Opakovaná mykóza

kniznicocka
28. júl 2022

Zdravim,už asi 4 mesiac sa mi opakovane vracia mykoza, bola som aj preliečena polygynaxom, naposledy som uzovala canesten aj lactofeel, pouzivam aj anionove vložky, pordte čo by mohlo pomôcť niejake domace babske recepty 🙏

ninka99865
28. júl 2022

@kniznicocka nie prírodne babské recepty ale smer lekár.. ak Gynekolog nevie čo s tým tak odporúčam imunologa

falbala132
28. júl 2022

zmena stravy, vylucit sacharidy

anastaziamala
28. júl 2022

@kniznicocka ja keď mám obdobie že sa mi častejšie vracajú mykózy tak používam Vitagyn C a probiotiká Gynimun. Veľmi urobí aj obmedzenie cukrov a sacharidov..pozri si na nete protikvasinkovú dietu

sandra163
28. júl 2022

Úplne vylúčiť cukor a mlieko. Pomôžu aj probiotiká, dodržiavať pitný režim, hlavne teda čistú vodu. Pozor aj teraz v lete na bazény a plavky z vody čím skôr vymeniť za suché. Spodná bielizeň je najlepšia z čistej bavlny, žiadne tangáče 😉 je to na dlhšie, ale treba skúsiť.

valdovalda
28. júl 2022

@kniznicocka ahoj, ja by som o tom vedela napisat knihu, asi 10 mes.po porode, ked mi nabehol opät menzes, mal som to kazdy mesiac asi rok, bola som zufala, uz som bola rezistentna na vsetko od gyn. Neriesil pricinu, iba nasledok. Po dlhom patrani som zacala pit/jest zelene potraviny chlorelu a jacmen. Ked to pijem pravidelne, tak je vsetko ok, ked to dlhsie flakam tak je to opät naspät. Mam aj vyrobene cipky na vkladanie z chlorely, alebo rovnu chlorelu do posvy zavediem.

ada_alica
28. júl 2022

@kniznicocka taká poznámka od veci, 20 rokov som trpela častými mykózami ale po rozvode je všetko ok, takže vymeniť chlapa 😂😂😂😂😂 a je po probléme

01matrioska
28. júl 2022

Žiadúca je zmena stravy, obmedzenie cukrov. Ďalej preliečenie partnera, dezinfekcia prádla, posilnenie imunity celkovo vnútornej + lokálnej. Je to určite mykóza? (Bola robená kultivácia? )

zuzana2299
28. júl 2022

@ada_alica veľká pravda

kniznicocka
autor
28. júl 2022

@01matrioska ano robila mi ster. Tak mam candidu teda mala som pred asi tromamesiacmi robene

akinom0077
28. júl 2022

@kniznicocka uzivat denne probiotika, uzivat oregano, protikvasinkova dieta. Anionove intimky su super, ukludnuju. 1-2x tyzdenne si dajte gynodflor alebo nieco podobne lokalne, bavlnene spodne pradlo. A velmi dolezite ak je partner PRÉLIECIT

akinom0077
28. júl 2022

@01matrioska 👍🏻

biankaaaa
28. júl 2022

Protikvasinková dieta + vaginálne probiotiká

kniznicocka
autor
28. júl 2022

@akinom0077 a partnera ako preliecit su niejake specialne maste ci moze uzivat aj tu co ja?

akinom0077
29. júl 2022

@kniznicocka partner musi ist na kultivaciu a podla vysledku preliecit prislusnou liecbou, su kremy, su tabletky…