes pit, inokedy zas skusis napr.nieco z muky a tak dalej. Neviem ci to poznas ,na nete o tom najdes kopu veci,ja sa tak sice nestravujem ale poznam vela bab. To ma len tak napadlo,ze mozno aj nieco v strave ti nerobi dobre,ked sa ti tie problemy vracaju. No ved uvidis,co ti povie imunolog.

laura222
autor
25. mar 2016

@bobulazelena ten nazov som uz pocula ale nejak detajlne som sa o to nikdy nezaujimala, kedze mam 46 kil a ked prejdem na len na zeleninu vaha ide hned dole co ma velmi netesi.. Ale mas pravdu je velmi pravdepodobne ze by som mala upravit aj stravu aj ked tazko sa vybera ked sa clovek musi stravovat v zavodnej jedalni s nulovym vyberom 😕 ked sa da snazim sa doniest nieco svoje, len nie vzdy sa podari.. Ale idem si pozriet nieco blizsie k tej paleo strave 😊

bobulazelena
26. mar 2016

@laura222 ojha...ty si taky drobec? 🙂 no tak to asi veru opatrne s tou stravou...u nas co by sa im zislo par kg dolu by nasadenie diety nebol problem 😀

ifgalo
26. mar 2016

@laura222 hlavne nech ti to vsetko dobre dopadne,a ako som uz pisala,aj tie crievka precistit nie je na skodu,tym ze si taka chuducka,tiez mozu byt tie problemy😉..drž sa

laura222
autor
26. mar 2016

Diky baby 🙂 aj ja dufam ze vsetko bude ok. S tou vahou so. Na tom takto stabilne cca od 16tich max kilo dve hore dole ale stravujem sa normalne ziadna dieta, postava po otcovi 🙂

bobulazelena
27. mar 2016

@laura222 ja ti podarujem 5 kg... 😀

matrina234
31. mar 2016

Ahojte žienky partner ma ureoplazmu ... bola som aj ja na ster a mala som tam ciastočky krvy doktorka mi nasadila ant ... neviete čo to môže byť ?

laura222
autor
31. mar 2016

@matrina234 ciastocky krvy? Tak to neviem, mne to vyslo pozitivne a po 3 tyzdnoch antibiotik opakovany ster a negativne co sa tesim kedze som citala vela pripadov ze sa to nevyliecilo/vratilo a pod. Ale co mozu znamenat ciastocky krvy netusim.. Brala si aj moc?

matrina234
31. mar 2016

@laura222 nie nedávala som moč .. dala mi ant. na 7 dní a mi povedala ze po týzdni mi spraví nejaké iné stery a ze potom sa uvidí ... len tolko mi povedala ze tam tá krv nemá byť že uvidíme po ant a po steroch ...

laura222
autor
1. apr 2016

@matrina234 uvidis teda po antibiotikach ale co viem pri ureaplasme sa davaju dost silne antibiotika na 20 dni cca tak je mi divne ze ti dala na 7 dni a hlavne davaju sa obom partnerom lebo pri prvom kontakte to mas bohuzial naspat

laura222
autor
1. apr 2016

@laura222 sorry uz vidim ze partner sa lieci

laura222
autor
1. apr 2016

Takze v mojom pripade vysledky cytologie cislo 3 a posielaju to dalej na zistenie hpv virusu :( ma niekto podobnu skusenost?