Opakované mykózy

8. feb 2024

Ahojte,chcem sa spýtať 🙂 opakované mykózy mal s tým niekto problém ? Pomohli lieky,výplachy,probiotiká? Prípadne aj zmena stravy ? Ďakujem pekne za info a za vaše skúsenosti.

andrejita26
8. feb 2024

Mne pomohlo pravidelné používanie Vagisan krému. Mykózy sa mi prestali vracať.

slovenka753
8. feb 2024

Mne pomohli probiotiká a vynechanie sladkého (úplne)

tinka_1807
8. feb 2024

Mne pomohlo dočasne zníženie sladkosti, asi 2 mesačne užívanie Oreganového oleja a pravidelne užívanie vaginálnych probiotík (Lectofeel, VitagymC). Ale hlavne ten olej a vag. Probiotiká pomohli.

autor
8. feb 2024

@tinka_1807 a oreganovy olej ste užívali ako ? A ktorý presne ? Ďakujem 🙂

vakatko
8. feb 2024

Oreganový olej sa nesmie užívať dlhšie ako 2 týždne, je to silné ATB. časté užívanie ATB je nebezpečné, telo a baktérie si vytvoria rezistenciu, ked ich budeš potrebovať pri vážnom ochorení nemusia zabrať. ATB by sa mali užívať len v ohrození života.
Pomôže zmena stravy, domáci kefír z Tibetskej huby, kostný vývar, cesnak, škorica, zázvor, klinček, horké jedlá a byliny šalvia, púpava ...
Vylúčiť cukor, pšenicu, polotovary, bežné mliečne výrobky (zakysané môžte), vaječné bielky, orieškové maslá, banány, ovocné šťavy a džúsy, alkohol, soja, tofu, vyprážané jedlá, bravčovina .. Vyhýbať sa stresu, dostatok spánku a pohyb na čerstvom vzduchu.

niqua
8. feb 2024

Mne nepomahalo nic...aleze nic...od fakt drahych kremov cez wobenzyn liekov od gyn...trpela som tym od 15 do 25 rokov kazdy mesiac aspon raz...nakoniec mi kamarat, ktory zil v Indii poradil toto...klistyry...s citronovoi vodou...robila som ich fakt dost casto...a kazde rano 0,5l teplej vody+ polka citronu+ polievkova lyzica kvalitneho kokosoveho oleja....a jedla som ciste biele jogurty, vela grepov, oreganovy olej, velmi vela cistej vody....ziadne sladke, biele pecivo...po pol roku doteraz som to absolutne nemala...este ked som mala to vypeckovane na vlozku som kvapla 1-2 kvapky tea tree oleja..na nete najdes vela protiplesnovych diet...pozri si par...partnera staci preliecit mastami..mozno pre niekoho moc alternativne rady...ale mne toto vsetko pomohlo...imunita je v crevach..a tak to treba hlavne tam precistit..vela stastia

any3108
9. feb 2024

Mne nepomahalo nič, trápila som sa s tým od 16tich pravidelne mesiac čo mesiac, skúšala som rôzne lokálne aj komplexné liečby, vynechanie sladkého, zmena celkovo stravy atď atď. Pomohlo až pôrod. Celé 1. Tehotenstvo som mala šialené mykozu, všetci má strašili, že to môže skomplikovať pôrod,hojenie aj ohroziť bábätko - nič sa nestalo, a po pôrode čuduj sa svete, po mykoze ani stopy 🙂

cindy22
9. feb 2024

@tinka_1807 ako presne ste ten olej užívali?

niqua
9. feb 2024

Mne ani porod nepomohol, rodila som prve dietatko velmi mlada.(21)..takze na toto by som sa nespoliehala aj ked som rada ze mamicke nado mnou prave to pomohlo...

tinka_1807
9. feb 2024

@vakatko Neviem odkiaľ máte, ze je to antibiotikum, lebo tvrdíte somarinu .... Je to PRIRODNe ATB, to je rozdiel.... Aj cesnak je antibiotikum, ale prírodné. Áno, je pravda, že sa nemá užívať dlhodobo a vo veľkých dávkach (ako všetko ostatné) ale určite môžete dlhšie ako 2 týždne ...

@cindy22 a autorka užívanie je napísané normálne na krabičke, alebo aj v lekárni vám povedia. Olej nie je na predpis. Treba ho užívať s lyžičkou nejakého iného oleja a naň kvapkat. Ja som zo začiatku asi prvé 3 dní dávala až 5 kvapiek a postupne znižovala na 1 kvapku. Na značku si už nepamätám. Ale v lekárni vám určite poradia.

yoxinka
9. feb 2024

Mne pomohla polročná liečba antimykotikami riadená gynekológom. Dovtedy som poskúšala všetko možné nemožné, mykózy sa stále vracali.

vakatko
9. feb 2024

@tinka_1807
Upozorňujú na to v Lekárni.
Cesnak, oregáno .... si kľudne pridávajte do jedla, ale oreganový olej je silný koncentrát.